ECTRIMS 2019

08/09/19 9:05
10 תגובות

השבוע בין התאריכים 11-13 לספטמבר ייערך כנס ה- ECTRIMS, בשוודיה.

זהו הכנס העולמי הגדול ביותר שעוסק במחלת הטרשת הנפוצה, ואם הנוירולוג שלכם לא נמצא בתאריכים הללו - סביר להניח שהוא בסטוקהולם מתעדכן בחידושים האחרונים. כבר הודיעו שבכנס יהיו דיווחים על פיתוח של תרופות חדשות בנוסף לכל מה שחדש בתחום המכניזים של טרשת נפוצה, גנטיקה, סימנים ביולוגים, הדמייה, טיפולים, שיקום ועוד ועוד.

השנה ועדת הכנס החליטה לתת דגש מיוחד לצורך בשיפור הטיפול לאנשים עם טרשת נפוצה פרוגרסיבית.

אנחנו עוקבים אחר העדכונים ונדווח בהמשך...

ECTRIMS 2019

10 תגובות

עינת-מילר
מוביל קהילה
08/09/19 10:34
ושוב לא הזמינו אותנו כנציגי החולים....:confused:
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
08/09/19 11:15

גם אני אדווח מישראל

אולי שנה הבאה....

 
אביגיל-דהן1
08/09/19 20:19
אתה מאמין שיהיו בשורות טובות?
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
09/09/19 8:11
גם מאמין ובחלק מהמקרים גם יודע :shades:
מחכה שהכל יעלה, יוצג ויתפרסם כדי שאוכל לעדכן כמו שצריך
כנראה נחכה לסוף הכנס - אז נוציא את עיקר העיקרים
alex0505
10/09/19 16:46
מאפי פארמה מציגה תוצאות קליניות משלוש תוכניות פיתוח בכנס המוביל בעולם לטרשת נפוצה ECTRIMS החברה מציגה תוצאות קליניות תלת-שנתיות של טיפול בGA Depot- בחולי טרשת RRMS, ממצאים קליניים של בטיחות של טיפו...
מאפי פארמה מציגה תוצאות קליניות משלוש תוכניות פיתוח בכנס המוביל בעולם לטרשת נפוצה ECTRIMS

החברה מציגה תוצאות קליניות תלת-שנתיות של טיפול בGA Depot- בחולי טרשת RRMS, ממצאים קליניים של בטיחות של טיפול ב-GA Depot בחולי טרשת PPMS ו-RRMS ומוצר חדשני לחידוש המיאליניזציה (מעטפת העצבים)

נס ציונה, ישראל, 4 בספטמבר, 2019 --- מאפי פארמה בע"מ, חברת תרופות אינטגרטיבית העוסקת בפיתוח תרופות עתירות ידע, חומרים פרמצבטיים פעילים("APIs") ופורמולציות המתמחה בפיתוח תרופות ניורולוגיות ונמצאת בשלבי פיתוח קליני מתקדמים, הודיעה היום כי שלוש מבין תוכניות הפיתוח שלה נבחרו להצגה בכנס המוביל בעולם לטרשת נפוצה ECTRIMS שיערך השנה בימים 11-13 לספטמבר 2019.

אהוד מרום, יו"ר ומנכ"ל מאפי פארמה מסר, "החברה מתקדמת צעד נוסף לקראת היותה החברה המובילה בתחום הטרשת הנפוצה עם סל מוצרים הכולל GA Depot לטיפול במהלך ההתקפי של הטרשת הנפוצה RRMS (טרשת נפוצה התקפית הפוגתית), מוצר יעודי לטיפול בטרשת נפוצה פרוגרסיבית PPMS, מוצר קומבינציה של GA Depot יחד עם תאי גזע לטיפול בטרשת נפוצה בהתקדמות משנית (SPMS) ומוצר אינובטיבי לרימיאליניזציה של העצבים תוך שימוש במנגנון חסימת BMP".

"בימים אלו החלנו בניסוי פאזה שלישית עם GA Depot לטיפול בחולי טרשת מסוג RRMS. מדובר בהישג משמעותי אשר מהווה אבן דרך מרכזית המעידה על הצלחתנו בתוכנית הפיתוח, יכולות יצור מתקדמות של החומר הפעיל בתרופה Glatiramer Acetate (Copaxone) ויכולות יצור מורכבות של התרופה בשחרור מושהה בהזרקה סטרילית” ,הוסיף מר מרום.

"התוצאות הטובות שאנו מציגים לאורך זמן של GA Depot, הן בחולי RRMS וב-PPMS מעידות על הבטיחות והיעילות של השימוש בתרופה לחולי טרשת נפוצה. תוצאות מעודדות אלו, אשר נצפות לאורך של תקופת של 3 שנות טיפול בהם רואים יציבות במדד ה-Disability מהוות בסיס להרחבת השימוש בתרופה לסוגי טרשת נפוצה נוספים. תוצאות אלו הן מעבר לעובדה כי הזרקה אחת לחודש מקטינה את נטל הטיפול לחולה, מגבירה את ההתמדה (adherence) לטיפול ומעניקה יתרון טיפולי. התוצאות הראשונות שמתקבלות מהניסוי בחולי טרשת נפוצה PPMS מביאה אותנו לשלב בו ניתן לבחון עסקה אסטרטגית למסחור אינדיקציה זו."

מאפי פארמה בחרה להתמקד במציאת פתרונות טיפוליים לטרשת נפוצה החל מתרופות הנתנות דרך הפה כדוגמת פינגולימוד (גילנייה) אשר גרסה גנרית למוצר זה בשם פינולין הושקה לטיפול בחולי טרשת נפוצה התקפית הפוגתית, זריקות GA בשיחרור מושהה ארוך טווח מסוג Depot, מוצר אינובטיבי לרמיאלינזציה של העצבים ושילובים עם תאי גזע.
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
10/09/19 20:24
דוגמה מעולה לעדכון מהכנס - תודה אלכס
יהיו עוד מאות עדכונים כאלו
זה מתחיל ברביעי - ואנחנו מחכים שכל החדשות הטובות יתחילו לזרום :angel:
אורליל
12/09/19 13:27
חבל שלא הזמינו חולים, יש הסתכלות קצת אחרת, מאשר רפואה בלבד.
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
12/09/19 16:29
את מאוד צודקת,
ישנם כנסים רפואים מתחומים אחרים בהם כן נהוג להזמין גם חולים - זוהי גישה מאוד חדשה ומתקדמת, וכמובן מבורכת
יולו
15/09/19 16:08
הייתי שם, הצגתי פוסטר... רק נחתתי. אתאפס ואשתף איך זה מזווית של מאובחנת שלומדת את המחלה ומנסה גם לחקור אותה
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
15/09/19 17:08
מדהים.
נחכה לשיתוף

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS