מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניסרטן השדהסרטן שעוד לא הגיע..

הסרטן שעוד לא הגיע..

01/02/19 18:09
7 תגובות
אני בת 54 (אוטוטו)..
לא עשיתי שום ממוגרפיה עד כה.
קופת חולים שבה אני חברה כבר שלחה לי (החל מגיל 50) איזה 4 פעמים לבוא ולעשות ממוגרפיה.
לא הלכתי ולא מתכוננת!
בכללי - כבר כמה שנים שאני:
לא הולכת לרופאים.
לא הולכת לקופת חולים.
לא הולכת לעשות בדיקות דם או סתם בדיקות שגרתיות.

אחותי הצעירה נפטרה לפני כחודש מסרטן השד לאחר 7 שנים של מאבק ממושך ועיקש במחלה הארורה, כולל כריתה מלאה כבר עם הגילוי.. על ההתחלה (מה שבסופו של דבר לא עזר).
אני בשונה ממנה ואחרים, אם ח״ו יתגלה גידול כלשהו בשד אצלי או כל סרטן אחר בגוף, אני לא מעוניינת לקבל שום טיפול! ובטח בטח, שלא לעבור שום ניתוח!
מה שכן מטריד אותי (כבר מעכשיו) זה רק..
איך אני אשרוד את המחלה הזו בלי כאבים ובלי ייסורים?!
המוות עצמו לא כ״כ מפחיד אותי כמו שהכאבים והייסורים שיכולים להיות מנת חלקי (ראיתי את זה היטב על אחותי במשך 7 שנים..כמה שהיא סבלה).
עצם המחשבה על זה עושה לי לא טוב.
ליסוע לשוויץ למות לא נותנים למי שלא חולה סופני.
אז אני בבעיה כבר מעכשיו וזה מטריד את מנוחתי.

מה אני יכולה לעשות?

תודה ושבת שלום!

7 תגובות

עו-ס-אורית-שפירא
מומחה כמוני
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
02/02/19 8:02
שלום סמדר מבינה מאד את ׳הסרטים׳ הרצים לך כל הזמן בראש,על החרדה והמחשבות הפחדים והרגשת האיום ובעיקר תחושת הלבד והאין מוצא. כבר עכשיו איכות החיים נפגעת ואת בכלל לא שם אם בכלל את תחלי.... ללכת ולעשות ...
שלום סמדר
מבינה מאד את ׳הסרטים׳ הרצים לך כל הזמן בראש,על החרדה והמחשבות הפחדים והרגשת האיום ובעיקר תחושת הלבד והאין מוצא.
כבר עכשיו איכות החיים נפגעת ואת בכלל לא שם אם בכלל את תחלי....
ללכת ולעשות את הבדיקות הם הדבר הנכון עכשיו.אם תחלי,גילוי מוקדם משנה את כל התסריט הרץ לך בראש וה׳סוף׳ יכול להיות לגמרי אחר ממה שאת מדמיינת.
אל תהיי עם המחשבות והסרטים לבד.
מציעה ללכת לטיפול רגשי נכון שיסייע לך לחיות את היום יום ולהרחיק את האימה המתחוללת בראשך.
אורית שפירא,עו״ס,מנהלת מחלקת שיקום ורווחה אגודה למלחמה בסרטן
03-5721614
kmsp
18/10/19 22:54
כמה שזה נכון, לא ניתן לנסוע לשוויץ רק לחולה סופני. השאלה מי קובע שבן אדם חולה סופני? לא רוצים לשמוע שאלה כמו - כמה אפשר לחיות עם מחלה שלי. רואים ששום דבר לא עובד והמצב רק מתדרדר אבל לא מוכנים לשמוע ...
כמה שזה נכון, לא ניתן לנסוע לשוויץ רק לחולה סופני. השאלה מי קובע שבן אדם חולה סופני?
לא רוצים לשמוע שאלה כמו - כמה אפשר לחיות עם מחלה שלי. רואים ששום דבר לא עובד והמצב רק מתדרדר אבל לא מוכנים לשמוע אפילו את המילה סופני. שולחים מפו לשם וכל פעם אותה הרגשה נוראית של חוסר עונים כי לא יכולים לעזור אבל זה לא נאמר.

