כמוניבעיות גדילההאם לגשת לבדיקת אנדוקרינולוג

האם לגשת לבדיקת אנדוקרינולוג

18/10/17 9:39
1 תגובות
שלום ,
בתי בת 7 וחמישה חודשים. גובהה 121.5 ומשקל 23.5.
ההריון עימה היה תקין , נולדה במשקל 2,800 ק"ג.
לאורך השנים במעקב גדילה בטיפת חלב כתינוקת היתה באחוזון 75 ולקראת גיל 6 באחוזון 50.
היא תמיד היתה בין הגבוהות בגן ובכתה א' וכעת בכיתה ב' שמתי לב שהיא בגובה ממוצע ויש לא מעט בנות ש "עברו" אותה, למעט הנמוכות מאד.
לפי בדיקה שעשיתי במחשבון נמצא שהיא באחוזון גובה 30%. הדבר די מדאיג כי נראה שקצב הגדילה שלה האט.
האם יש צורך לפנות לבדיקה אצל אנדוקרינולוג?
(אחיה הגדול היה בגיל זה באחוזון גובה 3% ומטופל בגנוטרופין מזה 8 שנים).
תודה

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
21/11/17 11:08
שלום רב, קשה מאד לענות על השאלה מבלי לעבור על ערכי גבוה של ביתך ולראות את עקומת הגדילה. מציעה לך לגשת לרופא הילדים המטפל עם מדידות העבר ,הוא יוכל לעבור איתך על עקומות הגדילה ויכול להנחות אותך האם יש ...
שלום רב, קשה מאד לענות על השאלה מבלי לעבור על ערכי גבוה של ביתך ולראות את עקומת הגדילה.
מציעה לך לגשת לרופא הילדים המטפל עם מדידות העבר ,הוא יוכל לעבור איתך על עקומות הגדילה ויכול להנחות אותך האם יש מקום להרחבת בירור או לשלח לרופא אנדוקרינולוג

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.