מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

סרנדה

18/06/19 13:58
1 תגובות
היי , אשמח להתייעצות, בעברי 2 סבבים של סרנדה פעם 100 ופעם 125 מ"ג, שעזרו לי והחזירו אותי למסלול תקין. היום אני בסיבוב שלילי לצערי של חרדות ודיכאו בלי סיבה ממשית, החלטתי ביחד עם הפסיכיאטרית לחזור ל 50 מ"ג . לקחתי במשך 3 שבועות ועליתי ל75 מ"ג אני אני כבר שבועיים עם 75 מ"ג ובלי הטבה משמעותית, הפסיכיאטרית אמרה לחכות עוד שבועיים ולהישאר במינון 75 מ"ג (סה"כ 4 שבועות עם 75) אני לא מבינה למה היא רוצה שאחכה? המינון כנראה לא מספיק וזה סתם מאריך לי את הסבל? למה לא לעלות כבר ?

1 תגובות

סימה-לבני
25/06/19 0:15

שלום רב,

התגובה לטיפול בתרופות ממשפחת ה SSRI שסרנדה היא אחת מהן, איננה מידית. לרוב היא קורית תוך 3-6 שבועות. אם הרופאה לא ממש מכירה אותך מהסיבובים הקודמים, היא נוהגת בזהירות, מתחילה במינון נמ...

שלום רב,

התגובה לטיפול בתרופות ממשפחת ה SSRI שסרנדה היא אחת מהן, איננה מידית. לרוב היא קורית תוך 3-6 שבועות. אם הרופאה לא ממש מכירה אותך מהסיבובים הקודמים, היא נוהגת בזהירות, מתחילה במינון נמוך ונותנת לגוף שלך להתרגל ולהגיב. 

יתכן שהרופאה לא מכירה או לא זוכרת את ההסטוריה שלך. בעקרון אפשר להעלות מינון בקפיצות של שבוע. 

אני מציעה שתחזרי אליה עם התיעוד מהפעמים הקודמות, שלא בטוח שהוא נגיש לה, ותשקלו ביחד אם יש מקום לתת את המינון הגבוה יותר מוקדם.

לעלון לצרכן של סרנדה, Sertralin הקליקי כאן.
 

בברכה,

סימה לבני
רוקחת יועצת
המרכז לייעוץ תרופתי אישי
www.mypharmacist.co.il
מחברת הספר: "לעשות סדר בתרופות- בעידן שבו המידע אינסופי"