כמונילחץ דםכדורים ללחץ דם

כדורים ללחץ דם

16/03/20 22:41
1 תגובות
עברתי ארוע לב בגיל 40 לפני 6 שנים. סטנט אחד ב lad. נשארתי עם פלביקס וליפיטור 40. כל מדדי הדם טובים חוץ מחלבון בשתן שתמיד גבוהה. האורולוג ביקש בדיקות כליה שחזרו תקינות ועשיתי כאלה כבר כמה במשך השנים שתמיד חוזרות תקינות. לחץ הדם נע בין 140/100 יורד מהר יחסית למ125/88. הקרדיולוג והאורולוג רצח שאקח דופלקס 80 מג אבל שאני לקחתי אחרי יום הלחץ דם בבדיקה ראשונה על 107/88 עם הייתי ממשיך למדוד עוד היה יורד יותר. למה אני צריך לקחת כדורי לחץ דם אם זה יורד כל כך נמוך איתן ובלי זה יורד גם. האם זה לא יותר מידי נמוך עם הכדורים? הפסקתי ליומיים והמדדים בסביבות 130/90. בלי כדורים וימשיך לרדת עם אבדוק אחרי כמה פעמים. לקחתי חצי כדור הלילה לראות מה יקרה האם זה נכון ואפשרי לקחת חצי?

תודה
ערן

1 תגובות

פרופ--אהוד-גרוסמן
מומחה כמוני
בוגר בית הספר לרפואה בתל-אביב. מנהל מחלקה פנימית ד' והיחידה ליתר לחץ דם במרכז הרפואי ע"ש שיבא. פרופ' מן המנין ומופקד על קתדרה ליתר לחץ דם באוניברסיטת תל אביב. דיקאן בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
20/03/20 8:46
קשה לומר מה עליך לקחת ויש להעריך אותך יותר טוב. חשוב אצלך לראות מוניטור לחץ דם ל 24 שעות. את הדופלקס אי אפשר לחצות, אך יכול להיות שאתה יכול להסתדר עם כדור פחות חזר. תתייעץ עם הרופא שלך לגבי אפשר...
קשה לומר מה עליך לקחת ויש להעריך אותך יותר טוב.
חשוב אצלך לראות מוניטור לחץ דם ל 24 שעות.
את הדופלקס אי אפשר לחצות, אך יכול להיות שאתה יכול להסתדר עם כדור פחות חזר.
תתייעץ עם הרופא שלך לגבי אפשרות לקחת ACEI או ARB

מנהלי קהילה

פרופ' אהוד גרוסמן
פרופ' אהוד גרוסמן
בוגר בית הספר לרפואה בתל-אביב. מנהל מחלקה פנימית ד' והיחידה ליתר לחץ דם במרכז הרפואי ע"ש שיבא. פרופ' מן המנין ומופקד על קתדרה ליתר לחץ דם באוניברסיטת תל אביב. דיקאן בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
פרופ עדי לייבה
פרופ עדי לייבה
מנהל המכון החדש לנפרולוגיה ויתר לחץ דם ויחידת הדיאליזה בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד ומרכז לחץ הדם ברחובות. מנהל יחידת הדיאליזה "אפק" ו"בית הדר" באשדוד. מומחה ברפואה פנימית , בנפרולוגיה וביתר לחץ דם, פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון ופרופ. משנה באוניברסיטת הארוורד,ארה"ב. משמש משנת 2016 כנשיא החברה הישראלית ליתר לחץ דם. המרכז ללחץ הדם שנפתח לאחרונה ברחובות ( אלי הורביץ 27, רחובות, בצמוד לקרית המדע) מאפשר יעוץ יל" ד, הולטר לחץ דם ל 24 שעות וכמו כן מיכשור חדשני למדידת לחץ דם באבי העורקים וקביעת קשיות העורקים). פרופ. לייבה הינו מומחה בפנימית, הן מתל השומר, והן מבית חולים Mount Auburn בקיימברידג', מסצ'וסטס. משמש גם כפנימאי מבקר בבית החולים הנ"ל ונושא מינוי אקדמי פעיל ( Assistant Professor) גם באוניבסיטת הרוורד. פרופ. לייבה הינו סגן אלוף של חיל הרפואה במיל., יועץ קצין רפואה ראשי למחלות כליה ויתר לחץ דם, והעורך הראשי של עיתון "הרפואה הצבאית".

בקרו באתר של פרופ' עדי לייבה למידע נוסף על לחץ דם גבוה ומחלות כליה