כמוניקדחת ים תיכונית (FMF)אירוח פייסבוק לייב בנושא ילדים ונוער עם קדחת ים תיכונית (FMF)

אירוח פייסבוק לייב בנושא ילדים ונוער עם קדחת ים תיכונית (FMF)

26/09/19 12:41
1 תגובות

ביום רביעי (2.10) בשעה 9:30 ינארח בפייסבוק לייב בעמוד הפייסבוק של כמוני, את מנהל הקהילה שלנו -ד"ר גיל אמריליו, מנהל שירות FMF ביחידת ראומטולוגיה במרכז "שניידר" לרפואת ילדים ואת שולמית כהן, מפקחת ארצית לחינוך מיוחד במשרד החינוך (האגף אחראי על יישום חוק חינוך ילדים חולים). 

במסגרת האירוח, הם יסקרו בשידור החי את נושא שנת הלימודים וההתמודדות עם ילדים ונוער שחיים עם FMF, ויענו על כל שאלותיכם, בהן: למה חייבים לקחת קולכיצין גם כשאין התקפים? מה לגבי עייפות או יכולת להתרכז? האם מומלץ לילד לצאת לטיול שנתי? איך משלימים את החומר הנלמד אחרי התקף ארוך ומה מגיע לילד ממשרד החינוך? ועוד.

אתם מוזמנים לכתוב כבר כעת את שאלותכם כאן למטה בתגובות, או ישירות בפוסט בעמוד הפיסבוק שלנו והמענה יינתן בשידור החי!

אירוח פייסבוק לייב בנושא ילדים ונוער עם קדחת ים תיכונית (FMF)

1 תגובות

גדי.ויש
26/09/19 12:55
שלום למומחים! אשתי (בת 30) שוכחת לפעמים ליטול את קולכיצין. זה קורה בסביבות אחת לשבוע. האם ישנן השלכות חמורות? תודה!

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גיל אמריליו
בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א ומשמש כמרצה באוניברסיטה, בוגר התמחות ברפואת ילדים בביה"ח דנה (איכילוב) ובוגר התמחות על בראומטולוגית ילדים באוניברסיטת קליפורניה לוס אנג'לס (UCLA). ראומטולוג ילדים בכיר בעל ניסיון קליני רב הכולל מעקב ואחריות אחר ילדים החולים במחלות ראומטיות או הנחשדים כחולים במחלות כאלו עם פעילות המסתכמת בקרוב ל-2000 ביקורים מידי שנה במרפאתו בביה"ח שניידר.
פרופ' מרב לידר
פרופ' מרב לידר
בוגרת ביה״ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב cum laude מומחית ברפואה פנימית (2000) ובראומטולוגיה (2006) פרופ׳ חבר קליני באוניברסיטת תל אביב. מחברת מעל 100 מאמרים ופרקים בספרים בתחום הפמפ, המחלות הראומטיות והאוטואימוניות. מנהלת היחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי שיבא.
פרופ' יעקב ברקון
פרופ' יעקב ברקון
מנהל מחלקת ילדים בבית חולים אוניברסיטאי הדסה הר הצופים, הוא בוגר של בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, הדסה, ירושלים. התמחה ברפואת ילדים בבית חולים ביקור חולים בירושלים. בתום התמחותו באימונולוגיה קלינית ואלרגיה, עבד כרופא בכיר במחלקת ילדים ובמרפאה ריאומטולוגית בבי"ח ביקור חולים ובהדסה עין כרם. בהמשך עבד בבית החולים ספרא לילדים שבמרכז רפואי שיבא, תל השומר- כרופא בכיר וסגן מנהל בית חולים לילדים. ובמרפאה לריאומטולוגית ילדים וקדחת ים התיכונית. משנת 2011 הוא מנהל את מחלקת הילדים במרכז רפואי הדסה בהר הצופים ופרופסור חבר ברפואת הילדים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף הוא חבר בוועדת הוראה של ביה"ס לרפואה, חבר בוועדת ערר של ההסתדרות הרפואית של ישראל, חבר מערכת בעתון הרפואה. פרופ' ברקון גם משמש חבר הנהלת עמותת ענבר, עמותת חולים במחלות ראומטיות. הוא ערך ופרסם מחקרים רבים בריאומטולוגית ילדים, אימונולוגיה, FMF ומחלות דלקתיות ואוטואינפלמטוריות אחרות. תחומי עיסוקו, בנוסף למחלות ילדים, הם ריאומטולוגית ילדים, קדחת ים התיכונית, PFAPA ומחלות חום חוזר.

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).
Michal7
Michal7
היי שמי מיכל מלכה אמא ל 3 ילדים מהממים 2 ילדי בני 16 ו 12 חולים בקדחת ים תיכונית fmf מוטציה m694v +2 מטופלים כולכצין +אילאריס הבת שלי בת 16 מאובחנת מגיל 5.5 והבן מאובחן מגיל שנתיים מחלה מאתגרת בריאות לכולם
תודתנו לחברת נוברטיס על תמיכה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יבהר כי אין בתמיכה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה