מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניתרופות ורוקחותפרפנאן ודקינט במקום רספירדל

פרפנאן ודקינט במקום רספירדל

24/10/20 8:14
1 תגובות
סימה שלום רב, ברצוני לעדכן אותך שפניתי לרופאה פסיכיאטרית נוספת לחוות דעת בנושא הרעלת שרירים מרספירדל היא הסכימה עם האבחנה ביקשה לרדת ל 2 MG רספירדל , להוסיף פרפנאן 4 MG ודקינט פעמים ביום או רק לפני ספורט . אכן התחלתי להוריד מינון ל 3MG רספירדל כבר 3 שבועות הצלחתי לרכב על אופניים וללכת כ 10 קמ יש שיפור בקשיון השרירים ברגל אבל עדין מדי פעם יש התכווצויות ולפעמים אני נאלץ לעצור ולתת לרגל מנוחה .
הבעיה שמטרידה אותי מאוד שכל ערב מאז הפחתת המינון עולה לי חרדה חזקה ,מועקה ,קצת דיכאון ואני נאלץ לקחת לוריוון כבר מסביביות 1600 ולפעמים עוד כדור ב- 2100 ולכן אינני מצליח לרדת ל 2 MG רספירדל לצערי .
השאלה שלי האם אילו תופעות גמילה של הרספירדל ? האם הפחתה של 1 MG יכול לגרום לחרדה כזאת גדולה ? והשאלה השניה לגבי הפרפנאן הסיבה שלא התחלתי לקחת את התרופה היא משום תופעות הלוואי של פרפנאן ,גם שם יש תופעה אקסטרפירמידאלית התכווצויות של שרירי עיניים וצוואר ,לגבי הדקינט מלבד ההזהרות שהוא ממכר ויש לשקול אם להתחיל אותו בכלל ( כך קראתי ) אני לא מבין איך זה יפתור את בעיתי ואני אוכל לעשות ספורט ולרדת במשקל כפי שהתחלתי בשבועיים האחרונים וזה הרגיש כל כל טוב לחזור לספורט . הפחד שלי שאני אתמכר ללוריואן בגלל הפחתת המינון והחרדה בערב האם יש טיפולים טבעיים כמו צמחי מרפא וולריאן או קומפלקס ויטאמין B שניתן לקחת בגמילה מכדורים להורדת החרדה בערב ? אומגה 3 אני כבר לוקח ,האם תוכלי לאמר לי אם יש תוספי מזון שיכולים לנטרל את החרדה והאם יש טעם להתחיל פרפנאן במינון 2 MG ? תודה מכל הלב .

1 תגובות

סימה-לבני
מומחה כמוני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
24/10/20 21:59

שלום רב,

אם אני מבינה נכון, הרופאה הציעה לך להחליף את הריספרידל בפרפנאן + דקינט. כדי שהמעבר לא יהיה חד מדי, היא הציעה לך לרדת בהדרגה מהטיפול הישן ובמקביל להתחיל את הטיפול החדש. האם הבנתי נכון...

שלום רב,

אם אני מבינה נכון, הרופאה הציעה לך להחליף את הריספרידל בפרפנאן + דקינט. כדי שהמעבר לא יהיה חד מדי, היא הציעה לך לרדת בהדרגה מהטיפול הישן ובמקביל להתחיל את הטיפול החדש. האם הבנתי נכון?

אלא שאתה רק בצעת חלק מההוראות שלה. אתה רק  ירדת במינון של הטיפול הקיים, ולא התחלת את החדש ולכן הגיוני שאתה מתלונן, כאילו שאתה לא מכוסה, כי אתה באמת לא מכוסה.

אני מציעה לך לחזור לרופאה ולשתף אותה בצורך שלך במידע ובהבנת הטיפול התרופתי. 

אינני ממליצה על תוספי תזונה, אלא במקרים שיש מחסור מובהק שרואים אותו בבדיקות מעבדה. אני כן ממליצה במצבים כאלה על טיפול פסיכולוגי, או מאמן אישי, שיטפל בצד הלא פרמקולוגי של המחלה שלך.

לוריוון צריך להשאר תכשיר לשעת חירום, ולא ללקיחה יומיומית, אלא אם הרופאה חושבת שהוא צריך להיות חלק מהטיפול.

למידע נוסף מאתר הכללית על טיפולים אנטיפסיכוטים הקלק כאן.

אני מאחלת לך הצלחה בטיפול החדש, ולא לוותר על הספורט,

 

בברכה,

סימה לבני
רוקחת
המרכז לייעוץ תרופתי אישי
www.mypharmacist.co.il
מחברת הספר: "לעשות סדר בתרופות- בעידן שבו המידע אינסופי"

 

מנהלי קהילה

סימה לבני
סימה לבני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
ד
ד"ר ורדית קלמרו
נעים מאוד, שמי ד"ר ורדית קלמרו, אני בת 39, נשואה ואמא לחמישה ילדים מקסימים, ואני דוקטור לתרופות. למדתי 10 שנים על תרופות ואני עובדת כמומחית למידע, טיפול וייעוץ תרופתי, רוקחת קלינית, מעל ל-11 שנים. במהלך שנות עבודתי, הן במסגרת בתי חולים, קופות חולים ועמותות חולים, ליוויתי אנשים עם בעיות בטיפול התרופתי בניסיון למצוא פתרון הולם למצבם התרופתי. מה ההכשרה המקצועית שלי? דוקטור ברוקחות קלינית, Pharm.D. של האוניברסיטה העברית בירושלים. מחנכת לסוכרת מטעם משרד הבריאות מאמנת לאורח חיים בריא מטעם אוניברסיטת בן גוריון חברת הנהלה בארגון הרוקחות בישראל חברות באיגוד לרפואת ריאות בישראל מייעצת ומספקת שירותי רוקחות קלינית לעמותות חולים ולמוסדות רפואיים מה האג'נדה שלי? יש לתת את התרופה המתאימה לחולה המתאים! יש לפעול לקידום מקצוע הרוקחות הקלינית בכל מחלקה ובכל מרפאה! מוזמנים לבקר באתר הבית: http://www.drpharma.co.il
ד
ד"ר רותם סולומון
שמי רותם סולומון, בת 28. "חיה ונושמת" רוקחות קלינית! אחד המקצועות הכי חשובים שקיימים! (בכלל לא משוחדת...) במקצועי: רוקחת קלינית, בעלת תואר Pharm.D ובוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים. כיום מתמחה ברוקחות קלינית במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים שניידר לילדים. שותפה לד"ר לתרופות בחסות ד"ר ורדית קלמרו, רוקחת קלינית. בעסק ד"ר לתרופות ניתן לקבל שירותי ייעוץ פרטיים למטופלים, עמותות חולים ומוסדות רפואים בכל הקשור לריבוי תרופות, אינטראקציות, תופעות לוואי והמלצות לאורחות חיים בריאה. מוזמנים לבקר ולהתרשם באתר הבית: http://www.drpharma.co.il . ניתן להשאיר לנו פניה בכל הקשור בתרופות. אנחנו כבר נעשה לכם סדר:-)