כמוניבעיות גדילהאיך לספר לילד

איך לספר לילד

27/12/18 10:43
2 תגובות
שלום, אנחנו לפני תחילת טיפול בהורמון גדילה לילד בן 6.5.
עד היום הילד היה במעקב אנדו במשך כשלוש שנים אך לא נחשף לסיבה למעקב.
איך רצוי לספר על הצורך בטיפול כך שהילד יבין, ישתף פעולה ולא יחוש שונה מאחרים?

2 תגובות

מורן-שמש-עירון1
09/01/19 10:41
שלום, בשאלה ששאלת מעסיקה הורים רבים לפני התחלת הטיפול בהורמון גדילה, והמורכבות גדלה ככל שהילד צעיר יותר. הדרך הטובה ביותר היא לומר את האמת אך במילים פשוטות וללא הכנסות לפרטים כך שהילד יבין מה הולך לקר...
שלום, בשאלה ששאלת מעסיקה הורים רבים לפני התחלת הטיפול בהורמון גדילה, והמורכבות גדלה ככל שהילד צעיר יותר. הדרך הטובה ביותר היא לומר את האמת אך במילים פשוטות וללא הכנסות לפרטים כך שהילד יבין מה הולך לקרות לו ולמה. הייתי אומרת לו שכל ילד גדל בקצב קצת אחר (חלק מאוד מהר, אחרים מאוד לאט) וזה קורה בלי סיבה מוסברת. הייתי מחזקת את עובדת היותו בריא, ושהגוף שלו עובד מצויין אך קצת לאט ולכן הרופאים החליטו לתת לו טיפול בהורמון גדילה שיעזור לו לגדול ולהתחזק בצורה טובה יותר. כאן הייתי מסבירה קצת על הטיפול ומעודדת אותו לשאול שאלות עכשו או בהמשך. בנוסף, במרכזים האנדוקריניים הגדולים יש צוות פסיכולוגי שנותן מענה בדיוק לקשיים אלו והייתי נעזרת בהם גם להדרכה לכם וגם בהתמודדות שלו. בהצלחה!
RubyTuesday
30/05/19 12:50
הבן שלי התחיל טיפול בגיל 5. סיפרנו לו שה״טיפול״ (לא קוראים לזה זריקה, למרות שהוא יודע שזו זריקה..) נועד לעזור לגוף שלו לגדול. בהתחלה היו התנגדויות, אבל עכשיו, בייחוד אחרי שגבה כל כך, הוא פתוח ומספר ל...
הבן שלי התחיל טיפול בגיל 5. סיפרנו לו שה״טיפול״ (לא קוראים לזה זריקה, למרות שהוא יודע שזו זריקה..) נועד לעזור לגוף שלו לגדול.
בהתחלה היו התנגדויות, אבל עכשיו, בייחוד אחרי שגבה כל כך, הוא פתוח ומספר לכולם על הטיפול ומה עושים ולמה.
מיוזמתו ביקש מהגננת להסביר לילדים. וכך יצא שהילדים חושבים שהוא גיבור ואמיץ, כי הם מפחדים מזריקות. זה מאד מחזק אותו.
עשינו לימונדה מהלימון..במקום להרגיש חריג, הוא חש גאווה.

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.