כמוניגמילה מעישוןצ״מפיקס וגמילה מעישון

צ״מפיקס וגמילה מעישון

11/05/20 23:40
13 תגובות
שלום לכולם.
קודם כל אני רוצה להגיד שאני שמח שמצאתי את האתר הזה יש פה המון מידע שימושי וכל הכבוד לכם על מה שאתם עושים זה עוזר לי ואני בטוח שזה עוזר לעוד המון אנשים להגיע להחלטה הנכונה.

אוקיי אז ככה אני יספר בקצרה(אני ינסה) ,אני מעשן בערך 15 שנה , ניסיתי להפסיק לפני 4 שנים בערך והחזקתי יומיים וגם זה כנראה כי הייתי חולה , לאחר מכן עברתי לגלגול טבק כי בכל מקום רשמו שעם טבק לגלגול מעשנים פחות מהסיבה שהסיגריה לא מוכנה ואי אפשר פשוט לשלוף סיגרה ולעשן , וכן ככה זה היה שבועיים ראשונים עד שפשוט למדתי לגלגל אותם תוך שתי שניות ואז חזרתי לאותה כמות שהייתי מעשן סיגריות , גם קראתי את הספר של אלן קאר הספר נחמד כן כיביתי את הסיגריה האחרונה ואחרי שעתיים הדלקתי שוב .
וזהו מאז לא חשבתי על להפסיק לעשן עד לפני כחודשיים שמצאתי את עצמי מהשעמום של החל״ת מסיים חבילת טבק ביומיים וחצי ,
אחרי כשבוע ככה הפסקתי לעשן והחזקתי שבועיים וחצי ואז חזרתי , די התבאסתי על עצמי ואמרתי שאני ינסה שוב .

לאחר המלצה של רופא המשפחה החלטתי לנסות לקחת את הכדורים צ׳מפיקס .
כרגע אני לוקח את הכדורים שבועיים ובנתיים אני לא מעשן 3 יום (שעברו לי די בקלילות לעומת הפעם הקודמת שניסיתי להפסיק בלי הכדורים)
ואחרי כל החפירה שלי השאלה היא כזאת , הכדורים באמת עוזרים עם הגמילה ומשך הטיפול בכדורים לפי מה שהבנתי 3-6 חודשים
השאלה מה יהיה כשמפסיקים לקחת את הכדורים ?
נגיד ולא עישנתי שלושה חודשים (או אפילו חצי שנה) והכדורים הם אלה שמונעים ממני לעשן האם ברגע שאני יפסיק לקחת אותם יופיעו שוב תסמינים ? ואז צריך גם ״להיגמל״ מהכדורים?

תודה על ההתייחסות והעזרה :)

13 תגובות

נילי-בראון
מומחה כמוני
מטפלת בהתמכרויות ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני ומלמדת בקורס התמכרויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חברת צוות בפרויקט מחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים" בביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב שמטרתו לעזור להורים מעשנים להגן על ילדיהם מעישון פסיבי. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה.  חברת צוות בפרויקט גמילה מעישון "שאיפה חדשה": www.sheifahadasha.co.il - גמילה מעישון בת 4 ימים בבית מלון וליווי טלפוני חודש לאחר הגמילה.
12/05/20 6:52
הי דן ברוך הבא לקהילה שמחה לשמוע שנעזרת בתכנים שפורסמו פה. קודם כל אני חייבת לברך אותך על ניסיונות הגמילה שלך. יש בך רצון להיגמל ואתה מבין שצריך להמשיך לנסות ולהיעזר בכל מיני דברים. טוב שנעזרת בצמפיקס...
הי דן ברוך הבא לקהילה שמחה לשמוע שנעזרת בתכנים שפורסמו פה. קודם כל אני חייבת לברך אותך על ניסיונות הגמילה שלך. יש בך רצון להיגמל ואתה מבין שצריך להמשיך לנסות ולהיעזר בכל מיני דברים. טוב שנעזרת בצמפיקס זאת תרופה שמטפלת בצד הפיזיולוגי של ההתמכרות ומורידה את הצורך של הגוף בניקוטין. זה עובר עליך הפעם בקלות מפני שאתה לא מרגיש את תסמיני הגמילה מניקוטין.
חשוב להדגיש שהכדורים לא ממכרים ואין תופעות של גמילה מהכדורים בכלל. לגבי הניקוטין- הוא מופרש מהגוף בשבועות הראשונים של הגמילה ואם לא תעשן שלשה חודשים או חצי שנה לא יחזרו תסמיני הגמילה מפני שתהיה כבר זמן רב לאחר שהגמילה הגופנית כבר עברה.

אבל, עם כל היתרונות שלה, אני חוזרת ומדגישה שצמפיקס עובדת על הצד הגופני של ההתמכרות. אתה זה שצריך לעבוד על הצד הפסיכולוגי התנהגותי: שנה את סביבת העישון שלך, שנה את ההרגלים שלך. זהה את המחשבות האוטומטיות שליוו את העישון שלך ונסח אותן מחדש בראש. את כל זה התרופה לא עושה וזה מה שימנע ממך לחזור לעשן. יש הרבה כתבות באתר הזה שיכולות לתת לך טיפים שימושיים. נשמח לשמוע איך הולך לך:))
ד-ר-יעל-בר-זאב
מומחה כמוני
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
12/05/20 11:37
היי דן, ברוך הבא וכל הכבוד! אני מתחברת לכל מה שנילי כתבה לך. אני רוצה לחדד שאין צורך להגמל מהכדורים. לרוב האנשים מספיק טיפול של 3 חודשים. אנחנו ממליצים על טיפול יותר ארוך לאנשים שחווים קשיים - לדוגמא...
היי דן, ברוך הבא וכל הכבוד!
אני מתחברת לכל מה שנילי כתבה לך. אני רוצה לחדד שאין צורך להגמל מהכדורים. לרוב האנשים מספיק טיפול של 3 חודשים. אנחנו ממליצים על טיפול יותר ארוך לאנשים שחווים קשיים - לדוגמא החלטת להפסיק בתאריך מסוים אבל לא ממש הצלחת ולקחת לך עוד שבוע שבועיים עד שהפסקת, או שמאוד חששת מההפסקה ולכן ירדת בהדרגה, או שחווית בשבועיים-שלושה הראשוניים קושי מאוד גדול - בכל המצבים הללו יתכן והרופא ימליץ לקחת 6 חודשים ולא 3 חודשים. בנוסף, למי שיש ירידה במצב רוח/ דכאון/ חרדה וכו' גם נמליץ בדרך כלל על טיפול יותר ארוך.
התרופה בפועל מפחיתה בצורה ניכרת את החשק שלך לניקוטין וגם מפחיתה את ההנאה מהניקוטין. זה מאפשר לך להתמקד בזמן הזה בשינוי ההרגלים והמחשבות (מבלי להיות מוטרד ומושפע מקשיי גמילה פיזיים). כלומר, עכשיו זה הזמן שבעצם אתה צריך "ללמוד" לשבת עם חברים בלי סיגריה, לשתות קפה בלי סיגריה, להרגע כשמישהו מעצבן אותך בלי סיגריה, להשתעמם בלי סיגריה.... ברגע שתלמד להתמודד עם המצבים והמחשבות שעוברות לך בראש בכל הרגעים שבהם היית רגיל לעשן - ככה תוכל להתמודד איתם גם בהמשך עאשר תספיק את התרופה.
ישראל-2020
12/05/20 12:35
היי יעל החמודה האלופה של הקבוצה (בלי לפגוע באחרים)
שלחי אותו למו"מ שהתכתבנו לפני שבועיים נראה לי שזה טיפל'ה יעזור לו
ורק שתדע שיעל עושה כאן עבודה יוצאת מן הכלל יש לה את כל הכלים
ד-ר-יעל-בר-זאב
מומחה כמוני
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
14/05/20 6:07
תודה:teeth:
Den28
12/05/20 16:30
קודם כל המון תודה לכם על התגובות ועל החיזוקים :) וכן הפעם זה עובר יותר בקלות בזכות התרופה במיוחד הימים האלה הראשונים שתמיד היו סיוט . וזה מאוד מעודד מה שרשמתם על הצ״מפיקס , אני מכיר מספר שהפסיקו לע...
קודם כל המון תודה לכם על התגובות ועל החיזוקים :)
וכן הפעם זה עובר יותר בקלות בזכות התרופה במיוחד הימים האלה הראשונים שתמיד היו סיוט .
וזה מאוד מעודד מה שרשמתם על הצ״מפיקס , אני מכיר מספר שהפסיקו לעשן בעזרת תחליפי ניקוטין הבעיה היא שיש עדיין תלות בניקוטין וכולם חזרו לעשן לאחר שהפסיקו עם התחליפים כי שוב זה כמו להתחיל גמילה מחדש , אני אישית לא ניסיתי את זה .
גם סיגריה אלקטרונית הכרתי מישהו שעישן אותה מעל שנה וכל היום הוא היה מחובר אלייה כי זה עוד יותר זמין מסיגריה אפשר לעשן באוטו בבית בחדר וכמעט בכול מקום מבלי להשאיר ריח רע , הפחד שלו שייגמר לו הסוללה היה יותר גדול מהפחד שלי שייגמר לי פתאום הסיגריות אחרי שנה בערך הוא חזר לעשן סיגריות בכמות יותר גדולה מלפני הסיגריה האלקטרונית כי הוא התרגל בשנה הזאת להוציא עשן בכמויות .

