מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניבעיות גדילההורמון גדילה לילדה בת 11.5

הורמון גדילה לילדה בת 11.5

07/04/21 16:14
2 תגובות

בתי בת 11.5, לפני כארבעה חודשים סיימה טיפול בדקפפטין בעקבות התפתחות מינית מוקדמת. בצילום כף היד לבדיקת גיל עצמות לפני 8 חודשים, הייתה התאמה לגיל כרונולוגי ( 11). לפני כשבוע ביצענו שוב צילום כף יד והפעם התוצאה מראה שגיל העצמות תואם ל13 (!) שנים.
ישנו צפי גנטי לקומה נמוכה ( בעלי 1.74 ואני 1.57) וכיוון שהגדילה נעצרה מעט ותוצאות הצילום מנבאות גובה של מעט מתחת ל1.50, הציעה האנדוקרינולוגית שמלווה אותנו לשקול מתן הורמון גדילה.
אנחנו מאד מבולבלים.
האם הורמון הגדילה המוזרק משפיע כשגיל העצמות מתקדם מהגיל הכרונולוגי? ( קוראת שלרוב גיל עצמות נמוך מצביע על עיכוב גדילה)
האם הדקפפטין עוצר גם את התפתחות העצמות? אולי לא עבד?
כיצד יתכן שגיל העצמות "קפץ" מ11 ל13 בשמונה חודשים?

לילדה יש פחד גדול מזריקות אבל עם זה נתמודד אם נחליט שהולכים על זה. מתקשים מאד לקבל החלטה ותוהים כמה סנטימטרים ( אם בכלל) נרוויח משלוש שנים של טיפול והזרקה יומיומית..
תודה:)


2 תגובות

אסף-ס
11/04/21 13:30

לא מומחה ולא רופא אבל כאבא לילד שקיבל את הטיפול בהצלחה רבה, ממליץ להתחיל ניסיון 3 חודשים - אם לא רואים תוצאות מרשימות להפסיק. אין נזק בלנסות.

רותם-דיאמנט
11/04/21 21:18

שלום, הורמון גדילה ישפיע כל עוד על פי צילום כף יד העצמות "לא נסגרו", אצל בנות מדובר בדר"כ סביבות גיל עצמות 14, ללא קשר לגיל הכרונולוגי. האנדוקרינולוגית תמליץ על מתן טיפול כאשר היא סבורה כי קיים עדיין פוטנציאל גדילה. אם אתם שוקלים מתן טיפול בהורמון גדילה באופן חיובי עליכם להתחיל הטיפול במהירות כיון ש"חלון ההזדמנויות" עומד להיסגר. לגבי השאלות על השינוי בגיל העצמות והצלחת הטיפול בדקפפטיל - שוחחו על כך עם האנדוקרינולוגית המטפלת המכירה את הילדה. בהצלחה

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: