מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

סרטן ודיכאון

AnonymouseAnonymouse
12/03/14 8:46
1 תגובות

חלפה שנה ושוב פעם בדיקות .לפני שלוש שנים גילו לי גידול בכליה ועברתי ניתוח מאז אני בביקורות.אתמול היתי בבית חולים לביקורת והרופא אומר לי שיש חשד ששוב פעם יש גידול וישלח את הבדיקות לחוות רפואי עם עוד רופאים.הלכתי הביתה ממש בדיכאון ממש רציתי לבכות פוחד מניתוח נוסף ואני רוצה לחיות אני עדיין לא זקן.וגם משגע אותי שאין לי תמיכה בבית ואומרים לי שנימאס להם לשמוע על המחלות שלי.ממש מרגיש רע מקווה שלא חזר לי אבל אף אחד לא מחזק אותי מרגיש אומלל.

1 תגובות

ורד-עזריאלי
מומחה כמוני
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
28/03/14 11:12

שלום צבי:

אחד הדברים שהכי מפחידים חולה סרטן זה החשש מחזרת המחלה. באמת ארוע לא פשוט בכלל.

אני מבינה את החשש שלך, אבל לעיתים החשש מהלא ידוע הוא הוא הרבה יותר קשה מההתמודדות עצמה כ...

שלום צבי:אחד הדברים שהכי מפחידים חולה סרטן זה החשש מחזרת המחלה. באמת ארוע לא פשוט בכלל.אני מבינה את החשש שלך, אבל לעיתים החשש מהלא ידוע הוא הוא הרבה יותר קשה מההתמודדות עצמה כשנצרכים להתמודד עם המחלה.אתה כעת באי ודאות, חושש שמא המחלה חזרה ומדובר רק בחשד ועדיין לא מדובר בחזרת מחלה בודאות.תנסה להתקדם צעד צעד ולא לחשוב על הגרוע, על אף שאני מבינה את המתח שאתה שרוי בו.יתכן והמחלה לא חזרה וגם אם חזרה חלילה יש בד"כ אפשרויות טיפוליות ואני בטוחה שבעת הצורך תצליח לגייס כוחות כמו בפעם הראשונה.האם יש בכל זאת מישהו שיכול לתמוך בך? חברים, שכנים, רשת חברתית או תעסוקתית אחרת שאתה קשור אליה?בכל בי"ח או בקופ"ח יש גם עו"ס או פסיכולוג שאתה יכול להסתייע בהם בהתמודדות.נשמח אם תעדכן כאן בפורום לגבי מצבך. 


מנהלי קהילה

ורד עזריאלי
ורד עזריאלי
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
לנה קורץ
לנה קורץ
מטפלת ויועצת במיניות, יועצת מיניות באגודה למלחמה בסרטן. מלמדת בחוג ללימודי המשך של עבודה סוציאלית, בקורס טיפול מיני כללי ובקורס טיפול מיני לאנשים עם צרכים מיוחדים, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. בוגרת אוניברסיטת תל אביב: B.A בסיעוד. בוגרת אוניברסיטת חיפה: MA בבריאות נפש קהילתית. בוגרת קורס לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן. התמחות בטיפול מיני במרפאה לטיפול מיני, בית חולים "מאיר" כפר סבא. לינק לאתר שלי http://www.lenak.co.il/
שלומית שדמון-אזרד
שלומית שדמון-אזרד
אנתרופולוגית רפואית פעילה בארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים בישראל CareGivers Israel שותפה לכתיבת מחקר (מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל) על בני משפחה מטפלים בדמנציה בארץ ובעולם בעלת ידע מניסיון כבת משפחה מטפלת- Caregiver

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).