קרוהן וקוליטיס

כמוניקרוהן וקוליטיסמדריכיםסודות מחדרי השירותים של הסלבס

סודות מחדרי השירותים של הסלבס

מה משותף לשאנון דוהרטי, הזמרת אנסטסיה, שני נשיאים לשעבר של ארה''ב וכוכבת פורנו?

מאת אפרת זיו
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

על מה שקורה בחדרי השירותים של המפורסמים כמעט ולא מדברים. הרי אין דבר שמזכיר לנו שגם הכוכב הכי נוצץ הוא בן אנוש, כמו פרסומים על מספר הפעמים ביום שהוא פוגש את האסלה. אבל יש אנשים מוכרים שהסכימו לשתף גם על הצד הזה בחייהם, כדי להזכיר לכולנו שאפשר להגיע רחוק גם עם המחלות קרוהן וקוליטיס כיבית.

 

המחלות קרוהן וקוליטיס הן מחלות מעי דלקתיות. מדובר במחלות אוטואימוניות – מחלות המאופיינות בתגובה בלתי תקינה של מערכת החיסון של הגוף. מערכת החיסון, באופן תקין, מגנה על הגוף מזיהומים. אולם בחולי קרוהן וקוליטיס מערכת החיסון מגיבה בצורה לא תקינה. בתהליך זה, הגוף שולח תאי דם לבנים לציפוי הפנימי של המעיים, שם הם גורמים לדלקת כרונית. תאים אלו יוצרים חומרים מזיקים הגורמים בסופו של דבר נזק למעי.

 

התסמינים האופייניים למחלות הם בין היתר שלשול ממושך, יציאות בתדירות גבוהה, כאב בטן עוויתי, חום ולעיתים דמם רקטלי. בנוסף, עלול להופיע אובדן תיאבון וכתוצאה מכך ירידה במשקל ועייפות.

 

אבל נראה שלמרות הקשיים, עם קרוהן וקוליטיס אפשר לעשות הכל.

 

אנסטסיה, הרקדנית וזמרת הפופ האמריקנית שמכרה יותר מ-20 מיליון עותקים מאלבומיה, אובחנה כבר בגיל 13 עם מחלת קרוהן ובכל זאת הצליחה לצור לעצמה קריירה בין לאומית משגשגת. לרוע המזל בשנת 2003 היא אובחנה גם עם סרטן השד.

 

 

 (מחלות מעי דלקתיות: אפשר להיות אפילו נשיא ארה"ב. צילום: Shutterstock)

 

שני נשיאי ארצות הברית לשעבר כיהנו עם מחלות מעי דלקתיות. דווייט דיוויד אייזנהאואר, נשיאה ה-34 של ארצות הברית, נמנה עם חולי הקרוהן ואף עבר ניתוח במעי. JFK, הלוא הוא ג'ון פ. קנדי, סבל ממחלת הקוליטיס שאובחנה בגיל 13. מאוחר יותר אובחן כחולה אדיסון ואף סבל מאוסטיאופורוזיס. במשך כהונתו צרך עשרות כדורים ביום וקבל גם לא מעט זריקות.

 

 

ברנדה וברנדון זוכרים? שאנון דוהרטי, הילדה הרעה של השטיחים האדומים שגילמה את ברנדה בסדרה, סיפרה ב-1999 על מחלתה. היא תיארה אותה כלא-סקסית בעליל וכוללת ריצות לשירותים, שלשולים, כאבי בטן תכופים וחום נמוך.

 

 (ריצות לשירותים וחום. שאנון דוהרטי. צילום: Shutterstock)

 

 

ג'ו רוגן, קומיקאי אמריקאי, מנחה הריאליטי המצליח Fear Factor (אפקט הפחד) ומומחה אמנויות לחימה, פעיל ומצליח למרות מחלת הקרוהן ממנה הוא סובל.

 

כמוהו גם גיטריסט להקת פרל ג'ם, מייק מקרדי, חולה קרוהן מגיל 21. מקרדי הסתיר במשך שנים את מחלתו. הוא אמר כי התבייש לספר על מחלה הכוללת מצבים בלתי צפויים ומכאיבים. לא פעם נאלץ מקרדי לעזוב את הבמה באמצע מופע על מנת לאתר את השירותים הקרובים. הוא החליט להיחשף לאחר שנות מחלה רבות וסיפר על מחלה כרונית נטולת פתרון המאלצת הגעה תכופה לשירותים אפילו עד 20 פעמים ביממה.

 

בין החולים במחלות מעי דלקתיות ניתן למנות גם את כוכבת סרטי הפורנו ג'ולייט אנדרסון, לא מעט ספורטאים ואפילו מיס אמריקה לשעבר.

 

 

בואו לדבר על זה בקיר קהילת מחלות מעי דלקתיות

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: