כמוניהשמנהניתוח בריאטרי

ניתוח בריאטרי

17/05/18 14:38
4 תגובות
מה הקריטריונים לניתוח בריאטרי?
אני סובל מאכילה סלקטיבית די קשה, לא מצליח להוריד אפילו קילו אחד למרות שאני בקושי אוכל.
לא עושה ספורט..
ההשמנה עשתה לי בעיות כמו דיכאון, דימיי עצמי נמוך, חשד לכבד שומני וללא התערבות ניתוחית אני לא יכול להרזות, לא מסתדר עם תפריט של דיאטנית כי אני לא אוהב הרבה מאכלים ואני חייב משהו שיתן לי כוח ולשנות את עצמי.

אני שוקל 93, גובה 168 שזה. 32bmi

הבנתי שמתחילים רק מ35?
מה הסיכוי לקבל אישור מיוחד..?
האם המצב הנפשי שלי יכול לגרום לוועדה לסרב לניתוח?

4 תגובות

Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
18/05/18 9:32
בוקר טוב לא כתבת בן כמה אתה. יש בעיות רפואיות מסויימות בהם מתחשבים אבל 93 קג ל 160 לא נראה כל כך גרוע בעיני, ואני מדגישה בעיני, ואני מאמינה שגם בעיני הרופאים המצב לא קריטי. בכל מקרה, לפני הניתוח צר...
בוקר טוב
לא כתבת בן כמה אתה.
יש בעיות רפואיות מסויימות בהם מתחשבים אבל 93 קג ל 160 לא נראה כל כך גרוע בעיני, ואני מדגישה בעיני, ואני מאמינה שגם בעיני הרופאים המצב לא קריטי.
בכל מקרה, לפני הניתוח צריך לשנות את הגישה לאוכל ולא לאכול רק מה שאתה אוהב (בצקים? מתוקים?) אלא מה שמזין.
תנסה לחזור לדיאטנית ולשבת איתה על תפריט שעליו תוכל להתפשר, אני בטוחה שתמצאו דרך.
שיהיה לך בהצלחה
מרים-שפיגלמן
19/05/18 13:26
שלום רב, אין ספק שעודף משקל והשמנה יכולים להביא לדימוי עצמי נמוך, ירידה בתחושת ביטחון עצמי ובערך עצמי . כמו כן השמנה מובילה לבעיות של תפקודי כבד מופרים, כולסטרול גבוה, ערך מופר של גלוקוז ועוד שלל בע...
שלום רב,
אין ספק שעודף משקל והשמנה יכולים להביא לדימוי עצמי נמוך, ירידה בתחושת ביטחון עצמי ובערך עצמי . כמו כן השמנה מובילה לבעיות של תפקודי כבד מופרים, כולסטרול גבוה, ערך מופר של גלוקוז ועוד שלל בעיות רפואיות. לכן, משרד הבריאות הכניס את הפעולה של קיצור קיבה לסל הבריאות בהתוויות מסויימות והן : BMI מעל 40 ללא מחלות רקע או BMI עם מחלות רקע כגון סוכרת, יתר לחץ דם, דום נשימה בשינה ועוד. ניתן להתעדכן בכל הפרטים באתר של משרד הבריאות.
יחד עם זאת פעולה כירורגית של קיצור קיבה מהווה פעולה פולשנית ומשמעותית עבור המטופל. היום ידוע שישנה הישנות של מחלה אחרי 5 + שנים ביותר מ40%. על מנת לייעץ משהו משמעותי הייתי ממליצה לברר מה הגורם להשצמנת יתר אצלך? אילו מזונות אתה אוכל? האם מבצע פעילות גופנית? האם סובל מאכילה רגשית ועוד.
בהצלחה , מרים
יפעת-אלנקרי
מומחה כמוני
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
21/05/18 2:06
שלום וברכה, בנוגע לקריטריונים- ענו לך קודם ולמיטב הבנתי אינך עומד בהם. האפשרויות שקיימות בפניך הם: 1. ניתוח בלון (פרטי/ חברת ביטוח). 2. ירידה במשקל בליווי דיאטנית. דיכאון ותחלואה פסיכיאטרית מהוו...
שלום וברכה,
בנוגע לקריטריונים- ענו לך קודם ולמיטב הבנתי אינך עומד בהם.
האפשרויות שקיימות בפניך הם: 1. ניתוח בלון (פרטי/ חברת ביטוח). 2. ירידה במשקל בליווי דיאטנית.
דיכאון ותחלואה פסיכיאטרית מהווים קונטרה- אינדיקציה לניתוח בריאטרי ולכן גם מהבחינה הזו אינך מתאים.
אני ממליצה לפנות לדיאטנית שתתאים לך תפריט מתאים שמותאם למה שאתה אוכל ותוכל לעבוד איתך על האכילה הסלקטיבית. בהצלחה! יפעת אלנקרי, דיאטנית קלינית.
פרופ--ישראל
06/06/19 12:53
אני שוקל 128 ק"ג וה-BMI שלי 41, הגעתי לשחמת הכבד מכבד שומני, יש לי רשימת מחלות ארוכה כתוצאה מהזנחה במשקל ובעיות הכבד, עצתי לך לפנות לוועדה הבריאטרית בקופת החולים שלך ולשקול טיפול תרופתי במידה והם יחשב...
אני שוקל 128 ק"ג וה-BMI שלי 41, הגעתי לשחמת הכבד מכבד שומני, יש לי רשימת מחלות ארוכה כתוצאה מהזנחה במשקל ובעיות הכבד, עצתי לך לפנות לוועדה הבריאטרית בקופת החולים שלך ולשקול טיפול תרופתי במידה והם יחשבו שזה מתאים לך. השתדל להתרחק כמה שאפשר מניתוח- הסכין הניתוחי לא פותר דבר בלי שינוי עמוק באישיות ובהתנהגות!!!

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה