כמוניזכויות החולהימים אחרונים להשפיע על שירותי סל הבריאות לשנת 2020!

ימים אחרונים להשפיע על שירותי סל הבריאות לשנת 2020!

03/09/19 10:29
0 תגובות
כחלק מתהליך עדכון סל שירותי הבריאות לשנת 2020, מקדם האגף להערכת טכנולוגיות מהלך שיעמיק את מעורבות המטופלים והציבור בתהליך עדכון הסל!
עד היום - הוועדה שמעה נתונים קליניים שפורסמו בספרות המקצועית והתייחסות של הרופאים המומחים לחשיבות ומקובלות הטיפול.
החל מהשנה - הוועדה הציבורית תקבל את נקודת מבטו של המטופל שהתנסה בתרופה!
זו הזדמנות חשובה להשמיע את קול המטופלים.
כל מי שמעוניין/ת להשמיע את קולו/ה - מוזמן/ת להיכנס לקישור המצורף כאן
דעתכם/ן חשובה!
#מהשמגיעמגיע
ימים אחרונים להשפיע על שירותי סל הבריאות לשנת 2020!

0 תגובות

מנהלי קהילה

שמוליק בן יעקב
שמוליק בן יעקב
עבדתי שנים רבות במערכת הבריאות כמנהל מחוז במכבי שירותי בריאות וכמנהל היחידה הרפואית בחברת אבנר ואני מכיר היטב את מערכת הבריאות, מה הזכויות ואיך אפשר לממש אותן אני פעיל שנים רבות במסגרת האגודה לזכויות החולה- פרטים על האגודה ראו באתר www.patients-rights.org rnrnכמו כן אני מרכז את קואליציית ארגוני הזכות לבריאות - קואליציה של כ- 50 ארגונים הפועלים יחד לקדם נושאים מערכתיים למען החולים ובני משפחותיהם
עו
עו"ד אדריאנה שוורץ
מתמחה בפניות ותביעות כנגד קופות החולים, הביטוחים המשלימים, בתי חולים ומשרד הבריאות לחייבן לאשר טיפולים משפרים, מאריכים ומצילי חיים אשר אינם בהתוויה או בסל הבריאות או לדאוג לקבלת החזר כספי חלקי או מלא מקופת החולים עבור תרופות, טיפולים, בדיקות ופרוצדורות רפואיות שונות. למשל: סירוב הקופה לממן תרופה לה זקוק החולה; סירוב הקופה לספק לפונה טופס 17; סירוב הקופה להפנות את החולה למרכז רפואי מסוים; סירוב הקופה והביטוח המשלים להחזר כספי עבור ביקור אצל רופא מומחה, ביצוע בדיקה או ביצוע פרוצדורה רפואית ועוד. אני עוסקת גם כן בייצוג על פי חוק לטיפול בחולי נפש, ייצוג באשפוז בכפיה. בעקבות הסיפור האישי שלי, החלטתי שאני רוצה להקדיש את חיי המקצועיים לסייע לאנשים בנבכי הבירוקרטיה הרפואית. אמי נפטרה מסרטן ובמהלך 13 שנות מחלתה, גיליתי שחלק ניכר מהזמן אני מכלה בטיפול באדמיניסטרציה הרפואית והבנתי שצריך להיות אדם מאוד אסרטיבי, עם הרבה סבלנות וזמן פנוי כדי לקבל מהמוסדות הרפואיים את מה שנזקקים לו לשיפור איכות החיים, הארכתם או הצלתם. ויותר מהכל, צריך ידע - לדעת למי לפנות, איך, מה לכתוב או להגיד באופן מדויק.