סוכרת סוג-2

כמוניסוכרת סוג-2חדשותאושר: אינסולין במשאף במקום זריקה

אושר: אינסולין במשאף במקום זריקה

ה-FDA אישר לראשונה שימוש במשאף אינסולין לחולי סוכרת במקום זריקות. בקרוב בישראל?

מאת אלה הר-נוי
29/06/14
תגובות 0

(צילום: MannKind Corporation)
(צילום: MannKind Corporation)

לאחר שסירב לאשרו בעבר, מנהל המזון והתרופות האמריקני (ה-FDA), אישר בסוף השבוע את האינסולין הראשון בעולם הניתן בשאיפה לפה - Afrezza. הטיפול מיועד למטופלים מבוגרים עם סוכרת הנדרשים ליטול אינסולין בזמן ארוחות.

 

האינסולין החדש, המיוצר על ידי תאגיד התרופות MannKind, הוא אינסולין מהיר טווח באבקה הניטל בשאיפה דרך הפה על ידי משאף בגודל משרוקית, בתחילת כל ארוחה או בתוך 20 דקות מתחילת הארוחה. כך נחסך מהמטופלים הצורך בהזרקות האינסולין קצר טווח בזמן ארוחות.

 

יעילות ובטיחות הטיפול הוערכו ביותר מ-3,000 נחקרים עם סוכרת סוג 1 וסוכרת סוג 2. בחולי סוכרת סוג 1 האינסולין בשאיפה היה מעט פחות יעיל מאינסולין קצר טווח רגיל לאיזון רמות הסוכר בדם.

 

האינסולין החדש אינו מהווה תחליף לאינסולין ארוך טווח ויש להשתמש בו בשילוב עם אינסולין ארוך טווח בחולי סוכרת סוג 1. התרופה לא מומלצת לשימוש במטופלים מעשנים. אין להשתמש ב-Afrezza במטופלים עם מחלות ריאה כרוניות. לתרופה מצורפת אזהרה לפיה נצפו מקרים של עווית הסימפונות (ברונכוספזם) בקרב מטופלים עם אסתמה או COPD.

 

תופעות הלוואי השכיחות ביותר שנצפו במחקרים הקליניים שבחנו את האינסולין החדש היו היפוגליקמיה, שיעול וכאב או גירוי בגרון. ב-FDA יעקבו אחר דיווחים הנוגעים לאינסולין החדש והם דורשים מחקרים נוספים שיבחנו את הטיפול.

 

 

להודעה של ה-FDA

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: