מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניסרטןחדשותכך תפחיתי סיכון לפתח סרטן הרחם

כך תפחיתי סיכון לפתח סרטן הרחם

דו"ח חדש מפרט כי המשקל, התזונה, הפעילות גופנית ואולי גם קפה, משפיעים על הסיכון לפתח סרטן הרחם


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

שמרי על משקל תקין והתעמלי לפחות 30 דקות בכל יום, כדי להפחית את הסיכון לסרטן הרחם. כך ממליץ דו"ח חדש של הקרן העולמית לחקר הסרטן (WCRF) בנושא אורח חיים וסרטן הרחם. גם שתיית קפה והימנעות ממזונות מסויימים עשויה לסייע להפחית את הסיכון.

 

כדי להרכיב את הדו"ח, המומחים סקרו את כל העדויות המדעיות הקיימות על סרטן הרחם (בעיקר סרטן רירית הרחם) בהקשר של תזונה, פעילות גופנית ומשקל.

 

צוות המומחים הבינלאומי הסיק כי קיימות "עדויות משכנעות" לכך שהשמנה מעלה את הסיכון לסרטן הרחם. עוד נמצא כי מזונות עם ערך גליקמי גבוה "כנראה" מעלים את הסיכון לסרטן הרחם, בעוד שפעילות גופנית מכל הסוגים (אפילו עבודות בית) "כנראה" מפחיתה את הסיכון. לפי המומחים גם קפה "כנראה" מפחית את הסיכון, אך הם מציינים כי אין מספיק מידע כדי להמליץ על שתיית קפה ככלי למניעת סרטן הרחם.

 

הדו"ח מצא עדויות לכך שגורמים אחרים עשויים להעלות את הסיכון לסרטן הרחם, אבל העדויות היו מוגבלות ולא ניתן להיות בטוחים לגבי הקשר. גורמים אלה כוללים ישיבה ממושכת, גובה, צריכת מזונות כמו בשר אדום ונטילת מולטי-ויטמינים.

מה לאכול כדי להפחית את הסיכון לסרטן?

 

World Cancer Research Fund. Endometrial Cancer 2013 Report: Food, Nutrition, Physical Activity, and the Prevention of Endometrial Cancer. Published September 11 2013

 

 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: