מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניסוכרת סוג-1שילוב לנטוס ומשאבה

שילוב לנטוס ומשאבה

17/09/20 11:38
1 תגובות
שלום,
בתי משתמשת במשאבה הרבה שנים ולא מצליחה להגיע לאיזון.
לפעמים מצליחים להוריד רמת סוכר רק עם הזרקה -לפעמים הספיגה כנראה לא משהו.
רציתי לשאול האם יש פרוטוקול של שילוב זריקת לנטוס כתחליף לאינסולין בזאלי ומשאבה לבולוסים?
תודה!

1 תגובות

ד-ר-אביבית-כהן
מומחה כמוני
רופאה פנימית ואנדוקרינולוגית ביחידת הסוכרת בהדסה עין כרם ומנהלת מכון סוכרת של מכבי שירותי בריאות בירושלים.
לפני 7 ימים
שלום. עקרונית כל השילובים "אפשריים" השאלה אם הגיוניים. הייתי מציעה לפנות למרפאת סוכרת ולהעריך את נושא הספיגה מהמשאבה. האם הפרפרית מוכנסת בצורה נכונה. האם אתרי ההחדרה תקינים. האם הסטים והאינסולינים מוח...
שלום. עקרונית כל השילובים "אפשריים" השאלה אם הגיוניים. הייתי מציעה לפנות למרפאת סוכרת ולהעריך את נושא הספיגה מהמשאבה. האם הפרפרית מוכנסת בצורה נכונה. האם אתרי ההחדרה תקינים. האם הסטים והאינסולינים מוחלפים בתדירות הנדרשת.
לא נראה לי הגיוני לשלב גם זריקה של אינסולין בזאלי בנוסף למשאבה שאמורה לתת מענה לאינסולין הבזאלי. ייתכן וישנה ספיגה בלתי קבועה של אינסולין מהמשאבה ואז הוספה של משתנה נוסף שזה אינסולין בזאלי עשויה להכביד על האיזון ולגרום לאירועים של היפוגליקמיה.

מנהלי קהילה

דר' זהר לנדאו
דר' זהר לנדאו
מומחית ברפואת ילדים ובאנדוקרינולוגיה וסוכרת בילדים ומתבגריםמנהלת השירות לאנדוקרינולוגיה וסוכרת בילדים במרכז הרפואי 'וולפסון'.בנוסף, עובדת במכון לסוכרת נעורים של 'מכבי' ברעננה ומקבלת במרפאתי בצפון תל אביב באופן פרטי ומבוטחים של 'כללית מושלם'.יש לי הרבה ניסיון בטיפול בסוכרת מסוג 1 בילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים. כמו כן אני יוזמת ושותפה למחקרים רבים העוסקים בסוכרת מסוג 1 ואנדוקרינולוגיה.כל הצדדים הקשורים לטיפול בסוכרת מסוג 1 (טכנולוגיה, היבטים רגשיים ותזונתיים) מאד קרובים לליבי. 
ד
ד"ר מיכל גילאון
דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית. בעלת תואר ראשון בתזונה קלינית מהאוניברסיטה העברית, ודוקטורט בחוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב.עובדת במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית בגבעתיים.בעלת ניסיון רב בהתאמת הטיפול התזונתי בסוכרת מסוג 1 בגילאים השונים, באופן אישי לכל אחד בהתאם לצרכיו ולהעדפותיו. הטיפול כולל התאמה של התזונה לטכנולוגיות החדשות בטיפול בסוכרת (משאבות אינסולין, סנסורים) ובסוגים חדשים של אינסולין.בנוסף לעבודה הקלינית, מרצה במסגרות אקדמיות שונות ומרכזת מקצועית של הקורס הטיפול התזונתי בסוכרת לדיאטניות באוניברסיטת תל אביב.  
ד
ד"ר אביבית כהן
רופאה פנימית ואנדוקרינולוגית ביחידת הסוכרת בהדסה עין כרם ומנהלת מכון סוכרת של מכבי שירותי בריאות בירושלים.
ענת סרי
ענת סרי
עובדת סוציאלית ורכזת מערך מתנדבים באגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.