כמוניהשמנה28 קילו ב4.5 שנים. נואשת לעזרה.

28 קילו ב4.5 שנים. נואשת לעזרה.

11/06/18 16:11
2 תגובות
ב2013, לפני הגיוס לצבא שקלתי 53-55 קילו. לפני כחודשיים הגעתי למשקל שיא של 83 קילו. ב5 השנים הללו עשיתי צבא, עבדתי והתחלתי לימודי תואר.
התמודדתי בנעורי עם הפרעות אכילה עד לרמה של אכילת 300 קלוריות ליום. אני לא רוצה לחזור לשם.
המשקל שלי אף פעם לא היה יציב. ביסודי הייתי יכולה לעלות על משקל בבוקר, בערב זה הראה 2 קילו יותר ובבוקר למחרת חזר לעצמו.

כשבועיים שאני רק בבית וירדתי כבר שני קילו. העניין הוא שאני אוכלת הרבה פחות ולא יודעת איפה הגבול ללא בריא וגם יש לי בראש את הנטייה לעבור את הגבול הזה. אני חושדת שאולי יש לי בעיה בבלוטת התריס? TSH עלה מערך נמוך וגבולי לערך אמצעי מאוד אבל שניהם בתווך הנורמה מ2011 ל2016.
מה הדרך הכי טובה לעצור את ההשמנה? בסופש עליתי קילו וחצי ביומיים כי לא הקפדתי. למזלי הצלחתי כבר להוריד קילו ביומיים שעברו מאז.
מתביישת ולא יודעת למי לפנות. הצילו.

2 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
11/06/18 17:29
אני מגדירה השמנה כ"דאגת הגוף" למחר ולכן כדי לרזות נכון צריך לשכנע את הגוף שאין סיבה לדאגה... כינסתי בקישור לפוסט שלי זויות שונות להתיחסות לנושא ואני בטוחה שאפשר להוסיף... בהצלחה...
razm121
מוביל קהילה
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
11/06/18 17:58
לכל אדם, יש את הדרך שהוא מתחבר אליה ועושה את הדרך החדשה, יותר בכיף ומחויבות. לדעתי, תראי ותחשבי איפה את עוד שנה, מה את רואה שם? מה טוב שם? זה ייתן לך כוח להרים את עצמך ולהתגבר על כל אתגר. אישית, בחרתי...
לכל אדם, יש את הדרך שהוא מתחבר אליה ועושה את הדרך החדשה, יותר בכיף ומחויבות. לדעתי, תראי ותחשבי איפה את עוד שנה, מה את רואה שם? מה טוב שם? זה ייתן לך כוח להרים את עצמך ולהתגבר על כל אתגר. אישית, בחרתי לאחר המון נסיונות בניתוח בריאטרי אך כל אדם והדרך שלו. כדאי, להתייעץ עם איש מקצוע ולראות יחד, מה הדרך הטובה עבורך. הכי חשוב, לא להתייאש! בהצלחה

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה