טרשת נפוצה

כמוניטרשת נפוצהחדשותMRI חמישה כוכבים

MRI חמישה כוכבים

מכשיר MRI חדש במרכז הרפואי רבין: זמן בדיקה קצר יותר, נוח ומרווח יותר ומאפשר לשמוע מוזיקה

מאת אלה הר-נוי
09/07/12
תגובות 1

ה- MRI החדש: מרווח ונעים יותר (צילום: בני אדם)
ה- MRI החדש: מרווח ונעים יותר (צילום: בני אדם)

 

איזה מוזיקה תרצו לשמוע במהלך בדיקת ההדמיה? מכשיר MRI חדיש התווסף למכשיר ה-MRI הקיים המשרת את בית החולים בילינסון, בית חולים השרון ומרכז שניידר לרפואת ילדים. המכשיר צפוי לקצר את זמני ההמתנה לבדיקה ולאפשר למטופלים לעבור חוויה נעימה יותר במהלכה.

 

מכשיר MRI מאפשר לבצע הדמיה של הגוף באמצעות תהודה מגנטית, ללא שימוש בקרינה מיננת. הבדיקה אינה כואבת, אך היא עשויה להיות לא נעימה, מכיוון הנבדקים נדרשים לשכב בלי לזוז במהלכה – לרוב 25-35 דקות – כשהם סגורים בצפיפות בתוך המכשיר.

 

למכשיר ה-MRI החדש - Ingenia 3T של חברת פיליפס - עוצמת מגנט של T3.0 – כפול מעוצמת המכשיר הפועל כיום. הודות לעוצמה הגבוהה מתקבלת תמונה ברזולוציה גבוהה, המאפשרת לרופא המפענח לזהות פרטים רבים וכך להגיע לאבחון מדויק ואיכותי יותר. למכשיר יכולת אבחון גבוהה יותר למערכות המוח ועמוד השדרה והוא מחליף במרבית המקרים את הצורך בבדיקות הדמיה עתירות קרינה אחרות.

 

המכשיר החדש יאפשר כניסה לבדיקות הדמיה משוכללות שלא בוצעו בעבר כמו MRI של הלב, בדיקות הדמיה בעוברים ועוד.

 

המכשיר החדש גם מאפשר קיצור משך הבדיקה בחלק מהמקרים, מה שיקל על המטופל שמתבקש לשכב בתוך המכשיר מבלי לזוז. זהו יתרון גדול בבדיקות אצל ילדים מכיוון שקיצור משך הבדיקה מייתר בחלק מהמקרים את הצורך בהרדמה.

 

הפעלת מכשיר MRI נוסף, ועוד מכשיר המאפשר לקצר את אורכן של הבדיקות עצמן, מהווה צעד משמעותי בקיצור משך ההמתנה לתור לבדיקה.

 

ה-MRI המתקדם מצויד במיפתח רחב, נוח ומרווח יותר בהשוואה למכשירי הדור הישן, המקל על המטופל ומפחית את תחושת המחנק בזמן הבדיקה. במקרה של ילדים, המיפתח הרחב מאפשר להורה המלווה לשהות בצמוד לילדו ולהקל עליו את הבדיקה. כמו כן, המיפתח הרחב מאפשר לבצע הבדיקה בחולים בעלי מבנה גוף רחב במיוחד, שבעבר נאלצו לוותר על הבדיקה.

 

המכשיר מצויד במערכת שמע. המטופלים בוחרים את סוג המוסיקה האהובה עליהם ומאזינים לה במהלך הבדיקה באוזניות. כך מהלך הבדיקה רגוע ונינוח יותר.

 

 

ערן-ברקוביץ
09/07/12 13:28

ישנו מיעוט שמצליח להירגע ואפילו להירדם במהלך הבדיקה, אך לרוב כל מרווח נשימה נוסף בחלל הסריקה וכל דקה שיורדת מזמן הנוכחות במכשיר, הרי זה משובח. אני בטוח שמכשיר כזה גם יגביר את ההיענות לבדיקה.

...


ישנו מיעוט שמצליח להירגע ואפילו להירדם במהלך הבדיקה, אך לרוב כל מרווח נשימה נוסף בחלל הסריקה וכל דקה שיורדת מזמן הנוכחות במכשיר, הרי זה משובח. אני בטוח שמכשיר כזה גם יגביר את ההיענות לבדיקה.למי שעומד לקראת בדיקת ה- MRI, כמה טיפים שיעזרו להקל את הבדיקה: 


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: