מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניגמילה מעישוןהנחיות משרד הבריאות על הפסקת הטיפול כעת בצמפיקס

הנחיות משרד הבריאות על הפסקת הטיפול כעת בצמפיקס

14/06/21 14:03
0 תגובות

שלום לכולם,
מניחה שראיתם.ן/שמעתם.ן על הנחיית משרד הבריאות על הפסקת הטיפול כרגע בתרופה צמפיקס והחזרתה לבית המרקחת. פרטים נוספים ניתן למצוא כאן>>

אנחנו כאן כדי לעזור לכם. אם מישהו נוטל את התרופה או עמד להתחיל ולא יודע מה לעשות או חושש - מוזמנים לפנות אלינו ונענה במהירות על כל שאלה.

מס' דגשים להרגעה:
1. מדובר בממצא כחלק מתהליך בקרת איכות. זה דרך של משרד הבריאות וחברת פייזר לוודא שאף אחד לא יחשף לחומר עד כמה שניתן. מדובר בממצא חיובי שכן הוא מראה שבודקים ומונעים חשיפה.
2. האצוות הקיימות בארץ בכלל עוד לא נבדקו. יתכן שהן לא מכילות את החומר בכמות חריגה.
3. מדובר בחומר שהוא בעייתי בחשיפה ארוכת טווח. אין מידע ולא יודעים להגיד מה הסיכון מחשיפה קצרת טווח של מס' חודשים.
4. צריך לזכור שהחומר הנ"ל קיים גם כך וכולנו נחשפים אליו במוצרי מזון שונים בכמויות קטנות. החומר נמצא גם בעשן הטבק ומעשנים נחשפים אליו בכמויות גדולות.
5. צפוי כי בעתיד ישחררו אצוות שהן נקיות מהרמה החריגה של החומר ויחזרו לשווק את התרופה.
6. בכל מקרה ניתן ומומלץ להמשיך להיעזר בכמוני, ובמגוון האפשרויות שיש בקופות החולים ובמוקד הלאומי, ובתחליפי ניקוטין.

0 תגובות

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

ד
ד"ר יעל בר-זאב
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
נילי בראון
נילי בראון
מטפלת בהתמכרויות, יועצת ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני. עובדת במוקד הלאומי הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה. 

מובילי קהילה

מוג'ו
מוג'ו
מאובחן עם טרשת נפוצה אבל הוחלט ביני לביני לא לתת לזה להשפיע עלי. התחלתי לרוץ, הפסקתי לעשן (דבר שמתגלה כאתגר לא קטן) ובוחר בחיים. 
Yael Ya
Yael Ya
שלום, שמי יעל, ואחד הדברים שאני הכי גאה בהם בחיי הוא שהפסקתי לעשן לפני 8 שנים עישנתי קופסה וחצי ליום, עישנתי הרבה מעבר למה שבכלל רציתי ואפשר בהחלט לומר שהעישון השתלט לי על החיים- על הארנק, על מע' העצבים, על האישיות, ולמרבה הצער גם הרס בגופי מספר חלקות טובות לאחר מהפך בכל צורת החשיבה שלי- יום אחד הצלחתי לנתק את השלשלאות ולצאת לחופשי - וואוו- זה התגלה לי כדבר הכי טוב שאי פעם עשיתי עבור עצמי, ואני עדיין נהנית מהתגמולים הרבים של היותי לא מעשנת וחייבת לזה תחושת שפע, בריאות ושגשוג אז כן, יש כזה דבר להפסיק לעשן בהצלחה, מוזמנים להצטרף אליי. זה תענוג אמיתי :-)