כמוניטרשת נפוצהמרפאת טרשת נפוצה לאבחון בעת קורונה

מרפאת טרשת נפוצה לאבחון בעת קורונה

לפני 4 ימים
1 תגובות

הופנתי ע״י נוירולוג למרפאת טרשת נפוצה להמשך בירור ואבחון. המרפאות העוסקות בנושא סגורות כעת בגלל הקורונה. האם יש מקום אחר שיכול לספק מענה כזה? הנוירולוג אומר שיתכן שזה דבר חד פעמי דמוי טרשת, אבל אני כבר תקופה לא מתפקדת, וזכורות לי תקופות של תסמינים דומים בעבר. מה ניתן לעשות?

1 תגובות

ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
לפני 3 ימים
שלום, הקורונה אכן משנה חלק מפעילות בית החולים ובחלק מהמקומות המרפאות וחלק מהצוות "עובר המרה" לטיפול בקורונה. לא כל המרפאות לטרשת נפוצה סגורות וניתן להמשיך בירור במקום אחר, לרוב לא תהיה בעיה - צריך ל...
שלום,
הקורונה אכן משנה חלק מפעילות בית החולים ובחלק מהמקומות המרפאות וחלק מהצוות "עובר המרה" לטיפול בקורונה.
לא כל המרפאות לטרשת נפוצה סגורות וניתן להמשיך בירור במקום אחר, לרוב לא תהיה בעיה - צריך לקבוע תור ולהביא טופס 17.
כדי לתת אבחנה של טרשת נפוצה צריך אכן נוירולוג שמומחה במחלה ואלו עובדים במרפאות הללו, אז כמובן יעשו בירור וישללו מצבים אחרים שיכולים לחקות טרשת נפוצה.
אני אצרף את רשימת המרפאות של טרשת נפוצה ברחבי הארץ.
אופציה נוספת היא לפנות לאחד מהצוות הבכיר במרפאות באופן פרטי כדי שיכווין ויזרז את האבחנה (אפשר להיכנס לראות את שמות הבכירים ולפנות אליהם), לפחות בתקופה בעייתית זו.

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS