סוכרת סוג-2

כמוניסוכרת סוג-2חדשותסוכרתיים? החליפו את הפחמימות באגוזים

סוכרתיים? החליפו את הפחמימות באגוזים

החלפת פחמימות בתערובת אגוזים שיפרה את מצבם של חולי סוכרת ואף הורידה את רמת הכולסטרול

מאת מערכת כמוני
14/07/11
תגובות 4

צריכת אגוזים הביאה לשיפור ברמות ההמוגלובין המסוכרר והכולסטרול (צילום: Shutterstock)
צריכת אגוזים הביאה לשיפור ברמות ההמוגלובין המסוכרר והכולסטרול (צילום: Shutterstock)

 

יותר ויותר מחקרים מצביעים על ערכם הבריאותי של האגוזים ומראים כי הם לא משמינים כמו שחשבנו. כעת, חוקרים מאוניברסיטת טורונטו ובית החולים St. Michael’s מצאו כי החלפת פחמימות בתערובת אגוזים שיפרה את מדדי הבריאות של חולי סוכרת סוג 2.

 

המחקר נערך על 117 חולי סוכרת שחולקו לשלוש קבוצות: במשך 3 חודשים האחת קיבלה עוגות מסוג מאפינ'ס (כמות שהכילה 475 קלוריות מתוך תזונה יומית של 2,000 קלוריות), השנייה קיבלה במקום העוגות 75 גרם של תערובת אגוזים באותו ערך קלורי (שקדים, אגוזי קשיו, פיסטוקים, פקאנים, אגוזי מקדמיה, בוטנים ואגוזי לוז) והקבוצה השלישית קיבלה חצי מנה של עוגות וחצי מנה של אגוזים.

 

הקבוצה שקיבלה את מנת האגוזים המלאה היא היחידה שהראתה שיפורים משמעותיים במדדי הבריאות. בקרב אלו שקיבלו רק אגוזים, רמות ה - HbA1c (המוגלובין מסוכרר - מדד המייצג את ממוצע רמות הסוכר בדם בשלושת החודשים האחרונים) ירדו ב- 21%. גם רמות הכולסטרול LDL המכונה "הכולסטרול הרע" ירדו בקבוצה שקיבלה מנה מלאה של אגוזים בהשוואה לקבוצה שקיבלה מאפינ'ס.

 

חשוב לציין כי בקרב הסוכרתיים שקיבלו מחצית מכמות האגוזים לא נצפה שיפור במדדי הבריאות, ולכן כנראה שמספר בודד של אגוזים לא יעשה את העבודה.

 

 

Diabetes Care, June 29, 2011

 

עוד על שקדים ובריאות

 

תרגום ועריכה: ד"ר דינה ראלט

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
13/08/17 13:57
שקדים מייטיבים את מאזן הכולסטרול
sharon62
30/04/12 14:00
אני אוכלת בממוצע 70 גר' שקדים+20 גר' אגוזים עם פרי והאגוזים עם 2 כפות סובין שיבולת שועל+קינמון, על בסיס מים כל יום. כמובן שאני מצמצמת פחמימות. ב90 גר שקדים יש בסה"כ 10 גר' פחמימות, ולפי הבדיקות י...
אני אוכלת בממוצע 70 גר' שקדים+20 גר' אגוזים עם פרי והאגוזים עם 2 כפות סובין שיבולת שועל+קינמון, על בסיס מים כל יום. כמובן שאני מצמצמת פחמימות. ב90 גר שקדים יש בסה"כ 10 גר' פחמימות, ולפי הבדיקות ירד הכולסטרול וכו' והסוכר 102 ללא כדורים. מומלץ בחום, גם לעור הפנים וגם לגזרה לגוף, הרבה סלט ירוק+תפוח וחזה

עוף על האש. האגוזים והשקדים סותמים את התאבון.
מיקי-ב.
20/07/11 18:46
 נו באמת? זה הרמה של מחקרים טיפוסיים של חוקרי תזונה. מתי ילמדו שבתזונה מה שאוכלים תמיד בא על חשבון משהו אחר שלא אוכלים וצריך לוודא שהאפקט הוא של מה שאוכלים ולא, כמו כנראה במקרה הזה, של מה שמפסיקי...
 נו באמת? זה הרמה של מחקרים טיפוסיים של חוקרי תזונה. מתי ילמדו שבתזונה מה שאוכלים תמיד בא על חשבון משהו אחר שלא אוכלים וצריך לוודא שהאפקט הוא של מה שאוכלים ולא, כמו כנראה במקרה הזה, של מה שמפסיקים לאכול.
מינרבה1
15/07/11 18:55
כיצד למנוע השמנה ? במקום מה ? אם אוכל אגוזים לא אהיה רעבה ? האם אגוזים כתחליף לארוחה ? החישוב יהיה קצת מסובך...
כיצד למנוע השמנה ?במקום מה ?אם אוכל אגוזים לא אהיה רעבה ?האם אגוזים כתחליף לארוחה ?החישוב יהיה קצת מסובך
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: