מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניזכויות החולהשבועת היפוקרטוס - האם הפסיכולוג/פסיכיאטר הוא בכלל רופא?

שבועת היפוקרטוס - האם הפסיכולוג/פסיכיאטר הוא בכלל רופא?

14/09/20 0:23
0 תגובות
ברפואה, יש שבועה שכל הרופאים נשבעים ומחויבים אליה, ואף שהיא לא מחייבת מבחינת החוק, מבחינת הפילוסופיה והאתיקה של הרפואה, היא בעצם קובעת מי רופא אמיתי ומי לא.
והשבועה כוללת מספר סעיפים והיא קצת השתנתה והותאמה לזמנים מודרנים יותר (למשל כבר לא נשבעים לאלים היוונים וזה כלל גם חלק בנוגע למימון זה שלימד אותך לרפואה שלא נכלל היום), אבל היא כוללת סעיף מרכזי אחד:
עליך כרופא, תמיד להיות לטובת החולה, וזה מעבר לכל טובה של גורם אחר, של המנהל בית חולים, של האחות הכוסית והסדיסטית, של אשתך, של החברים שלך, של התקשורת, של הממשלה, של המשטרה, של בית משפט.. מעבר לטובה או לאינטרס של כולם, עליך להיות נאמן והכי שאפשר לטובת החולה ושיפור מצבו הרפואי מתוך כוונה כנה להועיל לו בלבד וחס וחלילה לא לגרום כל נזק.
בנוסף יש סעיף מעניין על שמירת סודיות ועל שמירה כללית על טוהר המידות (כלומר על מוסריות ואנושיות, למשל זה שאתה רופא, לא אומר בשום מובן שאתה באיזשהי צורה טוב או נעלה על המטופל שלך, למעשה להיפך, אתה אמור להיות משרתו הנאמן ביותר ורק לטובתו, כפי שהסעיף העיקרי של השבועה מחייב)

ושוב, זה מבחן מאד פשוט, ששואל שאלה מאד פשוטה ונותן תשובה מאד קלה לגילוי : האם הפסיכיאטר/פסיכולוג/רופא אחר הוא רופא אמיתי או סתם חאפר פלילי נקרא לזה כך, צבוע (היפוקרטי) ולא רופא. בשום אופן לא רופא. גם אם יש לו סטטוס, תפקיד, משכורת ואלף תארים. אם אתה לא מקיים את שבועת היפוקרטוס, אתה לא באמת ולמעשה בשום אופן, לא רופא.

צל לילה
והנה קישור לערך בויקיפדיה למי שמעוניין, אבל כבר רשמתי על כך מספיק ובצורה יותר טובה מויקיפדיה:
https://he.wikipedia.org/wiki/שבועת_הרופאים

0 תגובות

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

עו
עו"ד אדריאנה שוורץ
מתמחה בפניות ותביעות כנגד קופות החולים, הביטוחים המשלימים, בתי חולים ומשרד הבריאות לחייבן לאשר טיפולים משפרים, מאריכים ומצילי חיים אשר אינם בהתוויה או בסל הבריאות או לדאוג לקבלת החזר כספי חלקי או מלא מקופת החולים עבור תרופות, טיפולים, בדיקות ופרוצדורות רפואיות שונות. למשל: סירוב הקופה לממן תרופה לה זקוק החולה; סירוב הקופה לספק לפונה טופס 17; סירוב הקופה להפנות את החולה למרכז רפואי מסוים; סירוב הקופה והביטוח המשלים להחזר כספי עבור ביקור אצל רופא מומחה, ביצוע בדיקה או ביצוע פרוצדורה רפואית ועוד. אני עוסקת גם כן בייצוג על פי חוק לטיפול בחולי נפש, ייצוג באשפוז בכפיה. בעקבות הסיפור האישי שלי, החלטתי שאני רוצה להקדיש את חיי המקצועיים לסייע לאנשים בנבכי הבירוקרטיה הרפואית. אמי נפטרה מסרטן ובמהלך 13 שנות מחלתה, גיליתי שחלק ניכר מהזמן אני מכלה בטיפול באדמיניסטרציה הרפואית והבנתי שצריך להיות אדם מאוד אסרטיבי, עם הרבה סבלנות וזמן פנוי כדי לקבל מהמוסדות הרפואיים את מה שנזקקים לו לשיפור איכות החיים, הארכתם או הצלתם. ויותר מהכל, צריך ידע - לדעת למי לפנות, איך, מה לכתוב או להגיד באופן מדויק.
שמוליק בן יעקב
שמוליק בן יעקב
עבדתי שנים רבות במערכת הבריאות כמנהל מחוז במכבי שירותי בריאות וכמנהל היחידה הרפואית בחברת אבנר ואני מכיר היטב את מערכת הבריאות, מה הזכויות ואיך אפשר לממש אותן אני פעיל שנים רבות במסגרת האגודה לזכויות החולה- פרטים על האגודה ראו באתר www.patients-rights.org rnrnכמו כן אני מרכז את קואליציית ארגוני הזכות לבריאות - קואליציה של כ- 50 ארגונים הפועלים יחד לקדם נושאים מערכתיים למען החולים ובני משפחותיהם