מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניבעיות גדילהתזונה וצמיחה לגובה האם ישנו קשר קציני!

תזונה וצמיחה לגובה האם ישנו קשר קציני!

AnonymouseAnonymouse
11/05/17 15:22
4 תגובות
האם לתזונה ישנה
השפעה על הצמיחה לגובה ?
היות וישנם מאמרים רבים שאומרים
שהקשר העיקרי הוא הגנטיקה,
לעומת אחרים שאומרים שישנה השפעה.

4 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
18/05/17 14:25
מהמחקר שאני עשיתי ניתן לראות שלפעילות גופנית יש השפעה על קצב הצמיחה של הילדים ולכן הגיוני להניח שגם לתזונה תהיה השפעה... יש הבדל בין הגובה המקסימלי ובין קצב הצמיחה... אני הייתי בגובה שלי היום 1.70מ' כ...
מהמחקר שאני עשיתי ניתן לראות שלפעילות גופנית יש השפעה על קצב הצמיחה של הילדים ולכן הגיוני להניח שגם לתזונה תהיה השפעה... יש הבדל בין הגובה המקסימלי ובין קצב הצמיחה... אני הייתי בגובה שלי היום 1.70מ' כבר בגיל 10 וחשבו שאהיה ענקית...
בקישור עוד גורמים משפיעים...
ד-ר-דינה-ראלט-PhD
18/05/17 14:27
שתי סיבות עקרוניות לאכילה
דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
06/06/17 9:15
שלום , גדילה ללא ספק מושפעת מגורמים רבים בהם כמובו הגנטיקה אך גם לתזונה יש השפעה על הגדילה...בחסר תזונתי יש פגיעה בגדילה.
מומלץ להוועץ עם דיאטנית ילדים להתאים את הדיאטה המתאימה לילדך
שלומקu
08/07/17 12:10
הר שרי קרפל וולסקי אכן צודקת ! ואפילו ישנם מאמרים שראיתתי, ולהלן וידאו המסביר את בדברים באופן כללי.

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.