מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

שאלות

26/11/17 11:47
1 תגובות
האם ברגע שמתחילים טיפול בהורמון מחליטים גם על משך הטיפול (חודשים/שנים)?
האם קורה שמתחילים עם ההזרקות ובשלב מסויים מחליטים להפסיק?
האם מותר להפסיק לאחר תקופה מוגבלת?
או, האם זה נכון שברגע שמתחילים אסור להפסיק עד תום תקופת ההתבגרות (18)?

מה דעתך על שילוב פרו-אפ והורמון גדילה?

תודה ד"ר

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
19/12/17 9:45
שלום וחג שמח. טיפול בהרומון גדילה הוא למעשה עד סוף הגדילה (בד"כ מפסיקים לפני גיל 18) שקצב הגדילה פחות מכ-1ס"מ בשנה, פלטות הגדילה נסגרו ע"פ צילום כף יד לגיל עצמות ואחד השיקולים להפסיק הוא רצון הילד ...
שלום וחג שמח.
טיפול בהרומון גדילה הוא למעשה עד סוף הגדילה (בד"כ מפסיקים לפני גיל 18) שקצב הגדילה פחות מכ-1ס"מ בשנה, פלטות הגדילה נסגרו ע"פ צילום כף יד לגיל עצמות ואחד השיקולים להפסיק הוא רצון הילד והמשפחה, במיוחד בשלהי תקופת ההתבגרות שקצב הגדילה הולך ויורד. אך כמובן , שיש מעקב תקופתי כל מספר חודשים בהם נבחנת היעילות , תופעות לוואי , הילד נבדק ועוד פרמטרים רבים נוספים .

עם זאת, לא ניתן לתת את הטיפול ואז להפסיקו "לבנות על זה שהרווחנו שנתיים , הגוף התרגל לקצב חדש וכו," שכן קצב הגדילה יעשה TAPPARING DOWN חזרה למה שהיה לפני מתן ההורמון.

אין בעיה לתת את הפרו -אפ עם הורמון גדילה- מתבצע כעת מחקר בבית חולים שניידר במכון אנדו לגבי זה- את מוזמנת לפנות ולקבל מידע

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.