השאלה - למי נתן לפנות לקבל אבחנה ?
תמר44
03/11/19 9:02
שלום לך יקרה.
האם את שואלת היכן ניתן לקבל סיוע באבחנה פיזית או תמיכה רגשית?
kmsp
03/11/19 12:30
שלום רב,
אני שואלת איפה ניתן לקבל אבחנה פיזית. תודה
מערכת-כמוני
03/11/19 12:35
נצרף כאן קישור למידע והכוונה בנושא (למי צריך לפנות ומתי). בריאות ובשורות טובות!
kmsp
03/11/19 13:56
השאלה היא איפה אפשר לקבל אבחנה למצב "חולה סופני".
מערכת-כמוני
07/11/19 9:16

יקרה, "כמוני" הוא רשת חברתית לתמיכה למתמודדים ואינו גורם שאפשרותו לבצע איבחון רפואי.אנו ממליצים לך לגשת לרופא המטפל שלך ולקבל הנחיות מדויקות לתהליך.

אנו כאן כדי לסייע בתמיכה ומקווים...

יקרה, "כמוני" הוא רשת חברתית לתמיכה למתמודדים ואינו גורם שאפשרותו לבצע איבחון רפואי.
אנו ממליצים לך לגשת לרופא המטפל שלך ולקבל הנחיות מדויקות לתהליך.

אנו כאן כדי לסייע בתמיכה ומקווים שתמצאי אצלנו בקהילה בית חם ותומך!
בריאות ובשורות טובות.

מנהלי קהילה

פרופ' תניר אלוייס
פרופ' תניר אלוייס
מומחית בכירורגיה כללית וכירורגית שד מנהלת מרכז בריאות השד ע"ש שרה מרקוביץ במרכז הרפואי קפלן פרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית יו"ר יוצאת של החברה הישראלית למחלות שד
ד
ד"ר נעה אפרת בן-ברוך
מנהלת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי קפלן יו"ר קבוצת השד במסגרת האיגוד האונקולוגי הישראלי יו"ר ועדת עדכון סרטן שד מטעם האגודה למלחמה בסרטן נציגת קבוצת השד בקבוצת המחקר הבינלאומית BIG חוקרת ראשית במחקרים קליניים רבים בתחום סרטן שד מוקדם וגרורתי
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
עו
עו"ד שירין ג'יריס
אחראית על תחום מיצוי זכויות בעמותת אחת מתשע. בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית ירושלים, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת חיפה. נותנת ייעוץ משפטי לנשים המתמודדת עם סרטן שד אודות זכויותיהן, ומייצגת אותן במידת הצורך מול קופות חולים, ביטוח לאומי וחברות ביטוח פרטיות. משתתפת בכנסים ופורמים של ארגוני זכויות וארגוני חולים לקידום נושאים רלוונטיים. בעבר עבדה בתור יועצת משפטית בבית משפט מחוזי בחיפה.
ד
ד"ר רינת ברנשטיין מו
בוגרת בית בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה. התמחות במערך אונקולוגי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב), ובהמשך התמחות בגנטיקה רפואית במכון הגנטי במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). מ-2017 עובדת כרופאה בכירה ביחידת השד במכון האונקולוגי במרכז רפואי שיבא תל השומר. משלבת עבודה בטיפול בחולות סרטן שד בכל שלבי המחלה, ובייעוץ גנטי למשפחות וחולים עם חשד לתסמונות סרטן תורשתיות.

מובילי קהילה

נעה גביש
נעה גביש
אישה ואמא לשלושה ילדים :)הומאופטית בהכשרתי. אפיה ובישול הן אחת האהבות שלי במיוחד כשהן מאירות ומשמחות אחרים. בשבילֵי חיי ליוותי נשים במסע הלידה המיוחד שלהן, והיום אחרי מסע ברכבת ההרים, עקב גילוי גידול סרטני בשד, שנכפה עלי, אני יודעת ומבינה כמה חשוב הליווי של מישהי שהייתה שם ולו רק כדי להקשיב ולחבק. אני אשמח ללוות ולהיות בשביל מי שצריכה ורוצה.   הסדנא שלי - תשוקות מרפאות - תשוקות ומיניות בזמן משבר ושינוי - ערב חד פעמי יחודי ומרומם את הנפש בו ביחד אתכם אנחנו נזכרים שתשוקה, לכל מה שנעשה היא חלק מאיכות ובריאות החיים שלנו. מוזמנות לקבוצה שלי בפייסבוק : תשוקות מרפאות
יסמין כהן
יסמין כהן
בלוגרית וכותבת תוכן, נמצאת בעיצומו של פרויקט מימון המונים לספר "יומן צמיחה" היכנסו ותמכו: https://tinyurl.com/recovery-diary נמצאת פה כדי לחזק ולהתחזק. מאמינה שהכל קורה לטובתנו.
תודתנו לחברת רוש על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.