כמוניבעיות גדילהילד בן 9 וחצי באחוזון גובה נמוך

ילד בן 9 וחצי באחוזון גובה נמוך

02/06/19 19:07
2 תגובות
הבן שלי באחוזון גובה של כ15% . בצילום כף היד התברר שהעצמות שלו כשל ילד ב7 וחצי. רופאת המשפחה אמרה שהיא לא יכולה להפנות אותו לבדיקה עם גירוי להורמון גדילה אלא רק לבדיקה רגילה שבודקת את ההורמון. האם כדאי ללכת למומחה בלי בדיקת דם ולקבל מימנו הפניה? אני מנסה לקבוע פרופ״ פיליפס אבל לא יודעת באיזו מרפאה הוא מקבל אם מגיעים באופן פרטי. אשמח לדעת אם מישהו יודע.

2 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
05/06/19 19:37
שלום ,גדילה על אחזון 15% הינה תקין ,במיוחד כאשר יש עיכוב של שנתיים בגיל עצמות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שצריך לבחון את זה מול הצפי הגנטי שלו (לפי הגובה של ההורים), דפוס הגדילה ( האם שבר אחזונים) , והאם...
שלום ,גדילה על אחזון 15% הינה תקין ,במיוחד כאשר יש עיכוב של שנתיים בגיל עצמות.
עם זאת, יש לקחת בחשבון שצריך לבחון את זה מול הצפי הגנטי שלו (לפי הגובה של ההורים), דפוס הגדילה ( האם שבר אחזונים) , והאם התחיל התבגרות מינית. את השאלות האלו את יכולה לעלות מול רופא הילדים.
במידה ואינך שקטה , את יכולה לשאול ולהתייעץ לגבי הצורך בהמשך בירור והפניה לאנדקרינלוג ילדים
מיאו.מיאו.124
12/06/19 8:44
תודה רבה! האם העיכוב בגודל העצמות מראה שיש פוטנציאל גדילה ולכן זה מראה על מצב טוב יותר?

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.