כמוניבני משפחה מטפלים שאלה לגבי חברה

שאלה לגבי חברה

יובלית
07/07/13 13:50
2 תגובות


יש לי חברה שאני אוהבת ומעריכהלצערי היא לא מבינה ככ את עצם היותי חולה ומתמודדתלמרות שאמרתי לה וכתבתי להכל פעם כשקובעים משהו ואני מבטלת או מראש לא יכולההיא נעלבתוהודיעה לי לאחרונה שהיא מרימה ידייםנפגעתי מאד ומאז אני לא מדברת איתה וגם מתמלאת כעס כשאני חושבת עליהמצד אחד חבל לי לאבד אותהמצד שני אני לא מסוגלת להתמודד גם עם תובענות והעלבויות וכוכן אנחנו גרות באותה עירלא אנחנו כמעט לא מתראות כי יש עבודה וילדים ומחלה..מה כדאי לי לעשות?


2 תגובות

ורד-עזריאלי
מומחה כמוני
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
08/07/13 1:34

שלום יובלית היקרה:

באמת נשמע לא פשוט, מחד נשמע שמדובר בחברה חשובה (שכן ציינת שחבל לך לאבד אותה), מאידך נשמע שאת פגועה שהיא לא מבינה את המגבלה שלך.

לצד כל זאת נשמע שאת חשובה...


שלום יובלית היקרה:באמת נשמע לא פשוט, מחד נשמע שמדובר בחברה חשובה (שכן ציינת שחבל לך לאבד אותה), מאידך נשמע שאת פגועה שהיא לא מבינה את המגבלה שלך.לצד כל זאת נשמע שאת חשובה לה, שאם לא כן היא לא היתה נעלבת כשאת מבטלת פגישות ביניכן, נשמע שבסה"כ היא מתגעגעת אלייך וחפצה לפגוש אותך.כשאוהבים אז נפגעים. גם את וגם היא.יכול להיות שהיא מרגישה שאת לא מפנה לה מקום בסדר העדיפויות שלך, ציינת שמעבר למחלה יש גם עבודה וחיי משפחה.השאלה היא האם בכל זאת יש מקום גם לה בחייך, אם לא בפגישה אז בשיחת טלפון, להתקשר לאחל יום הולדת שמח, חג שמח.לומר לה שהיא יקרה לך (אם זה נכון כמובן) ושאת באמת מנסה לתמרן בין כל המטלות הרבות והמגבלות.אולי להזמין אותה פעם בכמה זמן אלייך הביתה. אולי יהיה לך יותר קל כשאת בביתך?בלחץ החיים המטורף קשה מאוד לפנות זמן, אולם אם מישהו באמת חשוב לך אולי אפשר למצוא איזושהי דרך לגרום לו לדעת את זה.אני בטוחה שאם את לא רוצה לאבד אותה את תמצאי את הדרך וכמובן שאם היא חברה טובה אז היא תבין שאת משתדלת.בחברות צריך להשקיע כמו בכל מערכת יחסים, אולם זה דבר יקר מפז וקוצרים את הפרות כמובן כשמדובר בחברה משמעותית וזה רק את תוכלי לדעת כמה היא באמת משמעותית בשבילך והאם את רוצה ויכולה לפנות לה  מקום בלו"ז שלך. בהצלחה ואשמח להתעדכן,ורד


אלכסנדר2
24/08/16 2:41
כתוב בספרי הלכה מה השוני בין מריבה של רשעים לבין מריבות של אנשים טובים צדיקים וישרים? הרשעים במריבה עושים ברוגז ולא מסבירים לשני את סיבת הברוגז. הם אומרים לעצמם שיבין לבד. או שהוא עשה זאת לעצמו. או שז...
כתוב בספרי הלכה מה השוני בין מריבה של רשעים לבין מריבות של אנשים טובים צדיקים וישרים? הרשעים במריבה עושים ברוגז ולא מסבירים לשני את סיבת הברוגז. הם אומרים לעצמם שיבין לבד. או שהוא עשה זאת לעצמו. או שזו נקמה מתוקה. לעומת זאת הצדיקים מד ב ר י ם לא שומרים בלב שנאמר ויאמר ה' אל משה ד ב ר אל בני ישראל לדבר שוב ושוב עד שיבינו. לכן אם תסבירי לה ברחל בתך הקטנה. בסוף היא תבין . זה יחזק את הקשר שלכם. היא תתפלל לרפואתך וה' ישלח לך רפואה שלימה בתוך שאר חולי  ישראל.

מנהלי קהילה

ורד עזריאלי
ורד עזריאלי
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
לנה קורץ
לנה קורץ
מטפלת ויועצת במיניות, יועצת מיניות באגודה למלחמה בסרטן. מלמדת בחוג ללימודי המשך של עבודה סוציאלית, בקורס טיפול מיני כללי ובקורס טיפול מיני לאנשים עם צרכים מיוחדים, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. בוגרת אוניברסיטת תל אביב: B.A בסיעוד. בוגרת אוניברסיטת חיפה: MA בבריאות נפש קהילתית. בוגרת קורס לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן. התמחות בטיפול מיני במרפאה לטיפול מיני, בית חולים "מאיר" כפר סבא. לינק לאתר שלי http://www.lenak.co.il/
שלומית שדמון-אזרד
שלומית שדמון-אזרד
אנתרופולוגית רפואית פעילה בארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים בישראל CareGivers Israel שותפה לכתיבת מחקר (מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל) על בני משפחה מטפלים בדמנציה בארץ ובעולם בעלת ידע מניסיון כבת משפחה מטפלת- Caregiver

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).