מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניתרופות ורוקחותבלפריטיס, יובש בעיניים ו-Tritace

בלפריטיס, יובש בעיניים ו-Tritace

06/02/20 18:06
2 תגובות
היי,

בן 37. ברקע פרואטינוריה והמטוריה בשתן (חשד ל-IGAN). נוטל Tritace.

מקרים חוזרים ונישנים של שעורה בעפעף העליון (כל פעם בעין אחרת) בחצי השנה האחרונה.
כלזיון בעפעף השמאלי העליון. כמו כן, בילדות עברתי ניתוח לניקוז כלזיון.

רופא העינים לא ידע לומר מהו הגורם להישנות השעורות - האם סטרס, גורמים סביבתיים (דוגמת עשן סיגריות במקומות בילוי, אדי שמן טיגון בבית, וכד'), היגיינה לקויה (חיידקים מאזור הפה או האחוריים), יובש קיצוני, קשר לאטופיק דרמטיטיס שייתכן ויש לי באזור הפנים או בלפריטיס. הרופא כן אבחן בלפריטיס.

האם נטילת TritAce עלולה לגרום ליובש בעיניים / בלפריטיס וכתוצאה מכך להישנות שעורה?

תודה המראש!

2 תגובות

ד-ר-רותם-סולומון
11/02/20 7:35

היי,

חיפשתי במאגרי מידע כמו מיקרומדקס וקליניקל וכן בעלון (מצורף) אך לא מצאתי התייחסות לתופעת יובש בעיניים אותה אתה מתאר. 

לא מצאתי קשר בין נטילת טרייטס להופעת שעורה. 

...

היי,

חיפשתי במאגרי מידע כמו מיקרומדקס וקליניקל וכן בעלון (מצורף) אך לא מצאתי התייחסות לתופעת יובש בעיניים אותה אתה מתאר. 

לא מצאתי קשר בין נטילת טרייטס להופעת שעורה. 

אכן יש קשר ישיר בין דלקת כרונית של העפעפיים להופעת שעורה, שכן החיידקים הנמצאים תמיד על העפעפיים אצל כל אחד, נוטים להצטבר בבלוטות שומן שנסתמות וליצור את הדלקת.  

שמירה על ניקיון העפעפיים באמצעות מטליות לחות ייעודיות או באמצעות סבון המיועד לאזור העיניים (ניתן להשיג ברשתות הפארמה) עשוי למנוע את הישנות השעורה.  

ניקיון זה מקל על הגירוי הנגרם ממגע של תוצרי הדלקת עם פני שטח העין, והוא הוכח במחקרים קליניים כמסייע לסובלים מדלקת עיניים.

בנוסף, עיסוי של גבול העפעף עם קומפרסים חמים מאפשר המסה וניקוי של ההפרשות וניקוז של הבלוטות הסתומות.

ניתן גם להשתמש בטיפות עיניים ללחות (ללא מרשם רופא), משחות אנטיביוטיות או עם סטרואידים לתקופות (במרשם). 

 

מקווה שסייעתי,

דר רותם סולומון

רוקחת קלינית

ואם מתאים לך, אפשר לבקר באתר לייעוץ תרופתי אישי וגם בדוקטור לתרופות בפייסבוק (-:

www.drpharma.co.il

 

 

י
11/02/20 18:23

אכן, תודה רבה על העזרה!

מעריך את זה מאוד :)

מנהלי קהילה

סימה לבני
סימה לבני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
רוקחים קליניים- אוני
רוקחים קליניים- אוני
כל המשיבים הינם רוקחים מוסמכים הלומדים בבית הספר לרוקחות של אוניברסיטת בן-גוריון, במסלול לתואר שני ייחודי לרוקחות קלינית קהילתית וניהול רגולטורי (MSc) של בית הספר לרוקחות באוניברסיטת בן גוריון. המענה ניתן על ידי רוקחים מוסמכים במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין "כמוני", לבית הספר לרוקחות שבאוניברסיטת בן גוריון וזאת כחלק מקורס ייעוץ רוקחי תרופתי מתקדם, המקנה בין היתר מיומנויות מעמיקות בייעוץ ותשאול רוקחי ובמתן מענה לבעיות הקשורות בטיפול התרופתי, את הקורס מרכזים ומנהלים פרופ' איל שורצברג וד"ר אורלי שמעוני. .

מובילי קהילה

ד
ד"ר ורדית קלמרו
נעים מאוד, שמי ד"ר ורדית קלמרו, אני בת 39, נשואה ואמא לחמישה ילדים מקסימים, ואני דוקטור לתרופות. למדתי 10 שנים על תרופות ואני עובדת כמומחית למידע, טיפול וייעוץ תרופתי, רוקחת קלינית, מעל ל-11 שנים. במהלך שנות עבודתי, הן במסגרת בתי חולים, קופות חולים ועמותות חולים, ליוויתי אנשים עם בעיות בטיפול התרופתי בניסיון למצוא פתרון הולם למצבם התרופתי. מה ההכשרה המקצועית שלי? דוקטור ברוקחות קלינית, Pharm.D. של האוניברסיטה העברית בירושלים. מחנכת לסוכרת מטעם משרד הבריאות מאמנת לאורח חיים בריא מטעם אוניברסיטת בן גוריון חברת הנהלה בארגון הרוקחות בישראל חברות באיגוד לרפואת ריאות בישראל מייעצת ומספקת שירותי רוקחות קלינית לעמותות חולים ולמוסדות רפואיים מה האג'נדה שלי? יש לתת את התרופה המתאימה לחולה המתאים! יש לפעול לקידום מקצוע הרוקחות הקלינית בכל מחלקה ובכל מרפאה! מוזמנים לבקר באתר הבית: http://www.drpharma.co.il