מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

AMD וציפרלקס

24/09/21 22:07
2 תגובות

שלום,
האם יש מניעה לקחת ציפראלקס אם יש לי AMD בשלב היבש?
אני בת 49
תודה :-)


2 תגובות

ד-ר-אור-שמואלי
מומחה כמוני
רופא במחלקת עיניים הדסה. מאמין ברפואה מתקדמת עם שיח בגובה העיניים.
25/09/21 16:57

שלום ורד,

לידיעתי וגם מחיפוש שביצעתי - שימוש בתרופות ממשפחת SSRI (כגון ציפרלקס) לא מחמיר את המצב במטופלים עם AMD יבש.

מחיפוש עולה מאמר שהראה כי בAMD רטוב אצל מטופלים המשתמשים בתרופות נגד דיכאון ממשפחות SSRI וSNRI היה צורך ביותר מקרים בטיפול חוזר בהזרקה של נוגדי VEGF לאחר ההזרקה הראשונית (מצרף בתחתית ההודעה את המאמר). אך גם לאור מאמר זה לא הייתי ממליץ באופן גורף על הפסקת תרופות נגד דיכאון למטופלי AMD רטוב.

 

תודה!

Mantel I, Zola M, Mir O, Gaillard R, Behar-Cohen F. Antidepressant medication and ocular factors in association with the need for anti-VEGF retreatment in neovascular age-related macular degeneration. Br J Ophthalmol. 2019 Jun;103(6):811-815. doi: 10.1136/bjophthalmol-2018-312318. Epub 2018 Jul 20. PMID: 30030393; PMCID: PMC6582817.

vereds1
25/09/21 17:04

תודה רבה ד"ר אור שמואלי על התשובה המעמיקה והמהירה.

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

פרופ' איתי חוברס
פרופ' איתי חוברס
פרופ' איתי חוברס מנהל את מערך העיניים במרכז הרפואי הדסה, מומחה למחלות הרשתית והזגוגית ומטפל וחוקר ניוון מקולרי גילי (AMD) מזה שנים רבות. פרופ' חוברס השלים את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, ובצע התמחות ברפואת עיניים במרכז הרפואי הדסה. הוא בצע השתלמות על בטיפול במחלות רשתית ובמחקר במחלות ניוון גילי (AMD) בבית החולים ג'והנס הופקינס שבארה"ב. פרופ' חוברס כיהן כיו"ר האגודה לחקר העין והראיה וכיו"ר חוג רופאי הרשתית של איגוד רופאי העיניים. הוא פרסם מחקרים רבים בספרות המקצועית על ניוון מקולרי גילי (AMD). פרופ' חוברס מוביל קבוצת מחקר שמתמקדת בהבנת המחלה ומציאת טיפולים חדשים ל AMD, קבוצת המחקר מתמקדת בגנטיקה של המחלה ובמעורבות תאי דלקת בפתוגנזה של AMD. פרופ' חוברס גם מוביל ומעורב במחקרים קליניים לפיתוח טיפולים חדשים ל AMD.
ד
ד"ר אור שמואלי
רופא במחלקת עיניים הדסה. מאמין ברפואה מתקדמת עם שיח בגובה העיניים.
ירדנה בנזרף
ירדנה בנזרף
עובדת סוציאלית ורכזת מכון מיכאלסון
דבורה מירסקי
דבורה מירסקי
אופטומטריסטית במכון מיכאלסון לשיקום הראיה

מובילי קהילה

נדין הולנדר
נדין הולנדר
מנהלת עמותת לראות לחקר בריאות העין ומניעת עיוורון מ-2008 בעלת תואר שני במחקר חינוכי מאוניברסיטת תל אביב
תודתנו לחברת באייר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.