טרשת נפוצה

כמוניטרשת נפוצהחדשותקנביס מסייע לטיפול בהתכווצויות שרירים

קנביס מסייע לטיפול בהתכווצויות שרירים

כאבים עקב התכווצויות שרירים - תופעה שכיחה בקרב אנשים עם טרשת נפוצה - מופחתים בעזרת תמצית קנביס

מאת ערן ברקוביץ'
15/10/12
תגובות 3

לא נצפו תופעות לוואי חמורות לתמצית הקנביס (צילום: Shutterstock)
לא נצפו תופעות לוואי חמורות לתמצית הקנביס (צילום: Shutterstock)

כאב בעקבות התכווצותם הלא-רצונית של השרירים יכול לפגוע בתפקודם היום-יומי, בשינה ובניידות של אנשים עם טרשת נפוצה. מחקר חדש בחן אם תמצית של צמח הקנביס תשפר את נוקשות השרירים, הכאב, ספסטיות השריר ואיכות השינה של אנשים עם טרשת נפוצה. 


המחקר שפורסם בכתב העת המדעי Journal of Neurology Neurosurgery and Psychiatry, התבסס על מחקרים קודמים שקבעו כי הקנביס אינו משפיע על התקדמות המחלה, אך מקל על סימפטומים כגון כאב וספסטיות.

 

מדובר במחקר קליני מבוקר, שכלל 279 מבוגרים עם טרשת נפוצה שנאספו מ-22 מרכזים רפואיים ברחבי בריטניה. הנבדקים חולקו לקבוצת ניסוי שקיבלה גלולה עם תמצית קנביס (tetrahydrocannabinol), פעם ביום למשך 12 שבועות וקבוצת ביקורת שקיבלה כדור פלצבו באותה התדירות. לכל הנבדקים היו התכווצויות שרירים שנמשכו לפחות 3 חודשים טרם הניסוי.


במהלך הניסוי העלו בהדרגה את מינון תמצית הקנביס מ-2.5 מ"ג עד ל-25 מ"ג במשך השבועיים הראשונים; במהלך 10 השבועות הנותרים המשיכו לקבל 25 מ"ג מידי יום (או את המינון הגבוה ביותר אליו הגיעו ללא תופעות לוואי מטרידות).

 

התוצאות הראו כי בקבוצת תמצית הקנביס היה שיעור כפול של תחושת הקלה בנוקשת השרירים בהשוואה לקבוצת הפלצבו. 15.7% מקבוצת הפלצבו חשה בהקלה בנוקשות השרירים, בהשוואה ל-29.4% בקבוצת תמצית הקנביס. הקנביס השיג תוצאות מובהקות גם ביכולתו להקל על הכאב, לשפר את איכות השינה ולהפחית את ספסטיות השריר, לא רק בתום הניסוי, אלא גם במהלך נקודות הביקורת - 4 ו-8 שבועות מתחילתו. לא נצפו בקרב מקבלי הטיפול תופעות לוואי חמורות.


עורכי המחקר סיכמו כי ניסוי מבוקר זה אושש את יעילות תמצית הקנביס בטיפול בנוקשות שרירים, זאת ללא תופעות לוואי חמורות.

 

 


Journal of Neurology Neurosurgery and Psychiatry 2012;83:1125-1132
 

ערן-ברקוביץ
10/12/12 9:18

לקאנביס יתרונות לחלק מן האנשים וטוב לקרוא את הדוגמא של מרמור ולראות עד כמה יכול לעזור. עם זאת הערתו של בנו חשובה מכיוון שאינו "תרופת פלא" העוזרת לכל אחד.

לצערי הקאנביס מקבל ...


לקאנביס יתרונות לחלק מן האנשים וטוב לקרוא את הדוגמא של מרמור ולראות עד כמה יכול לעזור. עם זאת הערתו של בנו חשובה מכיוון שאינו "תרופת פלא" העוזרת לכל אחד.לצערי הקאנביס מקבל תגובות, תמיכות והתנגדויות, בשל השימוש הלא חוקי בו. יש להתייחס אל הקאנביס הרפואי כמו כל תרופה אחרת: יש לו יתרונות ותופעות לוואי, יש להיוועץ ולקבל המלצה של רופא בכדי לדעת האם הוא מתאים וכדאי לבחון את יעילותו לאורך כל הטיפול. 


BENO1952
10/12/12 4:19

אך אם ידוע לך הקנביס ולא חשוב צורת ציריכתו,לא עוזר לכל אחד.לי למשל לא עזר כהוא זה.

כמו כל כימיכל / סם / דיקור / עמידה על הראש / פרחי בך / יוגה   לאחד עוזר לאחר לא,,

...


אך אם ידוע לך הקנביס ולא חשוב צורת ציריכתו,לא עוזר לכל אחד.לי למשל לא עזר כהוא זה.כמו כל כימיכל / סם / דיקור / עמידה על הראש / פרחי בך / יוגה  smiley לאחד עוזר לאחר לא,,הרופאים מודעים כיום לנושא הקנביס.הם יאשרו לאלו שהם חושבים שזה יכול לעזור להם.אין כאן פיתרון גורף וקנאביס אינו תרופת המשיח לכל הכאבים,smileyכל טוב,ותהנה מחייך החדשים,smiley


marmor
10/12/12 3:41

חברות וחברים יקרים אחרי התמודדות של כ. 17 שנים עם כל הסמפטומים שהקרתי....שתוקים חוזרים ברגליים וגם בידיים ספאסטיות בשתי הרגליים  כאבים נוירופאטיים שהתמשכו שנים בלי הכלה  ....ירידה בשמי...


חברות וחברים יקרים אחרי התמודדות של כ. 17 שנים עם כל הסמפטומים שהקרתי....שתוקים חוזרים ברגליים וגם בידיים ספאסטיות בשתי הרגליים  כאבים נוירופאטיים שהתמשכו שנים בלי הכלה  ....ירידה בשמיעה .....אופטיקל ניוריטיס בעין ימין עד עברון מוחלט כמעט חודשיים ימים   דיפלופיה בשתי העיניים  בריחות שתן חופשי........תחושות מוזרות בגוף ובנפש עד דיכאון עמוק ומספר לא קטן של נסיונות התאבדות .........הגעתי לכסא גלגלים  לתקופה ארוכה הייתי מטופל בביטא פרון כ.10שנים ועוד כ.15תרופות נלבות םטרואידים  דרך הוריד ודרך כל מקום אפשרי היתה לי עלית משקל הגעתי ל.128.קג סכרת ולחץ דם בערכים גבוהיים בלגאן בלתי נתפס  הגעתי לבית חולים זיו בצפת הכר,תי את ד.ר שאהין מנהל יחידה נוירולוגית  רופא עם אוזן קשבת למטופלים שלו בקשתי ממנה המלצה לשימוש בקנביס רפואי הסכים קיבלתי רשיון דרך משרד הבריאות ...................   אנשים יקרים בשבוע הראשון היתה לי הכלה רצינית בכאבים התחלתי לישון טוב וטוב מאוד הגוף התחיל  להירגע וגם הנפש לאחר כ 3 חודשים הפסיקו בריחות השתן התנועות ברגליים התחילו לחזור לאט לאט וגם התחושות.התחלתי להאמין שאפשר לחזור למעגל החיים ואני אומר לכלם לחולים לרופאים למשפחות היקרות תנו הזדמנות לחולים לנסות את הצמח הנפלא שתכונות המרפא שלו עצומים  ובלתי נתפסים לא חר שנתיים וכמה חודשים של טיפול בקנביס  אני לא נוטל שום תרופה שקשורה לטרשת נפוצה ירדתי במשקל כ.34קג סכרת מאוזנת הליכה השתפרה משמעותית חיי את החיים ברוחב אוהב את החיים שהפכו אותי מנתמך לתומך אני פעיל במספר קבוצות תמיכה באגודה לטרשת נפוצהמ מסתובב בין מס חולים ברדיוס המחיה שלי החיים נתנו לי הרבה כלים בידיים לשפר את איכות החיים שלי ומתוך אהבתי לחיים ולאנשים העוברים דברים דומים אני מקיר את רוב החברות  המשוקות את הקנביס הרפואי שחלקם מתמחים בקגביסרפואי ללא עישון  למשל קנבים מהול בשמן זית .עוגיות .משחות חיצוניות על העור .אידווי במכשיר מיוחד לאנשים עם בעיות כמערכת הנשימה .אנשים יקרים אני לרשותכם בכל זמן משאיר לרשותכם מס הסלולר שלי 0504232031 ורוצה להציע למנהלי האתר לפרסם את הדברים בכל המקומות הקשורים אתרים אהרים פשוט למצא את הדרך היעילה להגיע למקסימום חולים                הנושא הבא .......שיקום זה  הורמוניה של דברים  


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: