כמוניהשמנהעובדות עצות

עובדות עצות

30/05/18 1:34
9 תגובות
שלום רב,
אני בת 26 סובלת מהשמנה, שיעור יתר , בולט בעיקר בפנים בכל החלק התחתון של הפנים, (כל יומים אני צריכה להסיר שיער ...) אקנה ופצעונים בעיקר בסנטר ובצידי הסנטר.

ב10 שנים האחרונות עשיתי דיאטות דיי קשות וקשות פחות. ירדתי בערך 37 קילו וכן עליתי אותם. מדיאטיה לדיאטה המצב נהיה חמור יותר . כל דיאטה מאוזנת שניסיתי לא הצליחה עד שהתחלתי בלית בררה את דיאטת 17 הימים (דיאטה ללא פחמימות בכלל בחלקים.ממנה)שבה אמורים להוריד מהר במשקל , ירדתי כ"כ לאט שה17 ימים הפכו ל700 ימים במשך שנתיים ירדתי 20 קילו עד שהפסקתי לרדת .במשך חצי שנה קוותי לעוד ירידה ומשלא הגיע התחלתי לאכול מעט פחמימות (בטטה/ קינואה / כוסמת) ודברים מורכב והעלתי 14 קילו בשלושה חודשים.
עכשיו נסיתי שוב לחזור ללא אכילת פחמימות מחוסר ברירה כי אחרת אני עולה במשקל...והגוף לא מגיב ולא יורד גרם.
יש לציין שאני עושה ספורט 4 פעמים בשבוע בצורה אינטנסיבית.
אני ממש אובדת עצות מרגישה שמשהו לא תקין בגוף שלי ולא יודעת מה ..המזון הפך מבחינתי לעונש. למשהו שיכול להפוך אותי לאדם סובל.
אני מרגישה שמשהו לא תקין בגוף שלי ולא יודעת מה.
כולם סביבי אומרים שאני לא אוכלת הגיוני למראה שלי.

בעבר ניגשתי לבדיקת TSH (לפני 3 שנים בערך( התוצאה היתה 2 . הרופא נפנף ואמר שזה בטווח התקין...השאלה אם זה באמת תקין?

איך אני ממשיכה מכאן?
לאן עלי לפנות? ואיזה בדיקות את ממליצה לבצע?
הזכרתי את השיעור יתר והאקנה כי חשבתי שאולי יש לי בעיה באיזון ההורמנלי.


9 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
30/05/18 8:18

אני מתעסקת עם הרזייתי מיום שאני זוכרת את עצמי והבלוג שלי "שיר השרירים" מכיל הרבה מידע בתחום. בעיקרון אני ממליצה להתייחס להשמנה כאל "דאגת הגוף" למחר ולכן כדי לרזות נכון כדאי לחפש...

אני מתעסקת עם הרזייתי מיום שאני זוכרת את עצמי והבלוג שלי "שיר השרירים" מכיל הרבה מידע בתחום. בעיקרון אני ממליצה להתייחס להשמנה כאל "דאגת הגוף" למחר ולכן כדי לרזות נכון כדאי לחפש דרכים להסרת הדאגה. להשמנה פנים רבות וכינסתי את חלקן בפוסט המצורף. לאחרונה הוספתי גם יום של צום אחד בשבוע שעזר לי מאד שכן בניגוד לדיאטה דלת קלוריות הגורמת לגוף לצמצם את המטבוליזם, צום מעלה את המטבוליזם כי הגוף מרגיש שצריך לעשות מעשה...

אלמה2
30/05/18 10:31
תודה. ממזמן השלמתי עם האורח חיים הבריא והספורטיבי ואם זה שאין הגעה ליעד יש דרך חיים. אבל מעבר לזה אני לא מוצאת את הדרך לירידה במשקל ולאיזון. הגוף מגיב רק לדיאטות דרסטיות ולאחר מכן שאני חוזרת לאיזון אנ...
תודה. ממזמן השלמתי עם האורח חיים הבריא והספורטיבי ואם זה שאין הגעה ליעד יש דרך חיים. אבל מעבר לזה אני לא מוצאת את הדרך לירידה במשקל ולאיזון. הגוף מגיב רק לדיאטות דרסטיות ולאחר מכן שאני חוזרת לאיזון אני עולה לפני שאני מצליחה להבין מה קורה. ומחוסר ברירה חוזרת לדיאטות דלות פחמימות, רק כדי לעצור את ההשמנה. זה לא דרך חיים - והתסכול וההרגשה שאני עושה הכל ועדיין שמנה ממש מדאכת. לא אכפת לי לעשות כל שידרש רק כדי להגיע לאיזון ולמשקל אופטימלי. (כרגע אני 90 קילו על 1.66) MBI לא תקין בכלל.
אלמה2
30/05/18 10:35
הבלוג שלך מאוד מעניין ומחכים. תודה רבה!
ד-ר-גניה-אהרון-חננאל
30/05/18 9:46
הי אלמה, רק מהסיפור שכתבת פה הייתי מעלה שאלה של שחלות פוליציסטיות. ממליצה לך לגשת לאנדוקרינולוג וכמובן לגינקולוג שמתמחה בנושא. אם אכן זה המצב יש מה לעשות!! האנדוקרינולוג יוכל להתאים לך את הטיפול בנוסף...
הי אלמה, רק מהסיפור שכתבת פה הייתי מעלה שאלה של שחלות פוליציסטיות. ממליצה לך לגשת לאנדוקרינולוג וכמובן לגינקולוג שמתמחה בנושא. אם אכן זה המצב יש מה לעשות!! האנדוקרינולוג יוכל להתאים לך את הטיפול בנוסף ישלול דברים נוספים שעלולים לגרום למופע שאת מתארת.
המון בהצלחה
ד״ר גניה אהרון חננאל, מומחית לרפואה פנימית, מנהלת מרפאה לטיפול בהשמנת ייתר במרכז DMC.
אלמה2
30/05/18 10:27
תודה רבה.
חשבתי במקביל לעשות את כל הבדיקות של המטובליזם (חילוףף חומרים במנוחה, אחוזי שומן וכו') . האם את ממליצה להמתין עם הבדיקות האלה, עד אשר אני אעשה את הבדיקות עם הגניקלוג והאנדרקולוג?
אלמה2
05/06/18 23:54
בהמלצתך פניתי לגניקלוג עם פירוט התסמינים הנ"ל כדי לבדוק שחלות פוליציסטיות. הרופא בהתחלה טען שאם המחסור שלי סדיר בהכרח לא יתכן שחלות פוליציסטיות למרות ההשמנה, השיעור בפנים והאקנה לאחר מכן ביקשתי בד...
בהמלצתך פניתי לגניקלוג עם פירוט התסמינים הנ"ל כדי לבדוק שחלות פוליציסטיות. הרופא בהתחלה טען שאם המחסור שלי סדיר בהכרח לא יתכן שחלות פוליציסטיות למרות ההשמנה, השיעור בפנים והאקנה
לאחר מכן ביקשתי בדיקה פיזית לנושא
טען שכתנאי ראשון לאבחון צריך מחזור לא סדיר ומיד שלל את האפשרות של שחלות
פוליטיות.
לאחר מכן ביקשתי בדיקה וגנלית לנושא אחר
ועל הדרך הוא עשה לי אולטרסאונד
.באולטרסטונד הוא ראה ממצא באחת השחלות ושחלה מוגדלת והפנה אותי לבדיקה מקיפה .
הוא אמר שיתכן וזה צ'יסטה דרמואיד .
שאלתי אם יש קשר בן הממצא הזה לכל הסיפור של השמנה?
לפני הבדיקה הפיזית הוא טען שכנראה אני לא עושה דיאטה מספיק טובה ונתן לי להרגיש כאילו אני קצת משקרת .
הסביר לי מושגים בסיסיים התזונה שאני מכירה ומדקלמת מגיל 15.
כמה שניסיתי להסביר לו שאני בטוחה שיש איזשהיא בעיה רק לא יודעת מה היא הוא נתן לי להרגיש פחות לפחות מבינה הדיאטות .
אשמח לשמוע מה את חושבת
אלמה2
18/06/18 0:06
היי בהמלצתך פניתי לגניקולוג (וגם לאונקולוגית לבדיקות הורמונליות) לבדוק שחלות פוליציסטיות. הרופא שלל את האופציה בגלל המחזור שלי התקין, למרות התסמינים הנוספים של השמנה , אקנה ושיעור יתר. ואמר שאמתין לתו...
היי בהמלצתך פניתי לגניקולוג (וגם לאונקולוגית לבדיקות הורמונליות) לבדוק שחלות פוליציסטיות. הרופא שלל את האופציה בגלל המחזור שלי התקין, למרות התסמינים הנוספים של השמנה , אקנה ושיעור יתר. ואמר שאמתין לתוצאות הבדיקות ההורמונליות.
התעקשתי על בדיקה פיזית, שגרתית, לאחר בדיקת אולטרסאונד וגנאלי נמצא ממצא בשחלה. הופניתי לאולטרסאונד אגן קטן , שביצעתי אותה היום בבוקר, לאחר בדיקת האולטרסאונד הטכנאית אמרה שעלי להיפגש בהקדם עם רופא. למזלי מצאתי תור פנוי לקניקלוג לאחר כמה שעות שהפנה אותי לבדיקות דם ואמר שבכל מקרה אצטרך לעבור ניתוח לכריתת הממצא.
ממצאי הציסטה: "נראה ממצא הבולט מהשחלה ממצא המורכב מחלק היפואקוגני וקפסולה עבה סביב –גבולות לא סדירים, נראתה מעט זרימה בקפסולה וסביב הממצא, גודל הממצא 41*63 ממ"

הרופא לא נידב מידע למרות שנסיתי לדלות האם אני צריכה לדאוג. אני קצת חוששת בעיקר מהאי ודאות ובאמת כי לא הצלחתי להבין אם זה משהו מסוכן או לא.
שאלתי,


1. עד כמה ניתוח כזה יכול להיות מסוכן? האם יש סיכון לשחלה ? לסיכויי הפוריות?
2. האם עליי לחשוש ע"פ הממצאים הנ"ל? (יקח זמן עד שאראה את הרופא שוב ואני לחוצה)
3. כמה זמן אשפוז+ החלמה?
4. והאם זה בסדר לחכות כמה ימים עד שכל תוצאות בדיקות הדם יחזרו? (הופנתי לספירת דם, CA 15.3 , PTT, SOUDIUM, POTASSIM, PT INR, CA 19.9, ALPHA FETO PROTEIN, CEA, CA125
5. זה יכול להיות קשור לכל העניין של ההשמנה, אקנה? או שעל הדרך מצאתי משהו נוסף...
אודה לתשובתך
יפעת-אלנקרי
מומחה כמוני
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
31/05/18 0:52
היי אלמה, אני מצטרפת להמלצה של ד"ר גניה אהרון- חננאל לפנות לרופא נשים ולבדוק האם את סובלת משחלות פוליציסטיות. לא ממליצה לך בשלב זה לבצע את בדיקות המטבוליזם מכיוון שנשמע שגם כך את מתוסכלת מהמשקל ומהא...
היי אלמה, אני מצטרפת להמלצה של ד"ר גניה אהרון- חננאל לפנות לרופא נשים ולבדוק האם את סובלת משחלות פוליציסטיות.
לא ממליצה לך בשלב זה לבצע את בדיקות המטבוליזם מכיוון שנשמע שגם כך את מתוסכלת מהמשקל ומהאכילה ואני לא חושבת שזה יוסיף לך.
ממליצה לך לפנות לטיפול מבוקר של דיאטנית בקהילה ולשתף אותה בכל מה שעברת.
בהצלחה! יפעת אלנקרי, דיאטנית קלינית.
רותי-12
03/06/18 23:04
בקשר לשיער עדיף אפילציה ולא גילוח וכדאי למרוח משחת VANIQA (לבקש מרשם מרופא עור ובכל מקרה להתייעץ איתו). בהצלחה בכל מקרה.

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה