כמונינשימההתקן דנטלי לדום נשימה

התקן דנטלי לדום נשימה

02/08/19 13:53
3 תגובות
בת 70, מטופלת ביתר לחץ דם, במשקל תקין, אבל אובחנתי עם דום נשימה בדרגה בינונית: הפסקות נשימה בצפיפות של 19.1 לשעה, וירידה בריווי החמצן בצפיפות של 5.4 לשעה מערך מירבי של 96% לערך של 86%. לא הסתדרתי עם מכשיר ה CPAP שניתן לי לנסיון. השאלה: האם התקן דנטלי (שלא בסל ועולה כמה אלפי שקלים) הוא חיוני ומשמעותי עבורי, והאם למישהו יש נסיון והתרגל להתקן הזה בשינה.

3 תגובות

דר-ניסים-אריש
מומחה כמוני
בוגר הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העיברית, ירושלים. מומחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה . רופא בכיר ביחידה למחלות ריאה במרכז הרפואי שערי צדק.
05/08/19 9:31
שלום אילנה
האם את סובלת מישניניות יתר במהלך היום ? האם את נוחרת בלילה ?
התקף דנטלי יכול לעזור לדום נישמה בשינה בדרגת חומרה קלה-בינונית.
אילנה481
05/08/19 18:22
לא ישנונית, וכנראה שלפעמים נוחרת, אם ישנה על הגב. אתמול ראיתי את הסד והוא נראה לי מאיים. האם אני באמת מסכנת את עצמי שאלקה בשבץ אם לא אשתמש בשום תכשיר עזר לנשימה בלילה?
אירנה.סירנה
08/08/19 21:41
אילנה את מוזמנת לפורום בו אנשים מתמודדים בדיוק עם אותם לבטים. תמצאי הרבה תמיכה, הזדהות ובעיקר מידע עדכני מנסיונם של משתמשי סיפאפ והתקנים דנטליים כאלו ואחרים https://www.forumcpap.co.il/

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גרשון פינק
מנהל יחידת הריאות במרכז הרפואי קפלן.
דר-ניסים-אריש
דר-ניסים-אריש
בוגר הפקולטה לרפואה האוניברסיטה העיברית, ירושלים. מומחה ברפואה פנימית ובמחלות ריאה . רופא בכיר ביחידה למחלות ריאה במרכז הרפואי שערי צדק.
אורנה יריב
אורנה יריב
www.PhysioClick.co.il פיזיותרפיסטית משנת 1989. בעלים, מנכל״ית ויזמית של פיזיוקליק- PhysioClick :פלטפורמת שרותי פיזיותרפיה ישראלית המכילה מאות פיזיותרפטרפיסטים. הפלטפורמה משתמשת בתוכנה ייחודית שפיתחנו בה המטופל רק כותב ממה הוא סובל במילים שלו, והתוכנה מתאימה לו את המטפל המתמחה בדיוק בבעיה שלו. באתר מאמרים, סרטוני תרגילים לאימון הדרכות ועוד. באתר אפשר לבחור בין טיפול בקליניקה, ביקור בית או יעוצי פיזיותרפיה און ליין . www.PhysioClick.co.il מרצה בכנסים וקורסים בארץ ובחו״ל למדתי באוניבסיטת תל-אביב ובית חולים "אסף הרופא".  מאז עוסקת בעיקר בחולי ריאות בגילאים השונים. בעבר 10 שנים במכון פיזיותרפיה ב"מכבי" בתחום האורטופדי, ובבית חולים ״ לניאדו״ בשיקום ריאות ובמחלקת ילדים בתחום הנשמתי. כל 30 שנות עבודתי עשיתי אלפי ביקורי בית למטופלים שסבלו מבעיות מכל הסוגים: בעיות אורטופדיות, נשימתיות, תפקודיות ועוד. שנים רבות טיפלתי בחולי CF כולל ליווי לחו"ל להשתלת ריאות. השיתתפתי בקורסי ריאות וכנסים רבים בארץ ובבלגיה. חברה באירגון ERS האירופאי למחלות ריאה. מוזמנים: https://physioclick.co