כמונימחלות לבהתמודדות עם מגיפת הקורונה לחולים מורכבים בשגרה

התמודדות עם מגיפת הקורונה לחולים מורכבים בשגרה

22/03/20 11:36
2 תגובות
בס"ד

שלום לכל מאן דבאי
כחולה מורכב בעת הזו מבקש לדעת איך להתקיים בשגרה
איזה מסכת פנים לשים ואיך להתגונן לחשיפה
האם לצאת לבדיקות ומפגש רופא
פשוט מרוב אינפורמציה קיים סוג של חוסר אונים

אשמח לקבל המידה ושיתוף פעולה
בברכה

2 תגובות

ורד-שיראזי
מוביל קהילה
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.
22/03/20 13:59
שלום :) ראשית ההנחיה היא שכל החולים הכרונים מורכבים- לא יוצאים מהבית. בני ביתך צריכים להשתדל ולהמנע ככל הניתן ממגע עם חולים ומהסתובבויות בהתקהלות בכלל. מסכה אינה יעילה וכדאי שאם אתה בכל זאת יוצא, לש...
שלום :)
ראשית ההנחיה היא שכל החולים הכרונים מורכבים- לא יוצאים מהבית. בני ביתך צריכים להשתדל ולהמנע ככל הניתן ממגע עם חולים ומהסתובבויות בהתקהלות בכלל.
מסכה אינה יעילה וכדאי שאם אתה בכל זאת יוצא, לשים כפפות, להמנע מלגעת בפנייך ולחטא ידיים בכל הזדמנות.
לגבי בדיקות: כל קופות החולים מציעות שירותי בדיקות עד הבית וכדאי להשתמש בשירות זה כרגע.
לגבי תרופות מרשם: רשת סופרפארם מציעה לחברי כל הקופות אספקה של התרופות לביתם בעלות של כ30 ש"ח ואם אתה מזמין דברים בסכום של 249 ש"ח (לא כולל תרופות המרשם) המשלוח חינם, שירות זה ניתן לתרופות שניתן לקנות גם מחוץ לקופה. גם חלק מהקופות מציעות שירות זה בעלות מופחתת- למשל קופ"ח לאומית מציעה את השירות ב10 ש"ח.
לגבי רופא: כדאי לשוחח איתו בטלפון או בשיחת וידאו או עם המרפאה, אם ניתן ולוודא איתו האם הכרחי שתגיע. ברוב בתי החולים ביטלו את השירותים האמבולטורים (מרפאות חוץ וכד') עד להודעה חדשה ורק מקרים דחופים מתקבלים לטיפול.
אני מבינה אישית עד כמה המצב מאתגר...
מאחלת לך בריאות שלמה ושנצלח כולנו את השגרה שנכפתה עלינו בבריאות.
כל טוב
ורד
ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
22/03/20 15:04
שלום, ההמלצות שרשמה ורד הן בהחלט המתאימות ואני מצטרף אליהן, בייחוד - 1. לא לצאת מהבית אלא אם חייבים 2. להקפיד על הגיינת ידיים, מרחק מאנשים, כולל בני משפחה ובייחוד התקהלויות ומגע עם אנשים חולים א...
שלום,
ההמלצות שרשמה ורד הן בהחלט המתאימות ואני מצטרף אליהן, בייחוד -
1. לא לצאת מהבית אלא אם חייבים
2. להקפיד על הגיינת ידיים, מרחק מאנשים, כולל בני משפחה ובייחוד התקהלויות ומגע עם אנשים חולים או בסיכון גבוה (למשל צוות רפואי)
3. במקרה שיוצאים, שוב - הקפדה יתר על הגיינת ידיים ולא לגעת בפנים לפני חיטוי, כל מסיכה יכולה להתאים - כירורגית (רגילה) או N95 (נשימתית) לצרכים אלו
4. לגבי ביקור אצל רופאים וצוות רפואי, במידה ואין הכרח , אין להגיע למרפאות, חדרי מיון, בתי חולים וכו'. רצוי להשתמש בשירותי טלמדיסין או ביקורי בית

כל טוב ושתעבור על כולנו תקופה בריאה, רגועה ובמהרה ככל הניתן

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.