מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קרוהן וקוליטיס

כמוניקרוהן וקוליטיסחדשותהדוגמן השרירן עם שקית הסטומה

הדוגמן השרירן עם שקית הסטומה

סיפורו מעורר ההשראה של צעיר עם קוליטיס שחובר לשקית סטומה ולמרות הקשיים נכנס לכושר והפך לדוגמן ושרירן

מאת אלה הר-נוי
31/07/14
תגובות 0

(צילום: פייסבוק Blake Beckford)
(צילום: פייסבוק Blake Beckford)

בדוגמן המסוקס בלייק בקפורד יש משהו ייחודי, והוא לא מפחד להראות את זה. הוא מדגמן בגאווה עם שקית הסטומה שלו.

 

מגיל צעיר בקפורד (כיום 33) שאף להיכנס לתעשיית הכושר ולהתחרות בתחרויות פיתוח שרירים. הוא גם עבד קשה כדי להגיע לשם. הוא התאים את התזונה שלו למטרותיו והתאמן הרבה. בגיל 20, למרות מאמציו, הוא דווקא ירד במשקל ולא הצליח ליצור מסת שריר. עייפות ותחושה רעה החלו להשתלט עליו. הוא סבל מכאבי בטן קשים ומזונות רבים גרמו להרעה במצבו.

 

בשנת 2003 הוא אובחן עם קוליטיס כיבית - מחלה אוטואימונית כרונית המאופיינת בדלקתיות במערכת העיכול. בקפורד סבל מכאבי בטן, שלשולים דמיים, הוא ביקר בשירותים 15-20 פעמים ביום וחש חולשה קשה. גם תופעות הלוואי של התרופות השונות הקשו עליו. במאמצים רבים הוא ניסה להסתיר את מצבו מקולגות בתחום הכושר.

 

התלקחות קיצונית שהתרחשה בשנה שעברה היוותה נקודת מפנה. בקפורד נאלץ לעבור ניתוח להסרת החלק הפגוע במעי ויצירת סטומה - פתח מלאכותי בדופן הבטן אליו מחוברת שקית ניקוז. המטרה של הסטומה היא להפנות את תוכן המעי לנקודת מוצא חדשה (השקית).

 

הרופאים אמרו לבקפורד כי לא יצליח להגשים את מטרות הכושר שלו. בתחילה הוא התאבל על כך, אך בהמשך החליט להסתכל על הסטומה לא כחסם, אלא כהזדמנות נוספת להגשים את חלומו. למרות התשישות, החולשה של השרירים והכאבים, הוא חזר להתעמל בהדרגתיות, תוך שמירה על הסטומה שלא תיפגע. הוא התחיל בהליכות קצרות ויוגה ועבר להרמת משקולות, טיפוס הרים ורכיבה על אופניים, במקביל להקפדה על תזונה בריאה. 

 

 

העבודה הקשה השתלמה. תוך שנה הצעיר הגיע למצב גופני שלאנשים בריאים קשה מאוד להגיע אליו. כעת הוא מדגמן בגאווה את גופו ואף מתחיל להתחרות בתחרויות לפיתוח שרירים כפי שחלם לעשות. "מבחינה פיזית היה קשה להשתקם, אך השיקום הנפשי היה האתגר הקשה ביותר שלי" הוא מספר. 

 

 העבודה הקשה השתלמה. זה השינוי שעבר בקפורד תוך שנה (צילום: פייסבוק Blake Beckford)

 

המוטיבציה להתאמן ולהשתפר, נובעת מהרצון של בקפורד לתת מוטיבציה לאנשים אחרים ולהראות להם שניתן לעשות הכל. "אני רוצה להראות לאלה שעברו תהליך דומה לשלי, שיש אור בקצה המנהרה" הוא מסביר באתר שהקים בו הוא מספר את סיפורו ונותן עצות כושר ותזונה לאנשים במצבו. "אני נחוש להראות לאנשים ששקית סטומה לא משנה את מי שאתה. זה לא אומר שאתה לא נורמלי. אתה יכול להגשים מה שאתה רוצה. אתה יכול להיות מושך, אתה יכול לחיות חיים רגילים".

 

סיפורו של בקפורד נחשף בקמפיין שפתחה בת'אני טאוונסנד, צעירה חולת קרוהן שהעלתה לפייסבוק צילום עם ביקיני שחשף את שקית הסטומה שלה.

 

בת'אני טאוונסנד העלתה לפייסבוק צילום עם ביקיני שחשף את שקית הסטומה שלה (צילום: Crohn's and Colitis UK)

 

בעלה של הצעירה, שעודד אותה להציג את הגוף שלה ולהיות גאה בו, הצליח לשכנע אותה ללבוש ביקיני בחופשה במקסיקו. טאוונסנד החליטה לשתף תמונה שלה בבקיני עם שקית הסטומה בפייסבוק, וזו צברה מאז יותר מ-9 מיליון צפיות. הצעירה, שקיבלה ביטחון מהתגובות החיוביות, מתכננת כעת לחזור לדגמן – מסלול קריירה עליו ויתרה כשגילתה שתאלץ להיות מחוברת לשקית סטומה לשארית חייה.

 

בתקופה האחרונה נראה שיותר ויותר אנשים המתמודדים עם מחלות כרוניות - בהם דוגמנים, דוגמניות ואפילו מלכות יופי - בוחרים לא להסתיר את מצבם. החודש פורסם כי הזוכה בתחרות היופי של מדינת איידהו בארה"ב, סיירה סנדיסון בת ה-20, צעדה עם משאבת האינסולין שלה בגאווה בשלב בגדי הים של תחרות היופי.

 

אנשים המתמודדים עם מחלות, אפילו דוגמנים ומלכות יופי, לא מסתירים (צילום: Susan Hessing Photography/פייסבוק)

 

התמונה של מלכת היופי עם משאבה נתנה השראה לצעירות רבות שהחליטו לשתף ברשתות החברתיות תמונות שלהן מחוברות למשאבה תחת התיוג #showmeyourpump.

 

גם לכם נמאס להסתתר? אמיצים מספיק כדי להצטלם חשופים עם משהו שהולך אתכם וקשור למחלה שלכם? כתבו לנו או שלחו תמונה: info@camoni.co.il

 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: