כמוניבעיות גדילהפעוט בן 21 חודשים, אחוזון גובה נמוך

פעוט בן 21 חודשים, אחוזון גובה נמוך

05/03/17 15:42
1 תגובות
שלום רב, בני נמדד בפעם האחרונה בטיפת חלב בגיל 18 חודשים וגובהו היה 77 ס"מ אחוזון 7 או 8. שמנמן.
נראה שבשלושה חודשים האחרונים במדידה בבית הוא לא גבה כלל. מתי ניתן להתחיל לבצע בדיקות ובירורים ? למי כדאי לפנות?
רופאת המשפחה אומרת שכרגע אין שום בדיקה שניתן לבצע. אני לחוצה וחוששת שיהיה נמוך מאוד ולא יכולה לסבול את הערות הסביבה :(
גובהי 160 סמ ובעלי 186 סמ
תודה,

1 תגובות

ד--ר-אביבית-ברנר
06/03/17 7:53
שלי שלום, בירור צריך להתחיל בכל גיל שבו רואים גדילה לא תקינה, אם יש האטה בגדילה לגובה ושברית עקומות גדילה יש להתחיל בבירור עכשיו. יש לבדוק תפקודי בלוטת התריס, ספירת דם, תפקודי כליות וכבד, מדדי דלקת...
שלי שלום,בירור צריך להתחיל בכל גיל שבו רואים גדילה לא תקינה, אם יש האטה בגדילה לגובה ושברית עקומות גדילה יש להתחיל בבירור עכשיו. יש לבדוק תפקודי בלוטת התריס, ספירת דם, תפקודי כליות וכבד, מדדי דלקת וסקר לצליאק ועם הבידוקת הללו ועם צילום כף יד שמאל לגיל עצמות להגיע ליעוץ של אנדוקרינולוג ילדים. לפי נתוני הגדילה ותוצאות הבדיקות יוחלט אם יש צירוך בבירור נוסף ומהו הבירור המתאים.בהצלחה!

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.