כמוניקשב וריכוזויואנס-השפעה לטווח רחוק

ויואנס-השפעה לטווח רחוק

10/10/19 17:36
1 תגובות
היי,

אני בן 27, מאובחן עם בעיית קשב וריכוז, נוטל ויואנס כשנתיים, לפני נטלתי אדרל ותרופות שונות של בעית קשב וריכוז.
לאחר הניסיון עם הויואנס אני מרגיש איתו מצוין, מרוכז יותר, חד יותר, מרגיש מונע יותר לבצע דברים. ובאופן כללי מרגיש גירסה טובה יותר של עצמי ביום יום.
עם זאת, האם לקיחה של התרופה יום יום עלולה לגרום לבעיות לטווח הרחוק? (מדבר על נטילה יום יומית).
מצד אחד אני אוהב את ההרגשה ואת זה שאני יעיל הרבה יותר ומרוכז להפליא, מצד שני לא הייתי רוצה שיום אחד יגרם נזק בלתי הפיך.

תודה, אלי.

1 תגובות

דר--טמיר-אפשטיין
מומחה כמוני
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
22/10/19 14:31
הי אלי, שאלתך מובנת ומתבקשת. למרבה הצער (אבל גם באופן די צפוי) אין מידע על השפעות שליליות של שימוש ארוך טווח. יש מחקרים שמראים שאחרי שימוש קבוע יש כנראה ירידה במדדים פיזילוגיים מסויימים שקשורים להולכ...
הי אלי,
שאלתך מובנת ומתבקשת. למרבה הצער (אבל גם באופן די צפוי) אין מידע על השפעות שליליות של שימוש ארוך טווח. יש מחקרים שמראים שאחרי שימוש קבוע יש כנראה ירידה במדדים פיזילוגיים מסויימים שקשורים להולכה עצבית מתחת לרמה לפני הטיפול, אך אלו חוזרים לרמה הבסיסית בהמשך. אני ממליץ לשקול הפסקות יזומות בכפוף לדרישות סביבתיות.

מנהלי קהילה

דר' טמיר אפשטיין
דר' טמיר אפשטיין
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
ד
ד"ר גבריאל שחר
שמי ד"ר גבי שחר  הוסמכתי לרפואה באיטליה בשנת 1984 והתמחתי בישראל ברפואת ילדים . עבדתי במספר בתי חולים . כיום אני עובד כרופא ילדים בקופת חולים מכבי ומקדיש את מירב מירצי לאבחון וטיפול בהפרעות קשב . שילוב בין שני התחומים מאפשר ראיה מערכתית הן בתחום הרפואי והן בתחום הקשיים התפקודיים במשפחה בבית ספר ומחוץ לו . מרפאת הקשב שלי נמצאת בתל אביב  אשמח לעמוד לרשות הפונים דרך הרשת - כמוני או במרפאתי בצהלה בתל אביב  לקביעת תור 0549119798
ד
ד"ר נעמי וורמברנד
שמי נעמי. מזה תריסר שנים אני עוסקת בסיוע לנוער ומבוגרים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כדי להכשיר את עצמי למשימה זו,  למדתי חינוך ופסיכולוגיה בתואר ראשון, ויעוץ חינוכי וחינוך מיוחד בתאר שני ושלישי. כמו כן, אני מאבחנת דידקטית, מאמנת אישית להפרעות קשב, מנחת קבוצות. במשך שנים הייתי מרצה בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, מכללת בית ברל ומכללת סמינר הקיבוצים. מעבר להיבט האקדמי, אני עוסקת ביזום והקמה של מסגרות מגוונות שפועלות לטובת האוכלוסיה של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כך הקמתי, לפני כ- 12 שנה, את מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)  במכללת סמינר הקיבוצים עבור הסטודנטים עם הלקויות. מאז הוקמו 26 מרכזי מהו"ת ברחבי הארץ עבור תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב במערכת החינוך העל יסודי. המרכזים מנוהלים כרשת ושייכים מבחינה מקצועית למרכז "דרך מהות" של מכללת סמינר הקיבוצים, שאותו אני מנהלת. לפני כשנה הוקם מרכז מהו"ת בכלא מעשיהו עבור אסירים עם לקויות למידה והפרעות קשב. אנו מטפלים גם במובטלים כרוניים  על רקע לקותם, כדי להחזירם לעולם התעסוקה, בשיתוף עם עמותת בעצמי. בנוסף, אנו מנהלים מערך השתלמויות מסועף בחדרי מורים ובקרב מטפלים והורים.   
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.