כמוניסרטן המעי הגסיציאות מרובות 4 חודשים לאחר ניתוח המעי הגס

יציאות מרובות 4 חודשים לאחר ניתוח המעי הגס

20/08/19 7:48
4 תגובות
שלום
לאחר גילוי גוש סרטני במעי הגס, עברה אשתי לפני 4 חודשים ניתוח בשיטת לפרסקופיה. הגידול היה יחסית קרוב לרקטום, אך לשמחתנו לא היה צורך בסטומה.
בשורה טובה אף יותר! הייתה שהגידול בשלב הראשוני, כך שלא היו גרורות והיא לא נזקקה לשום לטיפולים נוספים מעבר לניתוח.
הבעיה הקשה שלה היא עדיין היציאות המרובות. היא טוענת שממש אין לה שליטה- לעיתים אף היו יציאות פתאומיות ללא התראה מוקדמת. היציאות יכולות ‏להגיע בהתקפות של 10 דקות- מצב שמאוד מקשה על שגרת חיים ויציאה מהבית.
לפי מה שהבנו, הכריתה באיזור כה קרוב לפי הטבעת, קוראת תופעה שהאיזור התחתון של המעי שאמור להתעכל ולאסוף כמות גדולה של צואה כבר לא קיים בעיקבות קיצור המעי, כך שכל מה שיורד יוצא ללא המתנה לאגירה גדולה יותר.
א. האם זה נכון? ובמידה וכן האם מתישהו זה ישתנה בחזרה.. ‏ב. האם מתי שהוא הגוף לומד ומתאים את עצמו לפעילות יותר נורמלית ..
ג. מה בכל זאת ניתן לעשות במיידי כדי להפסיק את התופעה או להקל עליה, מבלי מצד שני לגרום לעצירות‏, מצב שהזהירו אותה לא להגיע אליו
תודה רבה מראש
רוני

4 תגובות

ענת3535.
22/08/19 8:57
אפשר לשאול איפה אשתך נותחה?
רוני9585
24/08/19 18:40
באסותא ראשון לציון
ד-ר-רוית-גבע
מומחה כמוני
אונקולוגית מומחית בגידולים ממאירים במערכת העיכול מבית חולים איכילוב.
24/08/19 0:32
לצערי קושי באיזון היציאות שכיח לאחר ניתוח זה. ניתן להיעזר במרפאה ייעודית הנקראת "מרפאת רצפת אגן" העוזרת לאיתור הבעיה ומציאת פתרונות.
רוני9585
24/08/19 18:43
תודה רבה!
והאם כזו מרפאה יכולה ממש לפתור את הבעיה?

מנהלי קהילה

פרופ' הוברט אילה
פרופ' הוברט אילה
אונקולוגית בכירה, מנהלת המרכז לגידולים במערכת העיכול ,מכון שרת ,בית חולים הדסה עין כרם. מרצה בכירה באוניברסיטה העברית ויושבת ראש הקבוצה הישראלית לגדולי מערכת העיכול תחת האיגוד האונקולוגי.
ד
ד"ר רוית גבע
אונקולוגית מומחית בגידולים ממאירים במערכת העיכול מבית חולים איכילוב.
דניאל זכריה
דניאל זכריה
דיאטנית קלינית, המערך האונקולוגי ומרפאות גידולי מערכת העיכול בית חולים איכילוב.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.