נכון שצ״מפיקס זה לא סיגריה אלקטרונית ולא תחליף לניקוטין אבל עדיין יש לי את החששות שאני מחליף התמכרות אחת באחרת .
יכול להיות שב סדנאות גמילה מסבירים על התרופה הזאת אבל לצערי אין לי זמן כל כך כרגע לסדנא .

מבחינת הרגלים חלק מהדברים כמו הקפה (בעיקר בבוקר) הרבה יותר כיף בלי הסיגריה ,תמיד בבוקר הייתי צריך לאזן את הקפה שיספיק לי בדיוק לשתי סיגריות ולהפך , בלי סיגריות אני יכול לשבת בכיף בכל מקום שאני ולא רק בפינת עישון שהגדרתי בחצר בבית , גם לגבי אוכל אני לא לחוץ לצאת לעשן .
פעם שעברה שניסיתי בלי התרופה ישבתי בחברה של אנשים מעשנים ולהפך שמחתי שאני לא צריך את הסיגריה כמוהם , אפילו אתמול הייתי כל היום עם מישהו שמעשן .
אבל אני מרגיש שיהיה קשה מבחינה נפשית אני לפעמים על אוטומט פתאום לשניה כזה חושב על לעשן ואז אומר לעצמי ״לא לא אני מנסה לפסיק״ וזה לא חשק פיזי אפילו לסיגריה כמו שאמרת זה הרגל ,
מה שהפיל אותי פעם קודמת זה בעיקר העצבים , בדרך אני די רגוע אבל דברים קטנים אפילו ממש היו מעצבנים אותי אז חזרתי לעשן,
מה שדחף אותי שוב לנסות להפסיק שוב זה שהחדר שלי נמצא בקומה שלישית ותמיד בבוקר בבוקר אחרי שהייתי מסיים את הקפה ושתי הסיגריות הייתי עולה לחדר ואז לוקח לעצמי איזה 15 שניות להסדיר את הנשימה ,ואחרי כמה ימים שלא עישנתי שמתי לב שאני כבר לא צריך את זה , אז הבנתי שהשינוי לטובה הוא מיידי אבל שחזרתי לעשן הבנתי שהשינוי הוא מיידי גם לרגע .

ואשמח לקבל קישור ישראל
ד-ר-יעל-בר-זאב
מומחה כמוני
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
14/05/20 6:16
היי דן, קודם כל הנה הקישור לשיחה שישראל התייחס אליה - https://www.camoni.co.il/411804/553983 רואים שאתה עושה עבודה טובה - אתה מודע ללמה אתה רוצה, ומה דחף אותך הפעם, אתה מבין איך שחלק ניכר מהסיגר...
היי דן,

קודם כל הנה הקישור לשיחה שישראל התייחס אליה - https://www.camoni.co.il/411804/553983

רואים שאתה עושה עבודה טובה - אתה מודע ללמה אתה רוצה, ומה דחף אותך הפעם, אתה מבין איך שחלק ניכר מהסיגריות הם על אוטומט ומה מוביל אותך לחשק לסיגריה. עכשיו צריך לנצל את הזמן הזה שהתרופה עוזרת ומורידה את הצורך הפיזי, לעבוד בדיוק על זה. כשעולה מחשבה אוטומטית - להתנגד לה, לשים עליה סימן שאלה, לשנן מחשבה אחרת במקומה (אני חייב סיגריה ---- אני חייב סיגריה? -----אני רק חושב שאני חייב סיגריה, זאת רק מחשבה אוטומטית, בפועל יש לי בחירה מה אני עושה ואני לא חייב סיגריה, אני הפסקתי לעשן ואני בוחר לא לעשן סיגריה). במקביל לחשוב על דרכים אחרות שתוכל להתמודד עם העצבים - כשמשהו, גם קטן יעצבן אותך - מה תעשה כעת כדי להתמודד איתו? תפתח מנגנון חדש שיהפוך להיות "האוטומט" החדש שלך להתמודד עם עצבים - אני אקח כמה נשימות עמוקות, ואשטוף פנים, אני אתרחק מכולם לכמה דקות ואסיח את דעתי על ידי שמיעת שיר שאני אוהב בנייד, אני אצא לחדר מדרגות ואעלה בריצה 2 קומות... תנסה עכשיו דברים שונים כדי לראות מה מתאים לך, למה אתה מתחבר יותר ותתרגל את זה עכשיו שוב ושוב
ישראל-2020
12/05/20 16:33
לפני שנה (מינוס שבוע ויום בדיוק) הפסקתי לעשן ופעם ראשונה שהחשק חוזר. למה?
(זה המו"מ)
ישראל-2020
14/05/20 7:38
חמוד שלי קח ת'זמן זה חודש של התמודדות ותרגיש בתוך מנהרה "אבל על הרכבת" היא נוסעת והיא כבר תוציא אותך משם ופתאום תראה הרבה מאד אור ותצחק על עצמך "מהה זה הכל" תחזיק חזק אחי היקר והחביב כוחם שורקים לך ...
חמוד שלי קח ת'זמן זה חודש של התמודדות ותרגיש בתוך מנהרה "אבל על הרכבת" היא נוסעת והיא כבר תוציא אותך משם ופתאום תראה הרבה מאד אור ותצחק על עצמך "מהה זה הכל"
תחזיק חזק אחי היקר והחביב כוחם שורקים לך מהכסאות שריקות עידוד ובס"ד "תצליח" :tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup::tmbsup:
ישראל-2020
14/05/20 7:39
:tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::t...
:tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth::tmbsup::heart::teeth:
נילי-בראון
מומחה כמוני
מטפלת בהתמכרויות ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני ומלמדת בקורס התמכרויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חברת צוות בפרויקט מחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים" בביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב שמטרתו לעזור להורים מעשנים להגן על ילדיהם מעישון פסיבי. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה.  חברת צוות בפרויקט גמילה מעישון "שאיפה חדשה": www.sheifahadasha.co.il - גמילה מעישון בת 4 ימים בבית מלון וליווי טלפוני חודש לאחר הגמילה.
14/05/20 10:55
הי דן, קיבלת הרבה עצות חשובות, איזו החלטת ליישם? מוסיפה לך טיפ על שינוי דפוסי המחשבה שלך שיכול לעזור לך. הקושי להיפרד מהסיגריות - המקור שלו הוא גם ההרגל שדוחף אותך, אבל גם הדרך שבה התרגלת לחשוב. ניקוט...
הי דן, קיבלת הרבה עצות חשובות, איזו החלטת ליישם? מוסיפה לך טיפ על שינוי דפוסי המחשבה שלך שיכול לעזור לך. הקושי להיפרד מהסיגריות - המקור שלו הוא גם ההרגל שדוחף אותך, אבל גם הדרך שבה התרגלת לחשוב. ניקוטין הוא חומר ממכר, שזה בגדול אומר שאם אתה עובר כמה שעות בלעדיו אתה מרגיש תסמיני גמילה שהם בעיקר אי שקט ועצבנות. במילים אחרות - כל שעה שעתיים בלי ניקוטין מכניסות אותך ללחץ. סיגריה כמובן מרגיעה את הלחץ הזה. מכאן מתפתח דפוס מחשבה שהסיגריה מרגיעה תמיד. מכאן מתפתחת תלות - המחשבה שמלווה את התלות היא שאי אפשר לתפקד או להירגע בלי סיגריה.

אל תחזור בראש על המנטרה שהסיגריה מרגיעה. זה כל הזמן מחזק את התלות ומקשה על הפרידה. קח אוויר והחלף את המחשבה הזאת בדיאלוג יותר מדויק: הסיגריה מרגיעה את התלות ובעצם משאירה אותי בלחץ תמידי. תלות משמעה לחץ תמידי לדאוג שלא יחסר לי ניקוטין. התלות בניקוטין מנעה ממך ללמוד אסטרטגיות אחרות להתמודד עם לחץ. לא משנה מה גרם ללחץ. נסה להתייחס לגמילה גם כהזדמנות ללמוד אסטרגיות חדשות להתמודד עם לחץ. כאלה שעוזרות בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, כמו מה שכתבה לך דר יעל. אסטרטגיות מרגיעות שלא מביאות איתן תלות וסבל. בהצלחה!
Den28
14/05/20 21:06
ראיתי את הדיון תודה:)) כן המחשבה האוטומטית זה כרגע הבעיה הכי גדולה וכמו שגם רשמתם פה באתר זה מופיע בדרך כלל עם מצבים מסויימים ולא סתם שאני בחדר נגיד או משהו כזה, הקפה נגיד אני לא שותה בגינה עכשיו כ...
ראיתי את הדיון תודה:))
כן המחשבה האוטומטית זה כרגע הבעיה הכי גדולה וכמו שגם רשמתם פה באתר זה מופיע בדרך כלל עם מצבים מסויימים ולא סתם שאני בחדר נגיד או משהו כזה,
הקפה נגיד אני לא שותה בגינה עכשיו כי שם תמיד שאני שולח יד לקחת את הכוס קפה בראש ישר קופץ לי לקחת את הטבק והפילטרים בשביל לגלגל סיגריה.

אני חושב שמה שהכי עוזר לי מבחינת עצבים אחרי כל מה שרשמתם זה שאני די התחלתי להפנים שמלכתחילה הסיגריה היא שגורמת לזה ואז היא גם שמרגיעה בסופו של דבר ואם לחשוב על זה ככה זה לופ של עצבנות שהתחיל עוד מהסיגריה הראשונה .
שמתי לב שכל מיני דברים קטנים בעיקר יכולים להרגיז אותי עכשיו ( הרגשתי את זה יותר בפעם הקודמת שניסיתי להפסיק) ואני בטוח שסיגריה הייתה מרגיעה אותי , ואז גם הבנתי שאם הייתי באותה הסיטואציה ועדיין הייתי מעשן ונגיד וזה היה קורה כמה דקות אחרי הסיגריה אז בכלל לא הייתי מתעצבן ולא חושב על זה שזה משהו מרגיז , פה בעצם הבנתי שזה לא הדברים האלה שמעצבנים אותי זה הניקוטין שמחליט מה יעצבן אותי ומה לא והכול תלוי בזה כמה זמן אני אחרי הסיגריה.
וחשיבה כזאת באמת עוזרת לי להתמודד עם זה.

גם ראיתי פה פורום שמישהי רשמה שסיגריה זה בערך 7 דקות לעשן ואף פעם לא חשבתי על זה על כמה שזה בזבוז אדיר של זמן , יש לי אפליקציה שמראה לי כמה סיגריות הייתי מעשן עד עכשיו מהיום שהפסקתי ויצא בערך 180 סיגריות ( כ30 ליום) בחישוב שעשיתי זה יוצא כמעט 24 שעות וזה אומר יממה שלמה רק לשבת ולהוציא עשן כמות כזאת של עשן בקלות אני יכול ללכת ראש בראש עם הארובות של חדרה .
וגם סיגריה גורמת לדחות דברים כי זה תמיד רגע סיגריה ואני יעשה את זה , ואז טוב נו עוד סיגריה ואז.

בכללי בנתיים הרבה יותר קל לי לא לעשן לעומת הפעם הקודמת , הכדורים וכל הדברים שקראתי פה ממש עוזרים , אני נהנה מהדברים הקטנים ושאין לי את התלות הזאת בעיקר שאני יוצא מהבית שאני לא חייב שתמיד יהיה איתי טבק .

בכל אופן תודה לכולם על העידוד והעזרה , מקווה שהפעם אני יצליח :)
נילי-בראון
מומחה כמוני
מטפלת בהתמכרויות ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני ומלמדת בקורס התמכרויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חברת צוות בפרויקט מחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים" בביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב שמטרתו לעזור להורים מעשנים להגן על ילדיהם מעישון פסיבי. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה.  חברת צוות בפרויקט גמילה מעישון "שאיפה חדשה": www.sheifahadasha.co.il - גמילה מעישון בת 4 ימים בבית מלון וליווי טלפוני חודש לאחר הגמילה.
15/05/20 6:28
יופי של תובנות דן כיף לקרוא:)) אתה עושה עבודה טובה עם עצמך ויש לזה תוצאות
Yael-Ya
מוביל קהילה
שלום, שמי יעל, ואחד הדברים שאני הכי גאה בהם בחיי הוא שהפסקתי לעשן לפני 8 שנים עישנתי קופסה וחצי ליום, עישנתי הרבה מעבר למה שבכלל רציתי ואפשר בהחלט לומר שהעישון השתלט לי על החיים- על הארנק, על מע' העצבים, על האישיות, ולמרבה הצער גם הרס בגופי מספר חלקות טובות לאחר מהפך בכל צורת החשיבה שלי- יום אחד הצלחתי לנתק את השלשלאות ולצאת לחופשי - וואוו- זה התגלה לי כדבר הכי טוב שאי פעם עשיתי עבור עצמי, ואני עדיין נהנית מהתגמולים הרבים של היותי לא מעשנת וחייבת לזה תחושת שפע, בריאות ושגשוג אז כן, יש כזה דבר להפסיק לעשן בהצלחה, מוזמנים להצטרף אליי. זה תענוג אמיתי :-)
לפני 3 ימים
כן סיגריות זה 7 דקות לסיגריה ואני עישנתי 3.5 שעות כל יום משעות העירות שלי! זה לא נתפס. נשמע שאתה ממש בכיוון הנכון. שנים מעשנים, שנים רגילים לחשוב בצורה מסויימת וכמו שנילי אמרה זה שינוי של התפיסות. הסי...
כן סיגריות זה 7 דקות לסיגריה ואני עישנתי 3.5 שעות כל יום משעות העירות שלי! זה לא נתפס. נשמע שאתה ממש בכיוון הנכון. שנים מעשנים, שנים רגילים לחשוב בצורה מסויימת וכמו שנילי אמרה זה שינוי של התפיסות. הסיגריה עצמה היא פעולה של נשיפה ושאיפה ולכן היא מדיטטיבית ומרגיעה מלבד החומרים שיש בה שנותנים הקלה רגעית.

לדעתי כמעשנים נעזרים בה בעיקר כי היא גם מהווה שבירת-מצב והסחת דעת. קרה משהו מכעיס או מעציב- שוברים את הסיטואציה על ידי בריחה לעישון. לא באמת פותרים את הבעיה אלא ממסכים עליה עם מסך עשן שדי מקהה את החושים ואיכשהו "מעבירים" אותה. בלי הסיגריות לומדים עם הזמן להתמודד עם מצבים, להפסיק לברוח כי הסיגריה לא באמת פותרת שום בעיה. אם כבר היא רק מחמירה- הלופ הזה שכתבת, כלכלית, גופנית, מנטלית.

כן החיים לפעמים ממש מעצבנים ואיכשהו כל שאר האנשים שלא מעשנים- מתמודדים עם אותם הדברים בדיוק- בלי הסיגריה!

מנהלי קהילה

ד
ד"ר יעל בר-זאב
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
נילי בראון
נילי בראון
מטפלת בהתמכרויות ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני ומלמדת בקורס התמכרויות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. חברת צוות בפרויקט מחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים" בביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב שמטרתו לעזור להורים מעשנים להגן על ילדיהם מעישון פסיבי. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה.  חברת צוות בפרויקט גמילה מעישון "שאיפה חדשה": www.sheifahadasha.co.il - גמילה מעישון בת 4 ימים בבית מלון וליווי טלפוני חודש לאחר הגמילה.

מובילי קהילה

מוג'ו
מוג'ו
מאובחן עם טרשת נפוצה אבל הוחלט ביני לביני לא לתת לזה להשפיע עלי. התחלתי לרוץ, הפסקתי לעשן (דבר שמתגלה כאתגר לא קטן) ובוחר בחיים. 
Yael Ya
Yael Ya
שלום, שמי יעל, ואחד הדברים שאני הכי גאה בהם בחיי הוא שהפסקתי לעשן לפני 8 שנים עישנתי קופסה וחצי ליום, עישנתי הרבה מעבר למה שבכלל רציתי ואפשר בהחלט לומר שהעישון השתלט לי על החיים- על הארנק, על מע' העצבים, על האישיות, ולמרבה הצער גם הרס בגופי מספר חלקות טובות לאחר מהפך בכל צורת החשיבה שלי- יום אחד הצלחתי לנתק את השלשלאות ולצאת לחופשי - וואוו- זה התגלה לי כדבר הכי טוב שאי פעם עשיתי עבור עצמי, ואני עדיין נהנית מהתגמולים הרבים של היותי לא מעשנת וחייבת לזה תחושת שפע, בריאות ושגשוג אז כן, יש כזה דבר להפסיק לעשן בהצלחה, מוזמנים להצטרף אליי. זה תענוג אמיתי :-)