כמוניבעיות גדילהבן 15 ו 4 חודשים מודאג מהגובה

בן 15 ו 4 חודשים מודאג מהגובה

19/08/19 11:49
2 תגובות
שלום,
בננו בן 15 ו 4 חודשים. גובהו כיום 1.68. הוא לוקח הורמון גדילה "גנוטרופין" מגיל 7 מסיבה אדיופתית. כרגע מקבל מינון של 2.8 מ"ג .
כרגע הוא מודאג מאד מהגובה הסופי שלו, במיוחד לאחר בדיקת גיל עצמות שבוצעה כעת והראתה כי גיל עצמות מתאים לגיל 16 .
הבנו שבגיל 16 העמצות נסגרות והגדילה מסתיימת.
שאלתנו היא האם יש לו עוד סיכוי לגבוה? האם יכולות להיות הפתעות לטובה? האם יש קשר בין אורך כף הרגל לגובה הסופי? (המידה שלו בנעלים 44)
אשמח לתגובה בהקדם. תודה

2 תגובות

דר-שרי-קרפל-וולסקי
מומחה כמוני
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
26/08/19 9:20
שלום רב, לא תמיד יש קשר בין בגובה למידת הנעליים. מינון הורמון הגדילה מותאם למשקל ואינדקציה שניתן.( ציינת את גיל בנך ולא משקלו). אכן סביב גיל עצמות 16 שנים בבנים מפסקים את הטיפול, אך זה גם תלוי בקצב ...
שלום רב, לא תמיד יש קשר בין בגובה למידת הנעליים.
מינון הורמון הגדילה מותאם למשקל ואינדקציה שניתן.( ציינת את גיל בנך ולא משקלו).
אכן סביב גיל עצמות 16 שנים בבנים מפסקים את הטיפול, אך זה גם תלוי בקצב הגדילה שלו, רוב הסכויים שהוא נמצא לקראת סוף הגדילה שלו ולא צפויה עוד גדילה מרובה.
אם האינדקציה שבגללה טופל היא קומה נמוכה אדיופתית, סביר שצפי הגובה הסופי שלו היה סביב אחזון 3 ומטה , כעת הגובה של בנך קרוב ל170 ס"מ. כך שצריך להסביר לו שמדובר בגובה תקין באחזון תקין .
יעל88
לפני 3 ימים
שלום שרי, משקלו של בני 56 ק"ג, המינון של התרופה 2.8 מ"ג. הרופא האנדו' המטפל בו המליץ להפסיק את הטיפול כי לא גבה במהלך 3 חודשים האחרונים. הוא הציע לתת עוד צ'אנס לעוד 3 חודשים של טיפול בהורמון. בכל אופ...
שלום שרי,
משקלו של בני 56 ק"ג, המינון של התרופה 2.8 מ"ג. הרופא האנדו' המטפל בו המליץ להפסיק את הטיפול כי לא גבה במהלך 3 חודשים האחרונים. הוא הציע לתת עוד צ'אנס לעוד 3 חודשים של טיפול בהורמון. בכל אופן נראה שהתבגרותו המינית טרם הסתיימה, האם ייתכן שיגבה עוד ס"מ או שניים, או מה שקובע זה צילום כף היד?

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
מורן שמש-עירון
מורן שמש-עירון
פסיכולוגית שיקומית מומחית ופסיכולוגית מחקרית-ניסויית. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים.בעלת ניסיון רב בטיפול בילדים עם מחלות כרוניות בכלל וילדים נמוכי קומה בפרט.משלבת טיפול דינמי עם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי תוך שימוש בהיפנוזה וביופידבק. עובדת במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים משנת 2007. שותפה פעילה כחוקרת במחקרים מגוונים המתקיימים במכון. מרצה לסטטיסטיקה ושימושי מחשב באוניברסיטת בר-אילן. דוקטורנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.