קרבות המאסף

13/01/20 10:01
4 תגובות
בסופה של כל מלחמה , הצד המובס מקפיד תמיד לנהל קרבות מאסף על מנת להקיז את דם המנצחים ולהוכיח כי הוא עדין חי ובועט .
כך גם הסיגריה בחיינו מנהלת לה קרבות מאסף ולפעמיים מנצחת בקרבות קטנים , אך בסופו של יום היא מובסת .
אתמול אחר הצהרים , עוד לפני שזיוה נכנסה לרכב , מבט קצר עליה וכבר זיהיתי את הילת העשן מעליה .
היא הסתכלה עלי בחצי חיוך – מריח הא ולועסת מסטיק ? נו קשה לפספס... עניתי
המסטיק זה בשבילי לא בשבילך , יש טעם רע בפה
אתה יודע , מה שבר אותי ? כן אני יודע הארוחת צהרים , כן איך ידעת ... כי גם לי הציקה , השומן של השווארמה ,
עלתה בי המחשבה שרק סיגריה תוריד את הכובד הזה ... נו היא הורידה שאלתי .
כן היא הורידה ובדרך גרמה לי לייסוריי מצפון וריח נורא .
המשכנו לנהל את הדיון , אל תכעס עלי , דווקא החזקתי מעמד יפה שבוע שעבר , כן עם שתי מעידות לפחות , נכון ? כן איך ידעת ?
מרגיש אותך ויודע מתי . ובאמת היה שבוע שעבר יום אחד שהיא נכנסה לרכב מבושמת יותר מהרגיל ושיערתי כי הסיבה היא ניסיון לטשטש ריח הסיגריות.
אני הולך עם החזה נפוח כי זיוה שלי גיבורה וחזקה ( וקצת פחות לפעמים ) היא אמרה לי פעמים רבות שהיא גמרה אומר בליבה להיפטר ממנה לתמיד.
היא פעילה ברשתות חברתיות , היא פירסה פוסטים , היא קוראת פוסטים , היא נרשמה לסדנה אינטרנטית , היא צופה בסירטונים , היא אקטיבית מאוד. זיוה מדברת איתי על מחשבותייה , על הרגעים לפני והרגע החרטה שאחרי .
וכמובן אני כאן לצידה בכל תמיכה שהיא תבקש .
תודה לכם על ההקשבה ומתן העצות הטובות .

4 תגובות

נילי-בראון
מומחה כמוני
מטפלת בהתמכרויות, יועצת ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני. עובדת במוקד הלאומי הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה. 
13/01/20 18:41
כל הכבוד לזיווה שממשיכה את התהליך למרות שיש בו עליות וירידות. היא כל הזמן מתקדמת, בכל פעם לומדת עוד משהו חשוב על ההרגל, על הניקוטין, על עצמה, על איך להיגמל בצורה שהכי מתאימה לה. העובדה שהיא עכשיו אק...
כל הכבוד לזיווה שממשיכה את התהליך למרות שיש בו עליות וירידות. היא כל הזמן מתקדמת, בכל פעם לומדת עוד משהו חשוב על ההרגל, על הניקוטין, על עצמה, על איך להיגמל בצורה שהכי מתאימה לה.
העובדה שהיא עכשיו אקטיבית לעומת הפסיביות של פעם מעידה על כך שזה יותר חשוב לה בהשוואה לעבר.
זיווה-188
13/01/20 19:55
נילי יקירה. סוף סוף אזרתי אומץ להתחבר ולהגיב. תודה לך על התמיכה והעידוד. תודה לכל מי שעונה ומגיב. מייעץ ומעודד. זה עוזר מאוד. במיוחד לחסרת תקנה שכמוני. אני קוראת את דבריו של יקירי. ומבינה מהמיל...
נילי יקירה.
סוף סוף אזרתי אומץ להתחבר ולהגיב.
תודה לך על התמיכה והעידוד. תודה לכל מי שעונה ומגיב. מייעץ ומעודד. זה עוזר מאוד. במיוחד לחסרת תקנה שכמוני.
אני קוראת את דבריו של יקירי. ומבינה מהמילים שלו עד כמה הוא סבלני ומכיל. תוהה עם עצמי כמה זמן עוד אוכל למתוח את החבל.
הגעתי לשלב. למקום שלסיגריה אין חלק בחיים שלי. אני מודעת לחסרונות הכל כך רבים שלה. ומה שחשבתי בעבר. והתעקשתי על יתרונות. אני מבינה שהם לא היו אלא פיקציה של הניקוטין במוחי.
אני שם. אני מרגישה את הצורך של להיות לא מעשנת.
ואני בטוחה שבתמיכתו של אישי ושל הקהילה המדהימה כאן אצליח הפעם ולתמיד.
תודה ❤
עמי188
13/01/20 20:27
עכשיו ניתן יהיה להבין , למה האהבה שלי אליה היא חסרת גבולות . הסבלנות והעקשנות משתלמים בסופו של תהליך ותחילתו של תהליך אחר לצעוד אל עבר האופק יד ביד כזוג שלא מעשנים . תודה לכם על הסבלנות והקשבה ומי י...
עכשיו ניתן יהיה להבין , למה האהבה שלי אליה היא חסרת גבולות .
הסבלנות והעקשנות משתלמים בסופו של תהליך ותחילתו של תהליך אחר לצעוד אל עבר האופק יד ביד כזוג שלא מעשנים .
תודה לכם על הסבלנות והקשבה ומי ייתן ונעדכן רק בהצלחות וחיים ללא סיגריות .
נילי-בראון
מומחה כמוני
מטפלת בהתמכרויות, יועצת ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני. עובדת במוקד הלאומי הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה. 
14/01/20 11:18
אמן :) הי זיווה יקרה איזה כיף לשמוע אותך באופן ישיר. ברוכה הבאה ועוד ברכות על האומץ שאזרת כדי להצטרף ולדבר על גמילה מעישון. ברור לי עוד לפני שכתבת את זה, שהתעקשת על היתרונות של הסיגריות, אני לא חושב...
אמן :)
הי זיווה יקרה איזה כיף לשמוע אותך באופן ישיר. ברוכה הבאה ועוד ברכות על האומץ שאזרת כדי להצטרף ולדבר על גמילה מעישון.
ברור לי עוד לפני שכתבת את זה, שהתעקשת על היתרונות של הסיגריות, אני לא חושבת שאפשר להתווכח איתך. למשך תקופה ארוכה השתמשת בה ככלי להפיק הנאה ורגיעה. כלי שנותן סיפוק מיידי או אפשרות בריחה מיידית. אני רק רוצה לחדד את מה שאמרת: התעקשתי על היתרונות. המפתח הוא בידייך.
את יכולה להתעקש על היתרונות ואת יכולה להתעקש על החסרונות. את יכולה גם להיות באמצע ולהתעקש שיש לה יתרונות וגם חסרונות. כל מה שאת חושבת משפיע על הדרך שאת מרגישה ועל הדרך שבה את פועלת. שימי לב למחשבות שלך. בדקי את הניסוח. נסי לדייק ככל האפשר. זה לא פשוט, אבל עוזר מאוד לפתוח דלתות...

מנהלי קהילה

ד
ד"ר יעל בר-זאב
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
נילי בראון
נילי בראון
מטפלת בהתמכרויות, יועצת ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני. עובדת במוקד הלאומי הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה. 

מובילי קהילה

מוג'ו
מוג'ו
מאובחן עם טרשת נפוצה אבל הוחלט ביני לביני לא לתת לזה להשפיע עלי. התחלתי לרוץ, הפסקתי לעשן (דבר שמתגלה כאתגר לא קטן) ובוחר בחיים. 
Yael Ya
Yael Ya
שלום, שמי יעל, ואחד הדברים שאני הכי גאה בהם בחיי הוא שהפסקתי לעשן לפני 8 שנים עישנתי קופסה וחצי ליום, עישנתי הרבה מעבר למה שבכלל רציתי ואפשר בהחלט לומר שהעישון השתלט לי על החיים- על הארנק, על מע' העצבים, על האישיות, ולמרבה הצער גם הרס בגופי מספר חלקות טובות לאחר מהפך בכל צורת החשיבה שלי- יום אחד הצלחתי לנתק את השלשלאות ולצאת לחופשי - וואוו- זה התגלה לי כדבר הכי טוב שאי פעם עשיתי עבור עצמי, ואני עדיין נהנית מהתגמולים הרבים של היותי לא מעשנת וחייבת לזה תחושת שפע, בריאות ושגשוג אז כן, יש כזה דבר להפסיק לעשן בהצלחה, מוזמנים להצטרף אליי. זה תענוג אמיתי :-)