כמוניבעיות גדילההתנגדות להזרקות של הורמון גדילה

התנגדות להזרקות של הורמון גדילה

20/04/17 14:53
2 תגובות
שלום. בני בן ה 5.5 התחיל לקבל טיפול נרודיטרופין לפני 3 חודשים. בהתחלה ממש שיתף פעולה ולא גילה שום התנגדות להזרקות. אבל אחרי איזה חודש וחצי של הזרקות יומיומיות התחיל להתנגד ממש - גם פיזית מאוד קשה לעשות לו את הזריקה וגם ממש בוכה שלא רוצה את הזריקות וכואב לו. אני לא רוצה שתהיה לו טראומה מהטיפול כי יש לו עוד כמה שנים טובות של הזרקות:(
האם יש אפשרות להחליף לו את הזריקות (עט של נובונורדיסק עם מחט) וזריקה עם הדף שיותר קל לעשות איתה זריקה מתוך שינה? מבחינת תוצאות/ השפעות יש הבדל בין השיטות?

תודה

2 תגובות

חנילה
26/08/17 22:15
מזדהה מאד ! גם הבן שלי עושה "בעיות"... ממש קשה לנו אתו. אנחנו מזריקים עם גנוטרופין, ונותנים לו כשהוא יושן, בתחילת הלילה כשהשינה עדיין עמוקה וחזקה. בד"כ אז ההתנגדות פחותה, וגם בבוקר בד"כ הוא כלל לא זוכ...
מזדהה מאד ! גם הבן שלי עושה "בעיות"... ממש קשה לנו אתו. אנחנו מזריקים עם גנוטרופין, ונותנים לו כשהוא יושן, בתחילת הלילה כשהשינה עדיין עמוקה וחזקה. בד"כ אז ההתנגדות פחותה, וגם בבוקר בד"כ הוא כלל לא זוכר שנתנו לו בלילה. בהצלחה !
מורן-שמש-עירון1
12/09/17 11:12
שלום רב, הבעיה שאת מתארת היא מאוד נפוצה ויש הרבה ילדים שמתחילים להתנגד או להתלונן על כאב לאחר תקופה של הטיפול. כדאי לשוחח עם הילד על חשיבות הטיפול, על היתרונות שיש בטיפול עבורו - כאשר צריך לזכור להדג...
שלום רב,
הבעיה שאת מתארת היא מאוד נפוצה ויש הרבה ילדים שמתחילים להתנגד או להתלונן על כאב לאחר תקופה של הטיפול. כדאי לשוחח עם הילד על חשיבות הטיפול, על היתרונות שיש בטיפול עבורו - כאשר צריך לזכור להדגיש יתרונות שהם ברורים לו מחיי היומיום. לדבר על מה שמרגיש ולחשוב יחד איתו מה הדרך שתהיה לו קלה יותר לקבל את הזריקה. ניתן להשתמש בטבלת חיזוקים התנהגותית, להשתמש בעזרים טכניים כמו משחק בפלפון או צפייה בתוכנית טלויזיה שאוהב בזמן קבלת הזריקה. וכן ניתן לסכם איתו על הזרקה מתוך שינה.
בהצלחה!

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.