כמוניבעיות גדילהילד בן 9 באחוזון שלוש 1.25

ילד בן 9 באחוזון שלוש 1.25

01/03/17 11:19
2 תגובות
הי בני בן 9 באחוזון 3 1.25 מטר גובה צילום כף יד מתאים לגילו אין חסר בהורמון גדילה מררה התחלה של בגרות מינית לדעת שני מומחים הוא בנורמה ולא עומד בקריטריונים של מתן הורמון גדילה האם כדאי לתת לו באופן פרטי? האם יש עוד מישהו שלמרות דעת הרופאים החליט לתת לבן שלו הורמון גדילה?

2 תגובות

מורןגר
08/03/17 8:49
האם כדאי לתת לו הורמון גדילה האם יש פתרון אחר אשמח לתשובה
ד--ר-אביבית-ברנר
08/03/17 10:29
מורן שלום, ציינת שגובהו של בנך הוגדר בגדר הנורמה, כלומר הוא נמצא באחוזון ה-3 לגילו ולא מתחת ולא נמצא חסר של הורמון גדילה בבירור, לפיכך אינו עומד קריטריונים לאישור טיפול בהורמון גדילה ומכאן שבשלב זה...
מורן שלום,



ציינת שגובהו של בנך הוגדר בגדר הנורמה, כלומר הוא נמצא באחוזון ה-3 לגילו ולא מתחת ולא נמצא חסר של הורמון גדילה בבירור, לפיכך אינו עומד קריטריונים לאישור טיפול בהורמון גדילה ומכאן שבשלב זה איננו ממליצים על טיפול זה.

ההשלכות רחוקות הטווח של טיפול בהורמון גדילה לילד שאין לו חסר בהורמון גדילה עדין אינן ידועות במלואן ומסיבה זו אם לא צפוי ליהיות נמוך קומה במידה משמעותית בבגרותו (גובה סופי של 160 ס"מ ומטה) אין כל המלצה רפואית לטיפול זה.

 

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.