כמונימחלות לבלחץ בחזה-יתכן מחרדה?

לחץ בחזה-יתכן מחרדה?

30/03/20 0:08
2 תגובות

לפני כחודש סבלתי משפעת קשה. רופאת המשפחה שלי טענה שזו שפעת רגילה ולא קורונה באומרה,"מה היית בסין? "ובזה פתרה את העניין. שמתי עצמי בבידוד שבועיים. סבלתי מאד מנשימה קשה ומה שהציל אותי היו האינהלציות הרבות שעשיתי כל העת. כעת אני מרגישה בריאה לגמרי אבל מרגישה לחצים ודופק מהיר בעיקר בלילה בחזה בעיקר בצד שמאל שבו נותחתי בריאה ביוני האחרון בגלל גידול קטן שהתגלה. רופאת המשפחה נתנה לי הפנייה לצילום ראות אבל בינתיים אמרה שאם אני מרגישה טוב עדיף לא ללכת לקופ"ח חולים כדי לא להחשף לאפשרות של הדבקה. בשנת 2000 עברתי באיכילוב צינתור חשמלי -אבאלציה. אני לוקחת כדור קרדיולוק 5 מ"ג כל ערב. ב-19 לאפריל אני אמורה להגיע לאיכילוב לבדיקת PET CT,אשמח ואודה לעצתך איך עלי לנהוג כרגע.

2 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
30/03/20 9:46
שלום ניצה, התלונות שאת מתארת של לחצים בחזה ודופק מהיר בלילה, יתכנו מחרדה. אך יש מקום לברר אותם, מציע לפנות לרופא המשפחה בכדי לבצע אק"ג ולשקול חיבור להולטר. לגבי צילום החזה, אני מבין את ההתלבטות, לאח...
שלום ניצה,
התלונות שאת מתארת של לחצים בחזה ודופק מהיר בלילה, יתכנו מחרדה. אך יש מקום לברר אותם, מציע לפנות לרופא המשפחה בכדי לבצע אק"ג ולשקול חיבור להולטר. לגבי צילום החזה, אני מבין את ההתלבטות, לאחר בדיקת הרופא יהיה אפשר להעריך את הנחיצות. על ה-PET-CT לא חושב שכדאי לוותר בגלל זמינות הבדיקה, הקפידי לשמור על כללי הריחוק, להגיע עם מסיכה ולהקפיד על הגיינת ידיים ומגע מועט ככל הניתן עם הפנים בזמן השהות בחוץ בכלל ובפרט במערכת הרפואית.
כל טוב
ניצה-בטשה
30/03/20 15:03
תודה רבה,רבה,רבה,זה מאד מרגיע ונותן הרגשת ביטחון לשמוע חוות דעת מקצועית באופן כללי ובעת הזו בפרט!

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.