טרשת נפוצה

כמוניטרשת נפוצהחדשות1.9 מיליון דולר למיאלין

1.9 מיליון דולר למיאלין

המרכז הלאומי האמריקאי לבריאות מעניק תקציב לחוקרי אוניברסיטת מרכז פלורידה בכדי שיגלו דרכים להפוך ולתקן את הנזק שהטרשת הנפוצה ומחלות נוירולוגיות אחרות גורמות למיאלין.

מאת מערכת כמוני
11/05/10
תגובות 0

פרופ' סטפן למברט מאוניברסיטת מרכז פלורידה, קיבל כבר 428,000$ לטובת המחקר אשר תקציבו ל- 4 שנים עומד על 1.9 מיליון $. הצוות שלו יחקור את הפגיעה במיאלין, חומר המכסה ומגן על תאי העצב במוח ועמוד השדרה, המאפשר לזרמים חשמליים להגיע לתאי עצב ושרירים קרובים ורחוקים.

 

כ- 2.5 מיליון בני אדם ברחבי העולם סובלים מטרשת נפוצה. התרופות הקיימות כיום מתמקדות בעיקר בהגברת השליטה על התופעות הדלקתיות במחלה בכדי להקטין את הפגיעה הנוירולוגית. הם אינן יכולות להפוך את הנזק הנוירולוגי שכבר נגרם.


"תהליך המיאלנזיציה (ייצור המיאלין) הוא מאוד מורכב, ע"י ייצור התופעה המורכבת הזו במעבדה, נוכל ללמוד עוד על הסיבות למחלה שפוגעות במספר כה רב של אנשים ברחבי העולם", אמר למברט. "אנו מקווים שצוות המחקר שלנו יוביל בסופו של דבר לתרופה חדשה שתצליח להפוך את הנזק שנגרם בעקבות המחלה ויעזור למטופלים לחיות חיים בריאים וטובים יותר".


החוקרים מתכוונים לראשונה בעולם, לגדל ולייצר מיאלין בתנאי מעבדה בלבד, ללא שימוש בשום סוג של רקמות גדילה. הממצאים שעתידים לבוא הם משמעותיים מכיוון שיאפשרו לחוקרים נוספים ללמוד ולהבין את אופן שבירת המיאלין ולחקור את השפעותיהם של תרופות כימיות עתידיות. כל ההשפעות יחדיו יוכלו להוביל להבנה טובה יותר של מחלת הטרשת הנפוצה.

 

מתוך אוניברסיטת מרכז פלוריה

 

תרגום ועריכה: ערן ברקוביץ'.

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: