אקו לב

20/02/20 19:36
1 תגובות
שלום רב, בן 39 עברתי stemi לפני חצי שנה ,טופלתי מהר מאוד לשמחתי בצנתור עם סטנד ,לפני 4 חודשים עשיתי אקו ועל פי הפרופ' שמטפל בי התוצאה תקינה לחלוטין
לפני יומיים עשיתי וזו התוצאה חדר שמאלי בגודל והתכווצות גלובלית תקינה היפוקנוזיה ספטואפיקלית קלה ,חדר ימני בגודל והתכווצות תקינה מבנה ותפקוד המסתמים תקין לחלוטין ,אין עדול ללחץ דם ריאתי ללא עליה של העלייה השמאלית ,מקטע פליטה 60% ,אי ספיקה מיטרלית מינימלית ,וטריקוספידלית קלה ,הפרעה קלה במילוי הדיאסטולי של החדר השמאלי ,הנתונים היו גם באקו הקודם ללא ההפרעה הקלה במילוי הדיאסטולי של החדר השמאלי ,בבדיקת מאמץ שנעשתה היום נמסר כי הכל תקין אין הפרעות קצב הולכה אקג תקין לחץ דם 100/60 ובשיא המאמץ 140/80 ,מי שמטפל בי בחו"ל ואני חושש בגלל הממצא החדש מה זה אומר ???

1 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
25/02/20 18:34
שלום בני, אני מבין מאוד את הדאגה שלך אתחיל בעיקר - אין הבדל משמעותי בין שלוש הבדיקות שתיארת - והן להערכתי לא מבטאות שינוי אמיתי בתפקוד הלב, ובייחוד אם אין שינוי בהרגשתך הסיבה להבדלים, בסבירות גב...
שלום בני,
אני מבין מאוד את הדאגה שלך
אתחיל בעיקר - אין הבדל משמעותי בין שלוש הבדיקות שתיארת - והן להערכתי לא מבטאות שינוי אמיתי בתפקוד הלב, ובייחוד אם אין שינוי בהרגשתך
הסיבה להבדלים, בסבירות גבוהה קשורה לכך שאקו-לב הוא בעצם אולטרה-סאונד של הלב, והתמונות והסרטונים המתקבלים תלויים מאוד בטכנאית המבצעת וכן ברופא המפענח, ובהחלט יתכנו שינויים כפי שתיארת כאן, עבור בדיקה זהה אצל שני רופאים שונים ובייחוד אם הטכנאים היו שונים.
ההפרעה הקלה במילוי הדיאסטולי, היא ממצא שלעתים רבות כלל לא מדווחים עליו (וחבל) והיא לרוב קשורה לגיל הנבדק. ההפרעה האזורית בהתכווצות הלב (ספטו-אפיקלית) ככה״נ קשורה ל-stemi שעברת, אולם גם בבדיקה זו , חומרת קלה מאוד ובפועל מקטע הפליטה כפי שהוערך הוא תקין (60%)
ממליץ לך לחזור לקרדיולוג שמטפל בך בכדי לאשרר הנ״ל
כל טוב לך

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.