מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

שאלה

23/02/17 11:21
4 תגובות
שלום רב, בני בן 14 וגובו 143 ס״מ וצילום כף היד מתאים לגיל עצמות לילד בן 12. המליצו לתת לו הורמון גנוטרופין 1.6 מ״ג ליום למשך שנה. אני קצת מפחדת מהתרופה לגבי תופעות שיכולות להיות עכשיו ו/או בעתיד. האם יש סיכוי לתופעות לוואי בולטות במיוחד?

4 תגובות

ד--ר-אביבית-ברנר
26/02/17 8:49
קרן בקר טוב, לא ציינת באיזו התויה הומלץ לבנך טיפול בהורמון גדילה- האם אובחן חסר בהורמון גדילה?  האם לא אובחן חסר אך גובהו נמצא מתחת לאחוזון 3 לגילו? בהתויות שונות ניתן מינון שונה של טיפול, ההש...
קרן בקר טוב,

לא ציינת באיזו התויה הומלץ לבנך טיפול בהורמון גדילה- האם אובחן חסר בהורמון גדילה?

 האם לא אובחן חסר אך גובהו נמצא מתחת לאחוזון 3 לגילו?

בהתויות שונות ניתן מינון שונה של טיפול, ההשלכות העתידיות והסיכון לתופעות לואי עשוי ליהיות שונה.
קרן-אור-2
26/02/17 9:17
הוא לא אובחן חסר בהורמון אך נמצא מתחת לאחוזון 3... תודה רבה על המענה
ד--ר-אביבית-ברנר
27/02/17 11:48
היום ואין לבנך אבחנה של חסר בהורמון גדילה- הבחירה היא בידיך, הטיפול ניתן למיליוני ילדים ברחבי העולם בשנים האחרונות ללא רושם לתופעות לואי משמעותיות, תופעות הלואי הן נדירות- יתכן לחץ תוך גולגלתי מוגבר ש...
היום ואין לבנך אבחנה של חסר בהורמון גדילה- הבחירה היא בידיך, הטיפול ניתן למיליוני ילדים ברחבי העולם בשנים האחרונות ללא רושם לתופעות לואי משמעותיות, תופעות הלואי הן נדירות- יתכן לחץ תוך גולגלתי מוגבר שיתבטא בכאבי ראש חזקים והקאות, לכן הטיפול ניתן בשבועות הראשונים באופן הדרגתי- מתחילים ממחצית מינון ומעלים בהדרגה. בנוסף תיתכן החמרה של עקמת (כמו בגדילה במהלך התבגרות), תיתכן עליה ברמות סוכר במי שמועד לכך מבחינה גנטית ותזונתית.

כיוון שלבנך יש איחור בגיל עצמות- יתכן כי פוטנציאל הגובה שלו תואם את הגובה הגנטי (לפי התייחסות לגבהי ההורים) והוא יגיע לגובה תקים בסופה של הגדילה, זאת נדע רק בדיעבד, לכן אם כעת גובהו מתחת לאחוזון 3 מומלץ לשקול בחיוב את מתן הטיפול.בהצלחה!
קרן-אור-2
01/03/17 13:48
תודה רבה על המענה!

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.