כמוניפיברומיאלגיההאם קיימת החמרה בפיברומיאלגיה?

האם קיימת החמרה בפיברומיאלגיה?

09/11/19 10:59
1 תגובות
שלום רב,
ב2009 לאחר תאונת דרכים אובחנתי עם פיברומיאלגיה וקיבלתי 10% מביטוח לאומי.
באוגוסט 2017 עברתי תאונת דרכים כאשר נכנסתי בעוצמה ברכב שעמד ברמזור אדום,מיד התחילו לי כאבים ורופא המשפחה החזיר אותי לליריקה לאחר שבוע וגם קיבלתי זריקות וולטרן והרגעה,לאט התאזנתי ועדיין סבלתי ואז הגיעה שוב תאונת דרכים בדצמבר 2017 אבל אז כבר הליריקה לא עזרה (600 מ"ג ליום),והתחילו כל מיני החלפות עד מתן אישור קנאביס לפני עשרה חודשים,לקח הרבה זמן למצוא מה שעוזר לי בין הסוגים.
כיום אני לא מאוזנת כלל סובלת מכאבים קשים,עייפות וירידה בכושר העבודה וכתוצאה מכל המצב הפכתי למאוד כעסנית.
בביטוח לאומי הופעתי בוועדות של נכות כללית שם טען רופא אחד שאין כזה דבר החמרה בפיברומיאלגיה ורופא אחריו אפילו לא נגע בי לאור המצב הנפשי ועל סמך מכתבים העלה ל-20%,מנגד בנפגע עבודה הטענה שלהם גם הראשון וגם בערר שאין כזה דבר שפיברומיאלגיה תחמיר.
השאלות שלי הן כאלו:
האם יתכן שכבר שנתיים אני לא יוצאת מהכאבים היומיומיים וכל התסמינים המגבילים? האם זה יחלוף?
האם ישנה החמרה בפיברומיאלגיה? איך היא תתבטא?
כיצד מישהו יכול להחליט האם הפגיעה היא עשר או שלושים אחוז?
מדוע כל ראומטולוג אומר משהו אחר על פיברומיאלגיה? על מי אפשר לסמוך אם זה ככה?
שאלה משפטית האם ניתן לדרוש בבית המשפט מינוי מומחה ספציפי שמתמחה וחוקר פיברומאילגיה?

אני אציין רק שאני לא שוכבת במיטה ובוכה אלא פעילה בכוח ובוכה.
התזונה טבעונית,לוקחת תוספי תזונה ועושה הליכות
תודה על ההתייחסות
קים

1 תגובות

ד-ר-ואלרי-אלוש
מומחה כמוני
מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה מנהלת המרפאה לפיברומיאלגיה מרכז רפואי תל אביב (איכילוב)
20/11/19 11:55
שלום קים, פיברומיאלגיה היא לרוב תסמונת כרונית שמתאפיינת במהלך גלי מורכב מתקופות של החמרות ותקופות של שיפור. לרוב, החמרה יכולה להופיע אחרי טראומה נוספת כגון תאונה, סטרס נפשי וכו'. במצבים של החמרה, צריך...
שלום קים, פיברומיאלגיה היא לרוב תסמונת כרונית שמתאפיינת במהלך גלי מורכב מתקופות של החמרות ותקופות של שיפור. לרוב, החמרה יכולה להופיע אחרי טראומה נוספת כגון תאונה, סטרס נפשי וכו'. במצבים של החמרה, צריך לתגבר/לשנות את הטיפול התרופתי וגם טיפולים משלימים כגון הידרוטרפיה, טיפול פסיכולוגי לעזרה בהתמודדות, ולהקפיד על פעילות גופנית מתונה.
לגבי הביטוח לאומי, גובה הנכות נקבע לפי הפגיעה התפקודית הקיימת. במידה ואת מעררת ואת מגיעה לבית משפט, ואת מציגה חוות דעת ממוחה מטעמך, ויש חילוקי דעות, בית המשפט יכול לבקש חוות דעת ממומחה מטעמו. תרגישי טוב

מנהלי קהילה

ד
ד"ר ואלרי אלוש
מומחית לרפואה פנימית וראומטולוגיה מנהלת המרפאה לפיברומיאלגיה מרכז רפואי תל אביב (איכילוב)
רן שורר
רן שורר
פסיכולוג שיקומי מומחה (MA), ונוירו-פסיכולוג.בעל ניסיון טיפולי בהתמודדות עם אנשים עם הסובלים ממחלות כרוניות בשלבים שונים בחיים. בשנים האחרונות אני מרכז את הצוות הפסיכולוגי במכון הראומטולוגי במרכז הרפואי איכילוב, ת"א. העבודה הטיפולית שאני פוגש כרוכה פעמים רבות בהתמודדות עם שיקום התפקוד לאחר מחלות גוף-נפש, התמודדות עם כאב יומיומי ומציאת כלים מתאימים להתמודדות עם מחשבות שליליות הקשורות למצב.  במסגרת העבודה הטיפולית אני עושה שימושבכלים טיפוליים שונים שיעילותם הוכחה במצבים של התמודדות עם כאב כרוני, כולל מרכיבים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), מיינדפולנס ושימוש בכלים מתקדמים לעיבוד אירועי מצוקה וסטרס בעזרת EMDR.

מובילי קהילה

שרון גור
שרון גור
מתמודדת עם פיברומיאלגיה ותסמונת התשישות הכרונית מזה 20 שנה. מכהנת כיו"ר עמותת אס"ף כ15 שנה.