כמוניבעיות גדילהבעיות גדילה גיל שנתיים

בעיות גדילה גיל שנתיים

08/03/20 12:07
1 תגובות
היי, יש לי ילד בן שנתיים עם עיכוב גדילה אחוזון 3. גיל העצמות שלו מאחר ב7 חודשים לאחר פיענוח צילום כף יד. הבנתי שזה טוב כי הסיכוי שהוא יכול לגדול עוד.
אבל למה זה קורה העיכוב בגיל העצמות? האם יכול להיות עיכוב בגיל העצמות בגלל תזונה לקויה? האם איחור בגיל עצמות יכול להיות רק גנטי ונורמלי? האם לכל אחד יכול להיות איחור או קידום של גיל עצמות? או שלרוב האוכלוסייה גיל העצמות הוא כגיל הכרונולוגי? אשמח לתשובות.... ❤️

1 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
23/03/20 14:23
לעיכוב בגיל עצמות יכולים להיות הרבה גורמים חלקם פזיולגים וחלקם פתולוגים. במרבית המקרים אצל ילדים בריאים , עיכוב בגיל עצמות אכן משקף פוטנצאל גדילה גדול יותר . לחלק מהאוכלוסיה יש גיל עצמות מתאים לגיל ...
לעיכוב בגיל עצמות יכולים להיות הרבה גורמים חלקם פזיולגים וחלקם פתולוגים.
במרבית המקרים אצל ילדים בריאים , עיכוב בגיל עצמות אכן משקף פוטנצאל גדילה גדול יותר .
לחלק מהאוכלוסיה יש גיל עצמות מתאים לגיל כנלוגי , לחלק מתקדם וחלק מתעכב , היות ומושפע גם בקצב ההתבגרות המינית.
צילום כף יד לגיל עצמות הוא רק בדיקה אחת בירור של עיכוב בגדילה, והמשמעות שלו הוא בתוך בתמונה הכוללת של הילד .

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.