כמוניבעיות גדילהבן 14.5 הורמון גדילה וגובה

בן 14.5 הורמון גדילה וגובה

14/09/18 11:19
1 תגובות
שלום,
בננו בן 14.5 .משקלו 51 ק"ג, גובהו 1.64.
הוא מקבל גנוטרופין מגיל 7 בערך. לאחרונה הוא מוטרד מגובהו הנוכחי מאחר ויש לו חברים גבוהים ממנו. מגיל 13 לערך הוא התחיל טיפול באנסטרזול בהמלצת הרופא המטפל בשל גיל עצמות מתקדם ולאחר כשנה וארבעה חודשים החליט הרופא להפסיק את הטיפול בטיעון כי לא טוב לאורך זמן לעשות שימוש בתרופה זו.
השאלה מה סיכוייו להגיע לגובה של 1.70 לפחות? כמה ס"מ הוא עוד צפוי לגבוה? האם יש השפעה של מיקום ההזרקה ושעת ההזרקה על הצמיחה לגובה?
אגב, גובהי 1.55 וגובה בן זוגי 1.73.
גובה בתנו בת ה 18 : 1.54 ס"מ וגובה בתנו בת ה - 8: 1.27
תודה

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
26/09/18 9:30
שלום רב, על מנת להעריך את צפי גובה סופי, יש צורך לראות את צילום כף יד שמאל לגיל עצמות , את קצב הגדילה ושלב ההתבגרות המינית של בנך. כך שאינני יודעת לענות על שאלתך לגבי האפשרות שיגיע לגובה סופי של 1.7 מ...
שלום רב, על מנת להעריך את צפי גובה סופי, יש צורך לראות את צילום כף יד שמאל לגיל עצמות , את קצב הגדילה ושלב ההתבגרות המינית של בנך. כך שאינני יודעת לענות על שאלתך לגבי האפשרות שיגיע לגובה סופי של 1.7 מ.
לגבי ההזרקה עצמה- יש לשנות נקודות הזרקה למינמום 4 מקומות שונים ,על מנת לאפשר ספיגה יעילה של ההורמון , וההמלצה היא להזריק לקראת השינה.

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.