כמוניפיברומיאלגיהתופעות גופניות

תופעות גופניות

04/08/19 9:33
1 תגובות
שלום!לבן שלי יש מעי רגיז כמה שנים.רופאים אמרו לו:תלמד לחיות עם זה.בזמן אחרון יש תופעות מוזרות :כאבים חזקים בצלעות ,כאבי ראש ...תמיד יש לו בעיית שינה...כאבי בטן...לפעמים ...לחץ...חרדות..חולשות...נפילות אנרגיה...ועוד תופעות שונות...יכול להיות שיש לו בכלל פיברומיאלגיה?מה צריך לבדוק כידאי לדעת אם זה כך?תודה מראש.

1 תגובות

ד-ר-ואלרי-אלוש
מומחה כמוני
מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה מנהלת המרפאה לפיברומיאלגיה מרכז רפואי תל אביב (איכילוב)
03/09/19 10:08
שלום ראיסה, יתכן מאד ואכן מדובר בפיברומיאלגיה, שהיא גם תסמונת פונקציונאלית כמו תסמונת מעי רגיז. כדאי לבצבע בדיקות כלליות ולהיבדק על ידי ראומטולוג שמבין בפיברומיאלגיה.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר ואלרי אלוש
מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה מנהלת המרפאה לפיברומיאלגיה מרכז רפואי תל אביב (איכילוב)
רן שורר
רן שורר
פסיכולוג שיקומי מומחה (MA), ונוירו-פסיכולוג.בעל ניסיון טיפולי בהתמודדות עם אנשים עם הסובלים ממחלות כרוניות בשלבים שונים בחיים. בשנים האחרונות אני מרכז את הצוות הפסיכולוגי במכון הראומטולוגי במרכז הרפואי איכילוב, ת"א. העבודה הטיפולית שאני פוגש כרוכה פעמים רבות בהתמודדות עם שיקום התפקוד לאחר מחלות גוף-נפש, התמודדות עם כאב יומיומי ומציאת כלים מתאימים להתמודדות עם מחשבות שליליות הקשורות למצב.  במסגרת העבודה הטיפולית אני עושה שימושבכלים טיפוליים שונים שיעילותם הוכחה במצבים של התמודדות עם כאב כרוני, כולל מרכיבים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), מיינדפולנס ושימוש בכלים מתקדמים לעיבוד אירועי מצוקה וסטרס בעזרת EMDR.

מובילי קהילה

שרון גור
שרון גור
מתמודדת עם פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית מזה 20 שנה. מכהנת כיו"ר עמותת אס"ף כ15 שנה.