כמוניקדחת ים תיכונית (FMF)ילדה בת 5 עם FMF ואיפלפסיה

ילדה בת 5 עם FMF ואיפלפסיה

03/10/19 22:32
2 תגובות
הילדה שלי מקבלת 3 כדורי קולכיצין ונעדרת המון מהגן בשל כאבי בטן יומיומיים שלפעמים מלווים בחום או בפירכוסים או התעלפויות ומוזמן גם מד"א לגן.
מדוע ילדים כאלה אינם זכאים לסייעת צמודה בגן או בבי"ס ?

2 תגובות

מערכת-כמוני
08/10/19 10:28
יהלום שלום. שאלתך הועברה למפקחת משרד החינוך. נעדכן כאן תשובתה - ברגע שתתקבל. בנוגע למצב הרפואי - מאד מומלץ לפנות לרופא המטפל. מאחלים לכם בריאות, שנה טובה וחתימה טובה :envelope:
מערכת-כמוני
11/10/19 14:14
בתשובה לפנייתך - בסיוע שולמית כהן, מפקחת ארצית לחינוך מיוחד במשרד החינוך (האגף אחראי על יישום חוק חינוך ילדים חולים): תלמידים עם אפילפסיה, פרכוסים וכדומה מופנים לאישור לסייעת רפואית לתחום בריאות במשר...
בתשובה לפנייתך - בסיוע שולמית כהן, מפקחת ארצית לחינוך מיוחד במשרד החינוך (האגף אחראי על יישום חוק חינוך ילדים חולים):
תלמידים עם אפילפסיה, פרכוסים וכדומה מופנים לאישור לסייעת רפואית לתחום בריאות במשרד החינוך, אך כאשר אין צורך בטיפול פולשני, לרוב לא מקבלים אישור באופן זה.
אם מה שקורה לילדה משפיע על התפקוד - ניתן לפנות לוועדת חריגים באגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך באמצעות המתי"א (מרכז תמיכה יישובי/אזורי - הזרוע הביצועית ביישום חוק חינוך מיוחד).
ברכת בריאות וחג שמח!

מנהלי קהילה

ד
ד"ר גיל אמריליו
בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת ת"א ומשמש כמרצה באוניברסיטה, בוגר התמחות ברפואת ילדים בביה"ח דנה (איכילוב) ובוגר התמחות על בראומטולוגית ילדים באוניברסיטת קליפורניה לוס אנג'לס (UCLA). ראומטולוג ילדים בכיר בעל ניסיון קליני רב הכולל מעקב ואחריות אחר ילדים החולים במחלות ראומטיות או הנחשדים כחולים במחלות כאלו עם פעילות המסתכמת בקרוב ל-2000 ביקורים מידי שנה במרפאתו בביה"ח שניידר.
פרופ' מרב לידר
פרופ' מרב לידר
בוגרת ביה״ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב cum laude מומחית ברפואה פנימית (2000) ובראומטולוגיה (2006) פרופ׳ חבר קליני באוניברסיטת תל אביב. מחברת מעל 100 מאמרים ופרקים בספרים בתחום הפמפ, המחלות הראומטיות והאוטואימוניות. מנהלת היחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי שיבא.
פרופ' יעקב ברקון
פרופ' יעקב ברקון
מנהל מחלקת ילדים בבית חולים אוניברסיטאי הדסה הר הצופים, הוא בוגר של בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, הדסה, ירושלים. התמחה ברפואת ילדים בבית חולים ביקור חולים בירושלים. בתום התמחותו באימונולוגיה קלינית ואלרגיה, עבד כרופא בכיר במחלקת ילדים ובמרפאה ריאומטולוגית בבי"ח ביקור חולים ובהדסה עין כרם. בהמשך עבד בבית החולים ספרא לילדים שבמרכז רפואי שיבא, תל השומר- כרופא בכיר וסגן מנהל בית חולים לילדים. ובמרפאה לריאומטולוגית ילדים וקדחת ים התיכונית. משנת 2011 הוא מנהל את מחלקת הילדים במרכז רפואי הדסה בהר הצופים ופרופסור חבר ברפואת הילדים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף הוא חבר בוועדת הוראה של ביה"ס לרפואה, חבר בוועדת ערר של ההסתדרות הרפואית של ישראל, חבר מערכת בעתון הרפואה. פרופ' ברקון גם משמש חבר הנהלת עמותת ענבר, עמותת חולים במחלות ראומטיות. הוא ערך ופרסם מחקרים רבים בריאומטולוגית ילדים, אימונולוגיה, FMF ומחלות דלקתיות ואוטואינפלמטוריות אחרות. תחומי עיסוקו, בנוסף למחלות ילדים, הם ריאומטולוגית ילדים, קדחת ים התיכונית, PFAPA ומחלות חום חוזר.

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).
Michal7
Michal7
היי שמי מיכל מלכה אמא ל 3 ילדים מהממים 2 ילדי בני 16 ו 12 חולים בקדחת ים תיכונית fmf מוטציה m694v +2 מטופלים כולכצין +אילאריס הבת שלי בת 16 מאובחנת מגיל 5.5 והבן מאובחן מגיל שנתיים מחלה מאתגרת בריאות לכולם
תודתנו לחברת נוברטיס על תמיכה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יבהר כי אין בתמיכה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה